DVD - nowości Pioneera już za kilka dni w Polsce - w rewelacyjnych cenach.

darmane

New member
Witam,

Mam DV-490 i uważam ze jest ok. Generalnie stosunek jakosci do ceny jest rewelacyjny. Szczegolowy test jest na stronie www.areadvd.de niestety po niemiecku. Jedyny widoczny brak to brak wyjscia optycznego ale szczerze mowiac i tak nigdy nie slyszalem roznicy pomiedzy opt i coax wiec sie nie martwie. Uwazam ze szkoda wydawac dodatkowej kasy na 696 plyt sacd i dvd audio jest malo i sa drogie. scaler obrazu i wogole blok video w obu jest identyczny Divx Ultra tez mnie nie przekonuje jako atrakcja. Generalnie wybralem pioneera tez dlatego ze odtwarzacze cd i dvd tej marki uzywam od kilkunastu lat i zawsze bylem zadowolony. Aha w testach pioneer wypada znacznie lepiej od konkurencji w kategorii dzwiek CD.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Mam DV-696 juz bodaj 2 tygodnie. Wrazenia ogolnie pozytywne, ale sa tez male zgrzyty. Zacznijmy od poczatku. Obudowa jest bardzo ladana (przynajmniej moim zdaniem). DVD naprawde fajnie wyglada po polozeniu i jest niewielki. Bardzo dobra jakosc obrazu - po podlaczeniu przez HDMI (ustawilem sobie 720p) do plazmy i puszczeniu filmu na DVD jest naprawde niezle. Obraz zyleta, jestem naprawde zadowoloony - po to go kupilem. Wygodne menu ekranowe, w miare szybka przegladarka JPEG. Sa najnowsze kodeki, takze Divix Ultra - nie lekcewazylbyn tego. Oczywiscie nie czyta plikow *.txt, ale reszte tak. Sprawdzalem w sklepie 490 (te same kodeki, a w domu z Divix nic nie mam) i byly polskie litery (Uwaga, trzeba w menu skonfigurowac kody translacji). Sa tez zbedne wodotryski typu osbsluga plyt DVD-Audio i SACD. Problem w sumie jeden i denerwujacy BARDZO. Jak zawsze u Pioneera (od chyba 3 lata tak maja we wszystkich modelach) pliki Divix/WMA/MP3 czyta tylko z nosnikow CD. Wkurzajace na maxa - pliki Divx na plyty CD-RW sobie przegrywal chyba bede. :( Za to fajne jest, ze to DVD ma zabudowane dekodery DDigital/DTS. :) Mozna sobie wpiac do glosnikow 5.1 i mamy niezle kino domowe tanim kosztem. Sam tak zrobilem. :) Podsumowujac, to jestem bardzo zadowolony - zwlaszca za ta cene.
Jakby nie te Pioneerowe badziewne pomysly z odczytem MPEGow tylko z nosnikow CD to bylbym wrecz super zadowolony.
 

kamon

New member
KKuba napisał:
Mam DV-696 juz bodaj 2 tygodnie. Wrazenia ogolnie pozytywne, ale sa tez male zgrzyty. Zacznijmy od poczatku. Obudowa jest bardzo ladana (przynajmniej moim zdaniem). DVD naprawde fajnie wyglada po polozeniu i jest niewielki. Bardzo dobra jakosc obrazu - po podlaczeniu przez HDMI (ustawilem sobie 720p) do plazmy i puszczeniu filmu na DVD jest naprawde niezle. Obraz zyleta, jestem naprawde zadowoloony - po to go kupilem. Wygodne menu ekranowe, w miare szybka przegladarka JPEG. Sa najnowsze kodeki, takze Divix Ultra - nie lekcewazylbyn tego. Oczywiscie nie czyta plikow *.txt, ale reszte tak. Sprawdzalem w sklepie 490 (te same kodeki, a w domu z Divix nic nie mam) i byly polskie litery (Uwaga, trzeba w menu skonfigurowac kody translacji). Sa tez zbedne wodotryski typu osbsluga plyt DVD-Audio i SACD. Problem w sumie jeden i denerwujacy BARDZO. Jak zawsze u Pioneera (od chyba 3 lata tak maja we wszystkich modelach) pliki Divix/WMA/MP3 czyta tylko z nosnikow CD. Wkurzajace na maxa - pliki Divx na plyty CD-RW sobie przegrywal chyba bede. :( Za to fajne jest, ze to DVD ma zabudowane dekodery DDigital/DTS. :) Mozna sobie wpiac do glosnikow 5.1 i mamy niezle kino domowe tanim kosztem. Sam tak zrobilem. :) Podsumowujac, to jestem bardzo zadowolony - zwlaszca za ta cene.
Jakby nie te Pioneerowe badziewne pomysly z odczytem MPEGow tylko z nosnikow CD to bylbym wrecz super zadowolony.


