dvd pioneer dv696 czy warto a mże yamaha?

czared

Member
Witam.
Co sądzicie o dvd pioneera dv696.Mam zaniarkupić dvd i nie jestem zdecydowany jaki.Mój ampli to yamaha rxv659,z tego co wiem yamaha nie wypuściła na polskę dvd z hdmi w granicach 650 zł(oczywiście poza dvd-s1700 i dvd -s 2500 ale ta cena !!!).Dlatego nie wiem czy czekać za yamahą ,czy uderzyć w pioneera opinie były całkiem niezłe poza tymi,że cienko odtwarza sacd i dvdaudio,których ja bardzo mało słucham.Chodzi mi też owizję żeby po podłączeniu porzez hdmi wszystko było ok na mojej plazmie lg 42pc1r.
Dzięki za podpowiedż
 

gatar

Active member
Bez reklam
sympatex napisał:
posiadam Yamahe DVD - 1700, zdecydowanie polecam...
Witam,
Taak. Ja posiadam Yamahę dvd-2500 i tez zdecydowanie polecam .. :p
Poważnie to nie posiadam. Toż ta 1700 jest 2-3 x droższza od 696.
Czared---> yamah , tych "tańszych" z hdmi nie ma, póki co. Osobiście miałem 2 lata temu chyba 530 i bardzo sie zawiodłem. Słaby transport. Potem miałem Pionka 575 i był o niebo lepszy. Jesli lubisz Pionka i nie zraża Cię dość słaby tor audio (kwesta potrzeb i słuchu :D ) oraz chcesz mieć "wsparcie" w polskim sofcie Gufiaka do niego to go kup. Dobre opinie jeśli chodzi o obraz ma Panasonic S-52 i ma hdmi. Dla mnie S-52 to "brzydal". ;)
W Yamahy (zwłaszcza te "tańsze")"bym nie wchodził".
 

czared

Member
panowie a co zwizją ,wiadomo yamaha 1700 216 Mh to zasiebie mówi ale i cena też ,a pioneer 696 po kablu hdmi jak to wygląda i co z dżwiekiem w kinie domowym.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Korzystając ze złącza HDMI pomijasz przetwornik cyfrowo-analogowy wizji. Więc te 216 MHz ma wtórne znaczenie.

ArtS :)
 

KKuba

New member
Bez reklam
Mam już chyba z 8 miesiecy 696. Na minus - kompletnie skopany skaler - masa na ten temat na forum i nic się z tym nie da zrobić (błąd w sprzęcie) oraz słabiutki tor audio. Na plus dobrze zrobiony tor wizyjny, a w trybie 576p po HDMI wręcz śmiga. Obraz ostry, kolory ładne, nasycone - nie ma się czego przyczepić (Audio Video się moim zdaniem na siłę czepiało). Ma najnowsze kodeki Divx 6.x, także ultra - jak ktoś lubi fajerwerki typu menu. Są polskie litery - Gufiak zresztą już przerabiał firmware. Sensowne i wygodne menu odtwarzacza, ergonomia dobra. Moim zdaniem gdyby nie scaler (beznadziejny) to byłoby to bardzo udane DVD - w warstwie wizyjnej. W to sumie to jestem zadowolony, szczerze mówiąc się nie oszukuje i w upscaling nie wierzę (bo w istocie to powoduje, że mamy go dwa razy: w DVD i TV), więc z założenia to odpuszczałem. Tak naprawdę upscaling pomaga tym co mają problemy z TV (ja nie mam). To DVD za to potwierdza siłe progrssive scan - znajomi myśleli, że puszczany materiał to obraz HDTV :) Za te pieniądze (bo jest w sumie tani) warto (o ile odpuszczamy scaler). Reasumując - jest wart tyle ile kosztuje.
 

mark

New member
Yamaha ma w swojej ofercie jeszcze 2 modele z HDMI
DVD C950/5 disc/-389$
DVD S5950/1 disc/-179$
Tylko nie wiem czy sa oferowane w Polsce.Pozdr.
 
Do góry