DVD z HDMI- upscaling- czy warto

kozikpl

Member
Witam
Byłem dziś w Saturnie, oglądałem TV LCD, poprosiłem o podpięcie jakiegoś DVD, był to odtwarzacz Toshiba z HDMI i upscaling:
576i
720p
1080i
sprzedawca podłączył odtwarzacz komponentem do JVC 32 s60, a ja przełączając pomiędzy rozdzielczościami patrzyłem czy jest jakaś różnica, i co? I nic nie widziałem, żadnj różnicy.
Od razu nasunęło mi się pytanie: czy warto kupować dvd z hdmi jeżeli nie widać różnicy w jakości, a może to wszystko zależy od samego DVD (bo model TV to chyba raczej spoko).
 

Yuiren

New member
Moze ja odpowiem jako posiadacz takiego zestawu. (JVC 32A61 + DVD z upscalerem).

Twoim problemem byl fakt ze 99% odtwarzaczy DVD upscaluja obraz tylko po zlaczu cyfrowym. A wiec w tym wypadku HDMI (tak samo jest w moim odtwarzaczu).
Przelacznik trybow wyswietlania odnosi sie tylko do HDMI/DVI. Nie bedize widac roznicy po componencie (u mnie niewidac).
Jesli podlaczysz taki zestaw przez HDMI, zobaczysz roznice.
Nie ufaj w bzdury ktore gadaja madre glowy mowiace iz "telewizor ma wlasny upscaler". Owszem, ma. Ale to niejest to samo. Ja widze ogromna roznice na kozysc upscalowania przez DVD. Filmy wygladaja o wiele lepiej. Oczywiscie niejest to jeszcze jakosc HDTV, bo materialu tak niepoprawisz. Ale widac wyraznie ze obraz jest o wiele lepszy.

Jesli chodzi o odtwarzacz to niemam sie czym chwalic, bo jest to Thomson 243 , czyli jeden z najtanszych odtwarzaczy z HDMI na rynku (kupilem go za jakies 300zl). Moj wybor tego modelu przypadkowy niebyl. Widzialem Samsunga, widzialem Kissa, widzialem nawet Denona. Wszystkie z upscalerami. I teraz ja to powiem. Niewidzialem roznicy. Tak, wszystkie mialy ladniejsze menu od Thomsona, byly zewnetrznie lepiej wykonane, mialy fajnego duzego pilota. No i co z tego ? Skoro filmy wygladaly identycznie na kazdym z nich, a byly od Thomsona od 2 do 5 RAZY DROZSZE.
 

kowal

New member
Mam DVD LG 9900H ( cena ok. 300 pln ) i skaluje bazproblemowo także po componencie. Za to po HDMI nie chodzi przy 576i ( HDMI startuje dopiero po przełączeniu na 576p ). Czy widać różnice po upscalingu - TAK, ale bez przesady. W połączeniu z LG PX5R najlepiej wypada 720p i to w zależności od filmu albo po Component albo HDMI...
 

marttino

New member
szukam odpowiedzi na problem dlaczego przez łacze DVI na karcie graficznej i HDMI na LCD'ku nie moge uzyskać poprawnego obrazu ????
obraz jest czerwone tło windows nie zostaje załadowany ...
 
Do góry