DVD via HDMI ?

weekend

New member
Witam,
Pytanie: Czy jest sens kupować odtwarzacz DVD z HDMI?
Wydaje mi sie że dla rozdzielczości "DVD" spokojnie wystarczy zwykły kabel Euro lub ten potrójny (nie wiem jeszcze jak sie nazywa ;) )
Czy jednak będzie różnica w jakości obrazu? Czy jest to chwyt marketingowy?
PS. Mój TV to 42" LCD LG
 

DanielS

New member
Drogi weekend to pytanie nie jest nietypowe ale spokojnie znajdziesz na nie odpowiedź na tym forum szukając w już we wcześniejszych postach. Opłaca się kupic DVD z HDMI i takowy kabel. Sam nie wiem bo używam compnenta ( to ten potrójny ) ale z opinii osób piszacych na forum HDMI daje ostrzejszy i bardziej wyraźny obraz chociaż i z tym wiele osób polemizuje.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
DanielS napisał:
ale z opinii osób piszacych na forum HDMI daje ostrzejszy i bardziej wyraźny obraz chociaż i z tym wiele osób polemizuje.

i to jest prawdą :D
ja mam połączone DVD po HDMI i po componencie - ale po HDMI mi się bardziej obraz "podoba"

@weekend - jak zobaczysz różnicę między HDMI a Euro to już nigdy nie będziesz podłączał nic po euro

pozd
 

marttino

New member
ja mam podaczony lcd z dekoderem HDMI i nie dziala audio w centrum obslugi klienta powiedzili mi ze mam podlaczyc kablem czincz i mimo to nie dzial obraz jest a glosu nie ma czy wy macie podobny problem??
 

RNAcid

New member
marttino napisał:
ja mam podaczony lcd z dekoderem HDMI i nie dziala audio w centrum obslugi klienta powiedzili mi ze mam podlaczyc kablem czincz i mimo to nie dzial obraz jest a glosu nie ma czy wy macie podobny problem??

Może być tak, że musisz w opcjach HDMI telewizora przełączyć "źródło dźwięku" - ja na przykład w Sharpie LC42SA1E musiałem po podłączeniu nbox'a przez HDMI ustawić dźwięk "cyfrowy" czyli jednoczesne przesyłanie zarówno obrazu jak i dźwięku tym samym kablem.
Polecam czytanie instrukcji generalnie.
 

marttino

New member
RNAcid napisał:
Może być tak, że musisz w opcjach HDMI telewizora przełączyć "źródło dźwięku" - ja na przykład w Sharpie LC42SA1E musiałem po podłączeniu nbox'a przez HDMI ustawić dźwięk "cyfrowy" czyli jednoczesne przesyłanie zarówno obrazu jak i dźwięku tym samym kablem.
Polecam czytanie instrukcji generalnie.


hmmm ... sprawdziłem i co zauważyłem dzwięk jest przesyłany kablem z dekodera N-Tv czincz'em ale przez hdmi "nie" gdy podłaczam przez 2xCzincz to LCD to nie działa nie odbiera dziewięku przełaczyłem w ustawiniach na hdmi i obraz jest a dzwieku nie ma. byc moze gdy przełaczam na np. HDMI to wtedy inne kanały są wyłaczane i działa tylko ten jeden.
czy może ktoś to potwierdzić ktoś kto ma model LG LC2R
 
Do góry