Moj 696, jak i jego poprzednik 575 czyta divx-y z DVD bez najmniejszych problemow. Skad ten pomysl z czytaniem tylko z CD ???
 

gabor2

New member
Czyli rozumiem ze polecacie tego pionka ? Ktory model, 490 czy 969 lepiej zakupic, jesli mam ampla pionka i nie slucham sacd ani dvdA ?
 

Piotr_the

New member
ze wszystkich dvd jakie testowałem z hdmi oprócz panasa- nie miałem, to pionek+hdmi na lcd obraz super oczywiście z włączonym skalowaniem minimum 720p naprawdę warto prawie jak hdtv:wink:
 

KKuba

New member
Bez reklam
Ze nie czyta Divix z plyt DVD pisze w instrukcji. Ale jak jest inaczej to tylko bardzo mile - nie sprawdzalem jeszcze fizycznie. Za to MP3/JPEG nie czyta z nosnikow DVD. To akurat sprawdzalem. Ale tak ogolnie to bardzo dobre DVD, wyraznie lepsze niz 490. Warto chyba doplacic ok. 200PLN.
 

kamon

New member
KKuba napisał:
Ze nie czyta Divix z plyt DVD pisze w instrukcji. Ale jak jest inaczej to tylko bardzo mile - nie sprawdzalem jeszcze fizycznie. Za to MP3/JPEG nie czyta z nosnikow DVD. To akurat sprawdzalem. Ale tak ogolnie to bardzo dobre DVD, wyraznie lepsze niz 490. Warto chyba doplacic ok. 200PLN.

Po raz drugi sie nie zgodze. Moze cos z Twiom playerem nie tak, bo moj czyta Divx i mp3-ki z DVD bez najmniejszych problemow.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Sprawdzilem Divix. Masz racje. Nie czyta tylko JPEG z plyt DVD. Na usprawiedliwienie dodam, ze pisze jak wol w instrukcji na str.9 Kompatybilnosc z plytami DVD-R. Odtwarzanie MP3/WMA/JPEG - Nie. Co ciekawe na stronie 10 piesze wyraznie, ze pliki Divix czyta tylko z plyt CD. Generalnie w instrukcji sa bledy, ze aż hej. Ale to sa na szczęście bledy w dobra strone... :) Oby takich błędów wiecej. :) To tym bardziej ten odtwarzacz polecam... :)
 

kamon

New member
KKuba napisał:
Sprawdzilem Divix. Masz racje. Nie czyta tylko JPEG z plyt DVD. Na usprawiedliwienie dodam, ze pisze jak wol w instrukcji na str.9 Kompatybilnosc z plytami DVD-R. Odtwarzanie MP3/WMA/JPEG - Nie. Co ciekawe na stronie 10 piesze wyraznie, ze pliki Divix czyta tylko z plyt CD. Generalnie w instrukcji sa bledy, ze aż hej. Ale to sa na szczęście bledy w dobra strone... :) Oby takich błędów wiecej. :) To tym bardziej ten odtwarzacz polecam... :)

Ja tez sprawdzilem. Testujesz moja cierpliwosc, czy po prostu nie chce Ci sie samemu wrzucic plytki do playera i przetestowac ? :p
JPEG-i z DVD tez czyta.

P.S. Moze nie masz 696 tylko jakis inny odtwarzacz :wink:
 

KKuba

New member
Bez reklam
Rumienie sie bo znowu masz racje. Poszedlem sprawdzac. Ale blad nie polega na tym co myslesz. Stoi mi DV-696 na DVR-540
I co ciekawe 540 ma ta "przypadlosc", mimo, ze jest zupelnie nowym napedem. A ja oczywiscie sprawdzilem, ale nie w tym napedzie...
Sorry za zamieszanie. Ale to moge teraz zareklamowc 696: Jest wolna od przypadlosci nagrywarek Pioneera i czyta nagrane plyty DVD z JPG, MP3 etc. NIE WIERZCIE co pisze w instrukcji - pisza tam bzdury. Przetestowane doswiadczalne przez kilka osob, DZIALA.
A ogolnie to dzieki za zwrocenie uwagi, bo tak sie zasugerowalem instrukcja, ze nie sprawdzilem dokladnie. :cool: Ja widac forum mi pomoglo... :)
 

kamon

New member
KKuba napisał:
...Ale to moge teraz zareklamowc 696: Jest wolna od przypadlosci nagrywarek Pioneera i czyta nagrane plyty DVD z JPG, MP3 etc.

OK. Czyli chodzi o nagrywarke. Mam zamiar kupic 440. Jak sie spisuje ta 540 ?
 
