DVD: Samsung 1080P7 czy Pioneer DV-400???

pablo82

New member
Mam odtwarzacz DVD Yamaha S557 podłączony do telewizora Samsung 40R72B. Po kablu komponent (Oehlbach za ponad 300zł) z załączonym progresywnym skanowaniem obraz jest bardzo dobry! Chciałbym jednak po komponencie podłączyć nboxa; telewizor ma rzecz jasna jedno wejście komponent, więc odtwarzacz DVD musiałbym podłączyć kablem EURO czego wolałbym uniknąć bo zdaje się, że obraz nie będzie najlepszy...

Może więc kupić nowy odtwarzacz DVD z wyjściem HDMI? Budżet to... tyle ile kosztują Samsung 1080P7 i Pioneer DV-400- jakieś 400zł.
Tylko czy obraz upskalowany do 720p lub 1080i po kablu HDMI (Techlink za kilkadziesiąt zł) z tych odtwarzaczy będzie równie dobry lub lepszy od obrazu z Yamahy S557 po komponencie z włączonym progresywnym skanowaniem??? Jeśli tak- to który wybrać? Samsunga czy Pioneera???

... a może poczekać na Samsunga 1080P8, który podobno ma być wyposażony w lepszy układ upskalujący (bo na tym mi w sumie najbardziej zależy- na jakości obrazu)???
Tylko czy różnica w obrazie pomiędzy 1080P7 a 1080P8 będzie zauważalna? Czy w ogóle ten cały upskaling coś daje, czy jest to raczej pic na wodę, a obraz będzie słabszy od tego po komponencie?

Co radzicie???
 

Storm

New member
DVD vs DVD

Powiem tak w życiu twoja Yamaha nie zagra tak jak SAMSUNG DVD-1080P7 ( ma procesor Zorana). Zobacz sobie test na stronie Audio jest do pobrania w pdf. A pioneer znowu coś tam oszczędza ( w środku no name)
 

pablo82

New member
Storm napisał:
Powiem tak w życiu twoja Yamaha nie zagra tak jak SAMSUNG DVD-1080P7 ( ma procesor Zorana). Zobacz sobie test na stronie Audio jest do pobrania w pdf. A pioneer znowu coś tam oszczędza ( w środku no name)

A rzeczywiście jest na stronie AUDIO test tego odtwrzacza; jakoś nie wpadłem żeby po prostu sprawdzić czy AUDIO go nie testowało:roll:

No i rzeczywiście piszą o nim prawie zawsze dobrze lub bardzo dobrze...

hmmm- no to pewnie się skuszę...
 

zajaczek

New member
Witam,
podepne sie pod temat bo mam taki sam problem czy samsung 1080P7 czy Pioneer dv-400K, moja konfiguracja to
Samsung 32r71B
Harman/Kardon avr 132
infinity Beta HCS
ktory dvd bedzie lepszy do tego zestawu, odrazu mowie ze component jest zajety przez xboxa360, i chce dvd puscic przez HDMI, kolejne pytanie odnosnie podlaczenia tz. czy dobrze to rozumiem dvd>LCD przez HDMI i Dvd>amplituner przez koaksjalny przy pioneer a optykiem przy samsungu wtedy sciszam LCD i ciesze sie 5.1 bo przez HDMI idzie obraz i dzwiek.Co do kabla HDMI dlugosc ok 3 m. I nie chce swirowac tz. 300zl za kabel:)
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry