DVD z HDMI i konwersją HD

BadBoy80

New member
Witam.. czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym polega różnica w odtwarzaniu filmów na zwykłym odtwarzaczu DVD a DVD z HDMI ?
Pytam ponieważ mam kilkuletnie DVD Philips bez HDMI i aby mieć lepszy obraz w lepszej rozdzielczości kupiłem DVD Panasonic S53 z funkcją konwersji obrazu do formatu wysokiej rozdzielczości, funkcją HD Enhancer oraz oczywiście z interfejsem HDMI. Telewizor Panasonic 42PY70 FullHD.
Nie widzę żadnej różnicy ! Za chwilę zrobię test na kilku płytkach, żeby się upewnić, jednak tak jak napisałem nie widzę różnicy, to samo ma mój kumpel, który ma kino domowe ONKYO z HDMI i telewizor Samsung HDREADY i najpierw miał połączone zwykłymi czinczami a teraz kupił kabel HDMI i też nie widzi różnicy. Ktoś może to wyjaśnić ?
 

Storm

New member
Denon

Denon DVD-1930 z HDMI v.1.1 Silicon Image ze skalerem Faroudji i widać rożnicę. Na onkyo 404/405 i pioneerku dv-470/400 też nie widzialem rożnicy!:)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Podstawowa różnica z technicznego punktu widzenia polega na tym, że w przypadku sygnału HDMI nie zachodzi konwersja sygnału, zaś w przypadku innych połączeń odtwarzacz zamienia sygnał cyfrowy na analogowy. To, przynajmniej teoretycznie, prowadzi do pogorszenia jakości. Ale w praktyce bywa różnie. Najczęściej jest tak, że różnica na wyjściu HDMI, a komponentowym bywa mało zauważalna.

ArtS :)
 

simon2006

New member
problem

witam
jestem nowym użytkownikiem hd forum i mam problem. Posiadam dvd hdmi philips. Proobooye sciągnąc jakiś filmik hd ale każdy z nich jest w formacie mkv wma wmv( pliki których nie czyta moje dvd) nie ma nigdzie filmów dvdhd.Proszę o pomoc.
 

don111

Banned
niestety, dvd z hdmi to nie to samo co hd-dvd czy blue-ray... dvd z hdmi może tylko sztucznie upscalować w niskiej do wysokiej rozdzielczości (duża poprawa jest w porównaniu do np złącza euro)
o filmach hd możesz zapomnieć, nawet jeśli będą w formacie .avi, max rozdzielczość dla dvd to chyba 720x576....
 

lennox2

New member
szwajcar napisał:
Sądze, że jest tak. Jak otwarzasz z odtwarzacza DVD przez HDMI działa skaler w DVD. Jak ze zwykłego DVD to działa skaler w... TV.

Zaraz, zaraz> Czyli co to oznacza? Ze bez względu na to, jakim wyjściem z odtwarzacza dvd wypuszczę sygnał wizyjny do telewizora (HDMI, scart czy component), to i tak nie będzie to miało większego znaczenia dla jakości widzianego obrazu?! Nic już nie rozumiem!
 

Pavloss

New member
Między scartem a HDMI lub componentem jest róznica,zwłaszcza na telewizorach full hd.Natomiast między hdmi a componentem to sprawa już nie jest taka oczywista.Wszystko zależy,który scaler jest lepszy-w tv czy w odtwarzaczu dvd.Parę dni temu mój klient podłączył odtwarzacz dvd LG (chyba dvx29przez hdmi do Sharpa 42xl2-kaszana.Poradziłem mu component-o niebo lepiej.Zresztą na tym forum już sygnalizowano,że nie zawsze podłączenie przez hdmi jest lepsze niż component.
 

mark

New member
Storm napisał:
Denon DVD-1930 z HDMI v.1.1 Silicon Image ze skalerem Faroudji i widać rożnicę. Na onkyo 404/405 i pioneerku dv-470/400 też nie widzialem rożnicy!:)

Czyli kupowac sprzet z wyzszej polki wtedy bedzie widac roznice w jakosci obrazu.Mam DVD Yamaha S1800 i roznica jest widoczna potwierdza to tylko regule ze skaler skalerowi nie rowny:) mark
 

enrisiu

New member
yamaha s1800

Witam,
mark,
czy moglbys napisac cos wiecej o Yamaha S1800? Czy jest wart tych pieniedzy? Czy jestes z niego zadowolony..? - ktore plyty czyta, ktorych nie (czy czyta np DVD-R DL. DVD-RAM,...) jakie sa mocne i slabe strony tego sprzetu...itp itd
 

bovima

New member
W przypadku, gdy sygnał źródłowy jest sygnałem HD, połączenie przez HDMI pozwala uniknąć dwukrotnej konwersji sygnału (pierwotny cyfrowy -> analogowy komponenet -> cyfrowy wyswietlany przez panel), ale uniemożliwia korzystanie z "polepszaczy obrazu" telewizora. W przypadku korzystania z komponentu - odwrotnie.
W przypadku sygnału żródłowego SD dodatkowo dochodzi kwestia upscalingu: czasem lepszy skaler ma telewizor (gdy z odtwarzacza wysyłamy sygnał SD po komponencie lub, co często jest lepsze, po RGB) a czasem odtwarzacz.
Jak zawsze: trzeba wypróbować różne konfiguracje i wybrać tę, która nam najbardziej odpowiada.
 
Ostatnia edycja:
Do góry