DVD Panasonica vs. DVD Pioneer

spike72

New member
Witam serdecznie.
Jako całkowity świeżak na tym forum z góry przepraszam jeśli coś zrobię nie tak. :)

A teraz konkrety.
Kupiłem plazmę Panasonica TH-42PY85, myślę sobie czas na jakieś dobre DVD, najlepiej z DivX-em. Na początku wybrałem sobie Panasonica DVD-S100, ale poszperałem po sieci poczytałem i zacząłem się zastanawiać na Pionnerem DV-610, a dziś natrafiłem na coś co zupełnie namieszało mi w głowie i zbiło z tropu! Pioneer BDP-LX71. Wiem że przedział cenowy ciut nie ten, ale myślę sobie trudno.
Co wy na to, macie jakieś doświadczenia z tymi modelami, pomóżcie coś nowemu. :)
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Jak znasz angielski to nie doradzę ci natomiast jak nie a chcesz dużo oglądać divx to proponuje wybrać dvd z mozliwością wgrania nowego firmware które poprawi wygląd napisów .Pioneer DV-410 ma nowe lepsze oczywiście sam wgrywasz.Na orginalnych kiepsko z tymi napisami w divixie czesto nie ma nawet polskich znaków.
 

dinderi

New member
Leeonsjo napisał:
Na orginalnych kiepsko z tymi napisami w divixie czesto nie ma nawet polskich znaków.
Jak nie ma polskich znaków, to zazwyczaj jest "kiepsko", ale nie z DVD, tylko umiejętnością czytania Instrukcji Obsługi przez właściciela.:eek:k:
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Nie każde dvd z divx obsługuje polska czcionkę ludzie o tym nie wiedzą tylko pytaja czy divixy chodzą nie mówie już o jakości tych czcionek to jest kiepsko zazwyczaj rozczarowanie w domu.
 

dinderi

New member
Leeonsjo napisał:
Nie każde dvd z divx obsługuje polska czcionkę
To prawda, ale w odniesieniu do światowego ogółu :) Ze sprzedawanych w Polsce odtwarzaczy, jest naprawdę promil tych, ktore nie mają polskiej czcionki. Reszta ją ma, tylko trzeba czasem przeczytać instrukcję obsługi, żeby dowiedzieć się, jak ją ustawić. Z tym bywa zdecydowanie gorzej :D
Inna sprawa, że wykształcenie sprzedawców w sklepach rtv, bardzo często nie idzie w parze, z ich własnym przeświadczeniem o posiadanej wiedzy :p Wtedy to sie mozna bardzo dziwnych rzeczy dowiedzieć o funkcjonowaniu klocków :)
 
Ostatnia edycja:

ppan

New member
Dinderi, a jak wygląda sprawa jakości dźwięku z CD, DVD i USB (dynamika, klarowność itp.)?
Czy możesz coś w tym temacie napisać?
 

dinderi

New member
Łoł, watek odżył po roku :)
Jesli słuchasz przez ampli, proponuję puscić dzwięk po coaxialu, wtedy to ampli będzie dekodował strumień, co na pewno wyjdzie mu na zdrowie. A dla mało wybrednych, normalnych uszu dekodery w odtwarzaczach Pioneer'a są wystarczająco dobre.
ew. można sobie kupić ich modyfikację z lampami, ale to już zupełnie inne pieniądze: http://www.labtek.it/hiend.html
 
Do góry