DVD ze skalerem do 720p i 1080i

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
trops55 napisał:
Mam SHARPA 46 XDIE podłączonego do Panasonica S52 złączem HDMI. Jakość obrazu o wiele gorsza od obrazu ze starego poczciwego DVD PIONIERA 535 po EURO . Wydałem tylko niepotrzebnie kasę .
Wydaje mi się że powodem tej "gorszej" jakości może być to ,iż sygnał po hdmi jest przesyłany po pierwsze jakby"nie skompresowany" czyli ze wszystkimi tego plusami ale i minusami a po drugie nie podlega działaniu systemów poprawy obrazu.Spróbuj połączyć dvd i tv dobrym kablem component (ja tak zrobiłem ) i powinienies mieć obraz OK.:)

Pozdro!
 

trops55

Member
AWGUST72 napisał:
Wydaje mi się że powodem tej "gorszej" jakości może być to ,iż sygnał po hdmi jest przesyłany po pierwsze jakby"nie skompresowany" czyli ze wszystkimi tego plusami ale i minusami a po drugie nie podlega działaniu systemów poprawy obrazu.Spróbuj połączyć dvd i tv dobrym kablem component (ja tak zrobiłem ) i powinienies mieć obraz OK.:)

Pozdro!

Po komponencie też nie ma poprawy. Domyślam się,że dobra jakość po EURO to przede wszystkim zasługa TV i funkcji TRUD, która niestety nie działa po komponencie jak i po HDMI.
 

Kamyk

New member
Panasonic

Ja z czystym sumieniem polecam Panasonica S-52.
Skaler gra ladnie, choc ja szczerze nie widze roznocy pomiedzy 720p a 1080i w zasadzie zadnej.

DVD gra pieknie.
Muzyka rowniez.


Pozdrawiam
Piotrek
 
Do góry