DVD Pioneer

KKuba

New member
Bez reklam
Troszkę się uśmiałem. Zadałem sobie trud wgrana softu YDC6915A, kierując się opiniami, że ta wersja nie bugu w upscalingu. Wydało mi się to niemożliwe, bo błąd jest przecież w scalerze (hardware), a nie w sofcie, ale postanowiłem sprawdzić, bo tak ludzie pisali. Ha, ha... Pioneer wykonał fajną robotę, tylko, że bez sensu. Błąd chipie scalera polega na tym, że przedostatnia linia PAL u góry jest pusta - wyświetalny jest biały pasek. Co zrobiły misie w Pioneerze? Przesuneły obraz o dwie linie do góry. Białej lini nie ma za to na dole są dwie czarne. :) Na LCD pewnie mniej widać, ale na plazmie dotałem ataku śmiechu. :lol: Najlepszym komentarzem do tej sytuacji, że w seri 545 nagrywarek zmieniono chip scalera (dostawcę rozwiazania). Drugi bug softu też jest nie usunięty - jeśli materiał na DVD nie jest 16:9 to po upscalingu robią się paski z boku.Nie potrafi tego przeliczyć. Ale uwaga! Podtrzymuję moją opinę, że 696 to całkem udane DVD, obraz po HDMI progresive scan to po prostu żyleta. Ale nie oszukujmy się w sprawie upscalingu - jest totalnie skopany.
 

cazol

New member
pioneer

Wynika z tego, że jednak problem ze scalerem istnieje. Cóż trzeba będzię
przed zakupem sprawdzić dany egzemplarz i wtedy zobaczymy. Jeśli bug
będzie rażący trzeba będzie pomyśleć i innym modelu.
Jak przetestuję do podzielę się z wami spostrzeżeniami.

pozdrawiam
:)
 

Marecky

New member
mam nowy soft od poaczatku bo za dlugo to nie mam tego sprzetu, nie wiem wiec czy ucina linie na dole czy nie bo jak to zauwazyc ze 2 linii brakuje.

Czy tez ogladacie dvd na 720p ? bo jak ustawie na 1080i to nie ma ostrosci, nawet napisy sa dziwnie 'porozszarpywane'

PS. Wesolych...
 

KKuba

New member
Bez reklam
Na plazmie są stosunkowo duże piksele (436RXE)- z bliska dobrze widać te hece ze skalerem . Ale ja w sumie nie używam upscalingu - zupełnie mi odpowiada tryb 576p - nie widzę różnic do 720p. Dodatkowo męczy mnie nieumiejetność skalowania przez DVD trybu 4:3, musiałbym dziecku bez przerwy przełączać bajki na pilocie telewizora. Przy 576p jest zero problemów - dvd sobie samo skaluje obraz 4:3 na wide. Natomiast potwierdzam, że 1080i obraz jest kiszkowaty. Jeśli już to 720p Przy okazji też życzę wszystkim Wesołych Świąt
 
Ostatnia edycja:
Do góry