DVI-HDMI Kabel wywala korki(pomocy)

wronekgdy

New member
Kupilem wczoraj SHARP-a 32X20E. Kupilem dzisiaj kabel DVI-HDMI zeby podlaczyc sobie komputer do TV podlaczajac kabel za kazdym razem wywala mi korki. Kabel kupilem nowy, dzisiaj. Nie wiem jaka moze byc tego przyczyna. Jakies propozycje? Prosze o pomoc. z góry Dziekuje za sugestie. Pozdrawiam

edit:
Czy to jest normalne, ze w kablu jest tak wysokie napiecie, ze wywala korki?
- Wylaczylem Tv wylaczylem zasilacz w kompie, wlozylem wtyk HDMI do Tv i podczas gdy dotknolem wtykiem DVI wejscia DVI przy karcie dalo spiecie i wtyk prawie, ze sie przyspawal to wejscia w karcie:/. Pozniej jak wlaczylem tv to mrugalo na przemian czerwone i zielone swiatelko(kontrolka wlaczonego, wylaczonego TV), po pol godz wlaczyl sie, ale co pol min sie wylaczal. Teraz chodzi niby normalnie, ale czasami tez sie wylaczy i po chwili zalaczy spowrotem... Prosze kogos kto wiedzial by o co w tym wszystkim biega o pomoc
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
moze przebicie masz na kompie lub tv, bo na wyjsciu dvi to male napiecie jest przeciez... jak gmerasz przy kompie to nie strzela cie prąd? uważaj, bo tv możesz uszkodzić podłączając dalej....

dodano: acha... chyba za dlugo mialem okno otwarte...
 

wronekgdy

New member
Tv teraz puki co dziala normalnie, ale niewiem jak z wejsciem HDMI przeznaczonego dla PCta. Czy jest mozliwe, ze oprogramowanie w TV dostalo po garach i troche zwariowalo bo teraz juz od dluzszego czasu jest OK. Wlasnie sprawdzalem próbnikiem tylna czesc kompa i próbnik reaguje gdy dotykam jej:/. Czy ktos ma pomysł dlaczego komputer nie jest uziemiony i dlaczego probnik wykrywa jakies tam napiecie? Mam listwe przepięciową, ale niewiem... Prosze po jakas porade... Dziekuje i Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dlaczego masz komputer nieuziemiony? To pytanie jest tylko i wyłącznie do Ciebie i nikt Ci na nie nie odpowie.

Jak komputer uziemisz to już będziesz miał uziemiony - to jest dosyć prosta sprawa.

Pozdrawiam,
 

wronekgdy

New member
A jak go uziemic? bo rozumiem, ze sama listwa przepieciowa nie zalatwia sprawy:D... Teraz TV chodzi jak przedtem. Sprawdzalem probnikiem wejscia i wygladaly chyba OK nic sie nie popalilo. Jak podlaczylem TV pod kompa to TV byl wylaczony, zreszta komp tez. Czy jest mozliwym, ze Soft od TV troche zwariował?
 

wronekgdy

New member
Dzieki za materiały, ale dzisiaj bede dzwonil do elektryka. Niby kiedys mialem gniazdko zrobione jak trzeba, ale to juz nie pierwszy raz, ze caly komp jest pod napieciem, w starym kompie to nawet cala obudowa kopala, ale myslalem, ze jest jakies bicie na zasilaczu i nie przejolem sie tym zbytnio... A jesli chodzi o TV? Martwic sie? Niby wszystko juz dziala(odmulil sie), ale juz sam niewiem... Pozdrawiam
 

Vilmark

New member
Po pierwsze kto podłącza kable na włączonym TV i PC ?? :|:|:| Po drugie jak masz kiepski , niestabilny zasilacz w PC to nie pomoże nawet dobre uziemienie.... Dobry zasilacz kosztuje przynajmniej 200-500 zł ale często ratuje sprzęt....
 

wronekgdy

New member
PC i TV byly WYLACZONE!(pisalem wczesniej, wystarczylo przeczytac), komputer jest nowy, zasilacz 100% sprawny. Znam juz przyczyne tego wszystkiego. Jakis nacpany elektrych chyba zle bieguny we wtyczce poglaczyl czy cos takiego i dlatego komp jest pod napieciem :|. Chodzi mi tylko o TV. Bo sie dziwnie wylaczal, lecz teraz juz dziala tak jak powinien. Czy mam sie martwic, ze uszkodzilem TV czy poprostu z tego wszystkiego soft w TV mogl chwilowo zwariowac
 

markatan

New member
PC ma to do siebie , że obudowę ma wyprowadzono na bolec gniazdka. W starych instalacjach tenże bolec w gniazdku był podłączony do jednego ze styków. Najwyraźniej u Ciebie padło akurat na biegun fazowy i po prostu miałeś fazę 220VAC na obudowie. Dlatego Cię 'kopało'. Tłumaczy to również to, że wtyczka dvi prawie się przyspawała. Niestety nie ma pewności czy TV jakoś się nie uszkodził. Z całą pewnością coś się gdzieś odłożyło bo prąd popłynął solidny.
Co do softu to nie wierzę w chwilowe 'zgłupnięcia'.
Soft mógł co najwyżej ocenić że coś jest nie tak i przeprowadził samotest czy coś takiego i przywrócił się do jakichś ustawień standardowych. Cały ten proces mógł wyglądać jak opisujesz ale to jest mocno naciągana teoria.
Rozumiem jednak , że teraz po poprawkach z podłączeniem przewodów w gniazdku od PC normalnie podłączasz TV po DVI i wszystko śmiga?