Ostatnia edycja:

KKuba

New member
Bez reklam
DVR-540 to bardzo udana nagrywarka, choć kilka rzeczy budzi mieszane odczucia. Porównywałem ją do 433, ale jeśli nie miałeś z tym sprzętem do czynienia to dodam jeszcze kilka uwag ogólnych.
Przede wszystkim jest to nagrywarka niezwykle dopracowana w obsłudze, oferująca proste intuicyjne menu, prowadząca za rączkę dzięki wbudowanym kreatorom, a równocześnie dajaca mnogość funkcji. To naprawdę robi wrażenie, zwłąszcza w porównaniu z konkurencją. Intrface jest po prostu bardzo dobry.
Nagrywarka oferuje oczywiście Time-shift, co umożliwia równoczesne nagrywanie i oglądanie materiału filmowego. Można więc spóźnić się do domu i oglądać ulubiony serial od początku, nie czekając na koniec emisji. Jakość i zapisu nie budzi zastrzeżeń. Kluczowe nowości modeli serii x40 to:
- Obsługa wszystkich nośników DVD (a nie tylko Pioneer-owego formatu –R),
- Obsługa Divx,
- Nowy pilot (całkiem sensowny pomysł z dodaniem klapki).
Warto dodać, że modele tej serii oferują analogowe EPG, co jest o tyle mało interesujące, że nikt w Polsce tego nie używa. Ciekawostką na tym tle jest model DVR-540HX, który ma jeszcze dodatkowo tuner cyfrowy DVB-T i cyfrowe EPG. To oczywiście jest bardziej użyteczne.
A teraz wady
- Brak HDMI,
- Nagrywarka jest stosunkowo duża, większa niż seria x30,
- Napęd DVD jest głośniejszy, choć twardy dysk jest na szczęście stosunkowo cichy,
- Nie ma obsługi Firewire – to niemiłe zaskoczenie, w poprzednim modelu była,
- Dokonano masakry wejść – teraz z tyłu jest tylko 1 Eurozłącze (jedno!), a kiedyś było jeszcze Component i SVHS. Wywalono także wyjście na światłowód, jest teraz tylko coax (w sumie to akurat mnie nie przeszkadza za bardzo).
- Nie czyta JPEG z płyt DVD (Mp3 nie sprawdzałem, sadzę, że jest podobnie – ale nic już nie mówię po mojej ostatniej wpadce w wypowiedzi).
Dodam jeszcze, że tak subiektywnie to 540 jest brzydsza z wyglądu od 530, ale to już moja prywatna opinia.
Reasumując. Jestem zadowolony. Trochę mnie martwi chybotliwa polityka Pioneera (krok do przodu, krok do tyłu – co im przeszkadzało IEEE 1394 to już zupełnie nie rozumiem), ale jak ktoś nie miał serii x30 to tego nie zauważy.
Jeśli HDMI nie jest konieczne, to naprawdę warta polecenia nagrywarka. Trochę żałuje, że nie mam 540HX, ale jak kupowałem to tego modelu jeszcze nie było.
 

kamon

New member
->KKuba

Dziekuje za info. Moze jednak zdecyduje sie na model 540HX (skorzystalbym z DVB-T i cyfrowego EPG).
Pozdrawiam.
 

jaco

New member
490-ka to porażka

490-tka to porażka. Miałe go 4 dni i zwróciłem do sklepu.Duży problem ze skalowaniem 720 p sygnału PAL ( HDMI ) .Głośny, a obraz delikatnie mówiąc bardzo przeciętny. Wymieniłem go na Panasonica S 52 Bez porónania pod każdym względem video. I jeszcze jeden problem użytkowy . Po połączeniu przez HDMI do mojej plazmy PV 60 Panasonica gdy sygnał audio był wysyłany do Tv na wyjściu Coaxialnym do amplitunera był tylko sygnał Stereo aby był sygnał wielokanałowy trzeba było wyłączyć w menu otwarzacza sygnał audio wysyłany po HDMI. To bardzo niewygone. W S 52 nie ma takiego problemu. Polecam Panasa.....
 

adajan

New member
Ja mam trochę inne pytanie:w najbliższym czasie chcę kupić DVD z HDMI.Biorę pod uwagę tylkop te (bo tylko te są ) :
1.LG 9900H
2.Pioneer DV 490
3.Samsung HD 850
4.Samsung HD 860
Mam telewizor LCD Samsung LE32R71W.Bardzo proszę o w miarę szybką odpowiedż.Jeżeli napisałem post nie w tym miejscu to proszę o przeniesienie !
PS.Nie obchodzi mnie jak "chodzi" w tych odtwarzaczach divix,a zarazem czcionki,polskie znaki itd.Płyty nagrane w tym systemie rozdałem(około 120 sztuk)jakieś 4 lata temu.Teraz mam tylko płyty DVD.

Kol.@jaco pisze krytycznie o Pioneerze DV 490 więc już go nie kupię!Pozostały te trzy odtwarzacze.Jeszcze raz powtarzam chodzi mi tylko o oglądanie płyt DVD ,mam ich około 400.Oprócz tego nowego LCD-eka mam amplituner i nagryarkę stacjonarną DVD marki Phillips,oraz dwa tunery satelitarne Dreambox i Ferguson;)Mam jeszcze kompa z pentium 4 i nagrywarką Liteon!
Proszę o jakieś podpowiedzi co do tych odtwarzaczy:cry:
 
Do góry