DVD Yamaha S663

bramarz

New member
Witam.
Wiem że temat był juz wałkowany ale niegdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi(pytałem też w audioklanie ale nie odpowiedzieli:???: ), a więc moje pytanie
1. Mam problem z bardzo małymi napisami w Divix wiem że trzeba wymienić soft i pytanie jak zgrać orginalny z dvd i jakim programem
2. Soft po modyfikacji wgram na płyte cd czy przez USB
Z góry dziekuję

a tak na marginesie to Przedstawiciel na Polskę Yamahy powinien mieć poprawiony soft i udostępnić go na stronie a nie kazać użytkownikom kombinować na własną rękę.
 

qura12

Member
Bez reklam
Jeśli chodzi o soft to warto by było sprawdzić czy nie będzie przypadkiem pasował soft od s661. W razie czego pisz na priv bo mam zarówno soft oryginalny jaki i ten z większymi napisami (do s661)
 

bramarz

New member
Strach eksperymentować bo jak po załadowaniu "niewstanie" to servis może mi nieuznać gwarancji dlatego by mi zależało na przerobionym do s663

Chciałbym odświeżyć
Czy nikt nie posiada softu do ww DVD lub sposobu na jego zgranie :confused:
Proszę o pomoc :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bramarz

New member
Wszystko fajnie ale nie chciałbym lutować w dvd które ma 3 tyg. i jest na gwarancji niema jakiegoś łatwiejszego sposobu
 

robirem

New member
bramarz, mam prośbę opisz twoje doswiadczenie z twoim zestawem, głównie chodzi o kolumny. W jakim pomieszceniu grają i jak się spisuja w kinie NS-P8900. Za info wielkie dzięki
 

bramarz

New member
Pokój 5,3x3,7 z jednej strony meble kominek z drugiej wypoczynek.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony jest to moje pierwsze kino i niemam mozliwości porównania z innym ale w DTS J.M.Jare AREO jest bosko, Phil Colins tez super w filmach divix ok niemiałem jeszcze okazji oglądac filmu w DTS ale napewno będzie ok. Jeżeli chodzi o dzwięk bas jest fajny "miękki" nie dudniący idzie rozpoznać prawie wszystkie instrumenty cięzko mi coś napisać jeszcze o dzwięku bo jestem początkujący i musze jeszcze wprawic trochę ucho, Ampli ok, kalibracja YAPO poemat 4 minuty i gra jeżeli jesteś zainteresowany mogę Ci wysłać test tych kolumn z jakieś gazety chyba HI FI
 

robirem

New member
Super, dzięki za opis. Za przesłanie testu z góry bardzo dziękuje. jeszcze jedno . jak wyglada sprawa kolumny centralnej oraz efektowych. Jeżeli chodzi o wielkość do kolumn podłogowych to jest spora różnica, jak to się sprawdza w realu , czy nie są za małe - czytaj dobrze ze sobą współgrają czy jak oglądasz film to efekty z glosników efektowych są dobrze słyszalne. Napisałem się a chodzi krótko o to czy tworzą dobrą sceną całościowo. Jeszcze jedna masz do tego zestawu suba?

pzdr
 

bramarz

New member
Głośniki efektowe w porównaniu do podłogowych są maleńkie 2szt położysz na kartce A4 centralny jest większy, w kinie bardzo dobrze dają radę grają głośno i spójnie ładnie otaczają dźwiękiem, suba nie posiadam podaj maila to prześle test
 

robirem

New member
jeszcze raz dzięki za testy. jeszcze jedno pytanie , czy uwazasz że masz jeszcze zapas mocy. Moje pomieszczenie to ok 40m a scena muzyczno/filmowa to ok 20m. Jak myslisz da radę . Planuje jeszcze zakup suba yamahy 1500 wiec mocy basu wystarczy, boje sie wyłącznie o centralny oraz efekty
pzdr
 

bramarz

New member
Amplituner ma ogromny zapas mocy ja ustawiłem odcięcie głośności na -10dB i sąsiedzi mają dosyć a pokrętło można pokręcić do +16 a wtedy przesunięcie ściany to nie problem:D ale co do wydajności w takim pomieszczeniu niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni użytkownicy ja jestem początkujący i ciężko mi wypowiadać się czy sprzęt da radę na takiej powierzchni, z tego co się zorientowałem na forum dużą wiedzę ma blacknija jego zapytaj ;)
 

squad05

New member
@ reb2
a możesz napisac co się dzieje z twoim DVD lub co chciałbys zmienić, że potrzebujesz nowego softu??
Pamietaj, że zmiana softu to wpływa chyba na utratę gwarancji.
Napisz co jest nie tak a na pewno postaramy sie pomóc.

a poza tym chłopaki nie róbcie oftopu, jak chcecie sobie "porozmawiać" to załatwcie to na pw.
pzdr
 

reb2

New member
ok,chodzi mi glownie o powiekszenie napisow przy filmach,i nurtuje mnie w tym dvd ze jak zapodam film ponad 1gb to przerywa mniej wiecej po 90 min.moze jest na to jakies lekarstwo??
 

dinderi

New member
Lekarstwo jest. Nawet je mam. :)
Ale ze wyrzuciłes na mnie ostatnio swoje zyciowe frustracje, które moderator szczęśliwie wykasował, nie bardzo mam ochotę Ci pomóc. Zostawiam Ci więc samodzielne googlowanie. Tak płodny w epitetach koles jak ty, na pewno sobie sam poradzi.
 
Ostatnia edycja:

dinderi

New member
Tego sie nie da dokonac "bez utraty gwarancji". Ale i na to jest sposób z tym, że bardziej skomplikowany niż używanie google.
 
Ostatnia edycja:

seba11

New member
Ma może ktoś oryginalny soft do s663?
Ostatnio znalazłem soft który powiększa napisy i go wgrałem.
Teraz te napisy to dla mnie są za duże :)
 
Do góry