DVD Onkyo dv-sp 504 i napisy divx

_fresh_

New member
Witam!
Czy ktos z Was orientuje sie czy sa jakies okreslone pliki, ktore czyta to dvd - mam na mysli napisy do divx, mam sprzet od kilku tygodni, ale dopiero dzis probowalem ogladac na nim divx. No i nie udalo mi sie wyswietlic napisow do filmu. Czy ktos moze wie co jest grane w tym temacie ???
 

dinderi

New member
Napisy muszą być w jednym z formatów :

SubRip - .srt -tekstowy
MicroDVD - .txt lub .sub - tekstowy
TMPlayer - .txt - tekstowy
SubStationAlpha - .ssa - graficzny
IDX/SUB - graficzny

Najlepszy format tekstowy to SubRip i ten polecam. TMPlayer lepiej od razu skonwertować do np. .srt, bo inaczej będą cię nerwy brały ;)

Plik napisów musi mieć identyczną nazwę co plik filmu np.:
filmoniczym.avi
filmoniczym.srt

Plik napisów musi znajdować się w tym samym katalogu co film, najlepiej by był to oddzielny katalog dla kazdego filmu.

Napisy nie mogą zawierać błędów w stylu nakładanie się czasów wyświetlania itp.

To tyle.

Warto przed nagraniem napisów na płytę zrobić coś takiego: INSTRUKCJA
 

AdamV

New member
blackninja napisał:
DV-SP504 nie obsługuje napisów z zewnętrznych plików :). W wypadku tego modelu możesz je tylko nanieść na film.
to prawda, w EFEKCIE tak jest... ale w praktyce wydaje mi się, że 504 CHCE odtwarzać napisy... dlaczego?

uruchomienie pliku divx z płyty w 504 jest dwustopniowe (przynajmniej w przypadku znalezienia pary: .avi + .srt = bo tylko taką kombinację sprawdzałem): najpierw klikamy na pliku z filmem (tylko te są wyświetlone), a następnie folder zostaje odświeżony i widać listę plików tekstowych, z których możemy wybrać plik z napisami... Dopiero po kliknięciu na jednym z nich, startuje odtwarzanie

film zostaje uruchomiony, niestety nie są wyświetlane napisy, a jedynie po naciśnięciu przycisku "Subtitles" wyświetla się na przemian "off" i "1/1", jakby plik został wczytany

moim skromnym zdaniem, 504 chciałby, ale nie potrafi... :???: a szkoda...

jakby się komuś chciało pogrzebać, mogę spróbować zrzucić soft z mojego 504 - tylko prosiłbym o dokładne (czyt. łopatologiczne) instrukcje...
 

AdamV

New member
dzięki dinderi... nie wiem czy się odważę aż na takie "kombinacje"... z moich przygód z elektroniką w zamierzchłych czasach w 100% przypadków "coś się działo", co ostatecznie utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie powinienem się bawić takimi rzeczami :(

ale ponieważ wybieram się do serwisu z moim DV-400 zapytam, czy oni tam takiego zrzutu by się nie podjęli z 504... chociaż wątpię, ale zapytać nie zaszkodzi :)

dam znać :)
 
Do góry