A i jeszcze jedno. Tzw 'kopanie PC' może wystąpić również gdy przewód ochronny czyli bolec w gniazdku nie jest do niczego podłączony.
No i zwróć jeszcze uwagę na przewód antenowy do TV. W końcu on też ma metalowy oplot ( tzn ekran) i przychodzi z poza mieszkania. Nikt nie wie co się dzieje na drugim końcu. Najlepiej odizolować galwanicznie przewód antenowy. Są do tego specjalne izolatorki po ok 15zł.
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
zabezpieczenia przepięciowe (nie wiedziałem, że są i na gniazdach obrazowych) mogły wyłączyć tv i uniemożliwić uruchomienie na dluższy czas. Skoro tv i gniazdo hdmi śmiga, to może historia zakończyła się dobrze. Dla resetu ewentualnych blokad można zrobić reset wszystkich ustawień tv, o ile to możliwe w tym modelu (instrukcja)
 

wronekgdy

New member
Juz w tyczka jest OK. Jakis elektryk ktory to podlaczal, podlaczyl prad do bolca :/... Teraz juz komp nie kopie, lecz gdy podlaczam DVI-HDMI nic sie nie dzieje, obojetnie w ktore gniazdo HDMI w TV. Ale jak podlaczylem dvd to tyral tylko nie wiem czy jedno ma cos wspolnego z drugim bo podpiolem je "tasmą"(nie wiem jak to wejscie sie zwie). Moze trzeba cos ustawic? (samo odbieranie kanalow i reszta jest spoko). Robie reset TV. Moze cos ruszy
 

timbot

New member
Bez reklam
kolega podpial "taśmą" dvd (czyli ja stawiam na eurozłącze) i tyrał (czyli ja stawiam, że działał) :)
nie dziala jak podlacza teraz kompa, ale opcje są trzy: zła konfiguracja kompa, ubite na śmierć gniazdo w kompie, lub ubite wejscia hdmi w tv. Opcje trzy najłatwiej sprawdzić podłączając coś, co "tyra" pod hdmi w tv (np. pożyczyc od kogoś dvd)
 

wronekgdy

New member
Dziękuje wszystkim za sugestie i te optymistyczne jak i mniej optymistyczne;). Wysylam TV do sklepu w ktorym go kupilem i bede zyl nadzieja, ze dostane TV sprawny i ze oni tam go sobie obejrza i sprawdza bo ja niestety nie mam mozliwosci zalatwic DVD z HDMI. Mysle, ze jezeli to wejscia HDMI wszystkie poszly to modlic sie o to, zeby zrobili to w ramach gwarancji lub ewentualnie wymienili je odpłatnie(o ile to wogole mozliwe). Wsumie to nie z mojej winy bo skad moglem wiedziec, ze jakis idiota zle gniazdko podlaczyl, a sam nie jestem elektrykiem, ale cuż, życie... Jeszcze raz Dziekuje i goraco pozdrawiam

PS. myslicie, ze da rade wymienic te wejscia? moze jakis bezpiecznik tylko poszedl( nie znam sie na tym kompletnie), czy zostalo tylko siedziec i plakac?...
Napisze dla ciekawych jak mi poszlo gdy TV wroci do mnie... 3majcie sie:)
 

wronekgdy

New member
Hmmm. Wlasnie dostalem MMS-a ze sklepu, ze TV jest OK:D, wiec jednak dobrze sie skonczylo... Wiec co trzeba ustawic w Karcie graficznej GeForce8600GT aby odpalil komputer obraz na ekranie tego Sharpa?
 

hata

New member
Nie wiem jakie konkretnie gniazda znajdują się na grafice i które interfejsy obsługują. Proponuje próbowac przez VGA. Nie jestem znawcą NVidii ale 8600 chyba nie obsługuje audio na wyjściu grafiki, więc różnica vga/hdmi będzie niezauważalna.
 

wronekgdy

New member
jesli to nie przeszkodzi w wyswietlaniu najwiekszej rozdzielczosci "fullHD" i jesli nie uda mi sie ustawic tego pod DVI to chyba pozostanie mi kupic przejsciowki i sprobowac... Czekam na odbior Tv i bede walczyc;)

Pozdrawiam
 
Do góry