DVD z HDMI

kris-pl

New member
Witam
Jak to jest z tymi scalerami w dvd do rozdzielczosci HDMI ?
Mam lcd 40" Samsunga podłączyłem dvd Samsunga 860 z hdmi i ku mojemu zdziwieniu zadnej róznicy w obrazie , spodziewałem sie rewelacji a tu nic , moze lepiej kupic jakieś starsze dvd markowe z komponentem i bedzie lepiej niz na hdmi w tańszyn sprzecie ???
 

Norbert N

New member
Też tak myslę.. i zapytuje ?

Może ktoś mi podpowie bo mam podobny problem ( a własciwie zapytanie) mam 40 LCD Samsunga ( LE40R72B ) i podpięty do niego dvd Denona z odpalonym progresic scanem przez wyjście kąmponent . Ogólnie jakośc obrazu z tego łącza jest dużo lepsza niż przez S-Video czy RGB . Moje pytanka to : 1) mam panasonica s52 z wyjściem Hdmi więc czy po podpięciu go do LCD obraz diametralnie ulegnie większej poprawie ? jęsli tak to sie poświece kupie kabel HDMI i zepne go ( dlatego też proszę o rzetelne opinie zanim wydam kaske na kabelek :) 2) Drugie pytanko: Mam cyfrowy polsat z dekodera echostara na czaszy 120 .Obraz na LCD nie jest zły choć wiadomo że nie nadają w HD ale czy ktoś na forum podłączał tego LCDka do dekoderu N-ki po HDMI lub innych wyjściach i obraz był lepszy ,stabilniejszy? Wiem że są różne problemy z podłaczeniem HDMI w z tyi dekoderami więc zapytuje. Nadmienie że ostatnio byłem w Saturnie i widziałem N-ke wpiętą pod Soniaka LCD i poza kanałami HD to obraz nie był powalający w stosunku do mojego Echostara. Co ciekawie że Panowie z Saturna twierdzą że obraz z komponentu po podpięciu tegoż sprzęta jest lepszy niż z HDMI. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi na moje pytanka.
 

zyggy

New member
Nie ma się co oszukiwać, jeśli nie masz HDMI w wersji 1.3, to obraz z tego złącza zawsze będzie gorszy od analogowego złącza komponentowego. Wszystkie HDMI wcześniejsze niż wersja 1.3 przesyłają obraz cyfrowy 8-bit/składową koloru, więc obraz siłą rzeczy musi być gorszy. Obraz na złączu komponentowym jest zasilany przetwornikami C/A 10, 12 lub 14-bit.
Dopiero w HDMI 1.3 opublikowanym całkiem niedawno poprawiono tą wadę, jednak obecnie sprzętu z tym złączem jest na rynku niewiele.
 

grzesiek

New member
tanie dvd z scalerem to moim zdaniem jest ściema i szkoda na to kasy , a wysokiej klasy dvd z profesionalnym scalerem jak np denon to wydatek ponad 10tyś.
 

Elberoth

New member
Mam dość drogie DVD (Primare DVD26 @ 5500zł) z HDMI oraz komponenem z progresivem i po podłączeniu równolegle przez dwa kable do plazmy LG 50PC1R nie bardzo jestem w stanie zobaczyć różnicę pomiędzy kompomentem a HDMI. Natomiast RGB i YVU po scarcie (mimo kabla VideoQuest za ponad 500zł) to inna para kaloszy - tu jest wyraźnie gorzej.

Jeżeli chodzi o wbudowany w DVD scaler (procesor pixelworks) to również nie bardzo widzę różnicę. Scaler i deinterlacer LG wydaje się równie dobry.
 

Just69

New member
Czy dobrze zrozumialem z tego watku : lepszy obraz dostane podlaczajac 42PV60 do PC przez wyjscie analogowe karty graficznej niz przez kabel DVI <> HDMI ?


Mam karte graficzna z trzema wyjsciami : DVI + analog. + S-Video.

Edit:

Analog to oczywiscie (D-sub).
 
Ostatnia edycja:

kris-pl

New member
A co sądzicie o dvd DENON 1930 na ich stronce rozpisują się że ich skaler jest zywcem wziety z sprzętu profesjonalnego i bedą po hdmi 720p 1080i 1080p niesamowitej jakosci obrazy - wierzyc im ??? Ma moze ktos takie dvd i telewizor LCD żeby porównac w 1080i ????
 
Do góry