DVD Philpis+kolumny= brak 5.1

m_icha_l

New member
Witam :rolleyes:

Mam pytanie odnośnie DVD i dźwięku przestrzennego. Zastanawiam sie nad kupnem Ten DVD Philipsa lub model wyższy.
Poszukałem również głośników do niego np: Manta lub Voice Kraft :czerwony:
Lecz gdy zadałem pytanie do sprzedawcy DVD powiedział mi że one maja wejścia jakieś DIN-9 :eek: lub inne 8| i mogę zapomnieć o Dźwięku Dolby Digital 5.1 przestrzennym :boje_sie: pomyślałem ze może poszukam i znalazłem coś takiego AKIRA ale czy to coś da :(
Nie znam sie wogóle nie wiem o co chodzi proszę o pomoc.
Jedno pytanie jeszcze czy będę mógł oglądać na razie na moim starym THOMPSON ma wejścia Euro i S-video i Chinch ale on coś pisał że jakieś cyfrowe.
Bardzo podoba mi się to DVD a muszę koniecznie kupić nagrywarkę + jakieś kolumny.

Bardzo proszę o pomoc ewentualnie czym mam sie sugerować przy zakupie i częściowe wytłumaczenie mi co kupić by mieć Dolby Digital 5.1 :cool:

Dziękuje serdecznie
m_icha_l:eek:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wejscie DIN
http://www.atel.com.pl/produkt.php?grupa=AUD12

conn_din5df.gif

Gniazdo w urządzeniu (żeńskie)
conn_din5dm.gif

Wtyk zastosowany w kablu (męskie)
1 - wejście kanał lewy
2 - masa
3 - wyjście kanał lewy
4 - wejście kanał prawy
5 - wyjście kanał prawy
6 - masa złącza
Opisane powyżej wyprowadzenia odnoszą się do złącza DIN, które jest wykorzystywane zarówno dla wchodzących sygnałów, jak i wychodzących. W sprzęcie starszego typu, gdzie DIN jest wykorzystywany jako wejście np. radio Amator, wyprowadzenia są następujące:
1 - wejście pierwszego kanału
3 - masa (środkowy)
5 - wejście drugiego kanału
W ten sposób poczciwe radio Amator, posiadający wzmacniacz 2x10W można wykorzystać do wzmocnienia sygnału z karty dźwiękowej komputera.
W innych urządzeniach wyprowadzenia są następujące:
http://www.elektroda.net/pomoce/zlaczavideo.html

Ale lepiej określ dokładnie jakie chcesz urządzenia i w jakiej cenie.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Przecież ta nagrywarka ma wyjście cyfrowe. Po podłączeniu jej do amplitunera będziesz miał dźwięk przestrzenny. Żadna ze znanych mi nagrywarek nie ma wbudowanego dekodera DD, zawsze potrzebny będzie amplituner. Czy o to Ci chodziło?

P.S. Ta AKIRA się nie nadaje. Musi być amplituner z cyfrowym dekoderem dźwięku przestrzennego Dolby Digital (a jeszcze lepiej także z DTS).
 
Ostatnia edycja:
Do góry