DVD Pioneer DV 525 aby uzyskać obraz przez ampli do tv

kriss71

New member
Witam
Odgrzebałem stare DVD, model jak w temacie, posiadam ampli i TV ze stopki. Podłączyłem koaksjalnym do ampli i jest dźwięk ale nie za bardzo mogę sobie poradzić z obrazem. Czy muszę podłączyć DVD bezpośrednio do TV?

Kiedyś miałem ampli i TV bez HDMI i pewnie podłączyłem to przez EURO złącze. Teraz cały sprzęt mam wpięty przez HDMI do ampli i jeden kabel idzie do HDMI ARC w TV i wszystko hula.

Stare DVD użytkowałbym głównie do słuchania CD, żeby odciążyć DVD LG, ale menu w Pioneer ustawiane jest poprzez obraz na tv i do tego głównie potrzebny mi obraz.

Jakieś pomysły?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Juz sprawdzilem dvd ma s-video i zwykle video poj.czincz ale twoj tv patrzylem ze nie ma zadnego z nich pozostaje eurozłącze ktore posiadaja obydwa sprzety.Pozdro
 

kriss71

New member
Właśnie tego się obawiałem, że pozostaje eurozłącze. TV wisi i może być problem żeby to ustojstwo się tam zmieściło:)
Dzięki.
 

Rafal7

Banned
Kolego z wyjścia Video out w DVD pod AV 3 w ampli, odpowiednie ustawienie amplitunera i obraz powinien wychodzić po Hdmi z ampli.
Lub z wyjścia componet w DVD pod wejście AV 2 a w ampli.
Oczywiście w tych dwóch przypadkach dźwięk za pomocą coaxial-a.
Lub AV1 i 4 z tym ze dźwięk po optycznym.
Do wyboru do koloru.;)
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ja opisywalem polaczenie DVD TV ale faktycznie obejrzałem back tej Yamahy i mkizna video out z DVD podpisać pod ampli i lata;-) Kapusta radzi dobrze.Pozdro
 

kriss71

New member
Próbowałem różne konfiguracje i nic:( oprócz komponent bo nie mam takiego kabla.
Możecie podesłać jakiś link jaki rodzaj kabla powinien wychodzić z video out? Mam tylko taki z pojedynczymi żółtymi końcówkami ale może on nie przesyła sygnału video?
 
Do góry