DVD z upscallingiem - jakie?!?

me_th_od

New member
hej
chcialem sobie kupic jakies porzadne DVD (moje stare juz jakos tak czasem mam wrazenie nie wyrabia).
no i mam dylemat standardowy - czyli co kupic?!?
jako ze mam sporo filmow snowboardowych na DVD oraz fabularnych chialem kupic taki urzadzenie ktore bedzie mi upscalowalo DVD przed wejsciem na LCD.
oto kilka pytan do posiadaczy DVD z upscallingiem:
1) jakie macie modele
2) jak Wam sie sprawuja
3) co Was denerwuje a co cieszy ;)
4) czy upscalowanie faktycznie jest widoczne (czy widac roznice do DVD)
5) na co zwrocic uwage kupujac takie DVD
6) czy podlaczenie po komponencie podola upscalowanemu obrazowi (mam tylko jedno i to zajete wejscie hdmi)
7) i wreszcie jakie kable komponentowe warto zakupic (w granicach rozsadku oczywiscie)

mam nadzieje ze mi pomozecie :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie gniewaj się, ale co to za słowo upscalowanie? Po polsku jest prościej i łatwiek używać skalowania.

Co do meritum, powinieneś określić zakres kwot, jakie jesteś w stanie na ten cel przeznaczyć. Inaczej możemy sobie gdybać i dojdziemy do oczywistego wniosku, że dobrze jest wybrać topowy model za kilka tysięcy złotych.

ArtS :)
 

me_th_od

New member
zxx napisał:
Panasonic DVD-S100
Wydaje mi się, że w tej cenie bezkonkurencyjny
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3636

Na rynku za około 600zł.
dzieki sprawdze ten model sobie :)

Tomek Koko napisał:
No jesli 700 zł to nie lepiej kupic jakiego blu raya np samsunga 1500 ? KOsztuje ok 740zł. Z tego co wiem blu ray tez przeskalowuje dvd
no wlasnie tez sie nad tym zastanawialem...
tylko jest jedno ale - plyty BR sa za drogie i na pewno przez najblizsze 2 lata duzo nie stanieja w naszym kraju.
a kupowac az tak na wyrost sprzet to hmmm czy ja wiem... ;)
no i do samsunga jakos nie mam zaufania (mam monitor SC 226BW i sporo mu brakuje jezeli chodzi o jakosc obrazu).

fajnie by bylo jakbym przez DVD (najlpeij przez WiFi mog puscicc materialy jakie mam na PC.. ale to nie jest bardzo konieczne ;)
 

PRIMAR

New member
Moje doświadczenie jest następujące: Kupiłem ostatnio nowy LCD Samsung 52'' z serii 656. Podłączyłem DVD po Eurozłączu (stary Pioneer 444) i nie byłem zachwycony. Poczytałem na Foum o skalowaniu, pomyślałem o zakupie Niebieskiego Ryja i poszedłem z kilkoma moimi "trudnymi" płytami DVD do MM. Do takiego TV jak mój podłączyłem 2 odtwarzacze BR - najpierw Samsung 1500, a potem Sony BP-350. Efekt był nie lepszy niż z mojego starego DVD, czyli TV Samsung skaluje równie dobrze (źle) jak odtwarzacze BR. Pozostałem przy moim poczciwym Pioneerze. Polecam Ci samodzielne testy w jakimś przyjaznym sklepie. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

me_th_od

New member
hmmm podlaczyles DVD przez EURO to sie nie ma co dziwic ze obraz byl taki sobie ;)
Probowales podlaczyc przez komponent albo hdmi (jezeli takowe jest oczywiscie)?

Druga sprawa – w jaki sposób podlaczane były te odtwarzacze BR, o których piszesz?!?
Bezposrednio do TV? I po jakim kablu? Tez EURO?!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PRIMAR

New member
Dzięki. DVD które mam podłączyłem po Euro, bo tylko takie ma :(
W MM obydwa BR były połączone do TV bezpośrednio przez HDMI. Różnic w stosunku do mojego DVD nie widziałem. Płytki były z gatunku "trudnych" - nie najlepsze DVD z gazety oraz film z kamery nagrany wieczorem (szum).
Dobrze nagrane filmy odtwarzane z DVD Pioneer podłączony przez Euro mają przyzwoitą jakość. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry