DVD na 50 calach. Warto?

Michał.K

New member
W najlbiższym czasie zamierzam dokonać zakupu plazmy od Panasonica, 46-50 cali. Mam sporą kolekcję filmów DVD, które wiem że trzeba będzie skalować przy pomocy jakiegoś dobrego odtwarzacza. Niektórzy mówią że jakość mimo to będzie tragiczna, niektórzy że zadowalająca. Może ktoś się wypowie z własnego doświadczenia, kto wie jak to wygląda w praktyce. Z chęcią zobaczyłbym jakieś porównanie (screenshoty, materiał video) prezentujący skalowanie DVD do HD. Ile trzeba obecnie wyłożyć na dobrze skalujący odtwarzacz?
 

krazy777

Member
Bez reklam
Dobrze będzie wyglądać, na pewno lepiej niż na LED o podobnej przekątnej. Wszystko zależy z jakiej odległości będziesz oglądał.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Blu-Ray Player Review 2012 | Compare Blu-Ray Disc Player | Blu-Ray HD DVD Players - TopTenREVIEWS

Polecam tą stronę, jest to zestawienie najlepszych odtwarzaczy BR/DVD w kategorii cena jakość. Przy ocenie biorą pod uwagę jakość skalowania DVD.
O to co piszą o takim Panasonic'u bd85
One thing you don’t need to worry about is purchasing your entire DVD collection in Blu-ray discs because the Panasonic DMP-BD85K upscales all DVDs to 1080p resolution. User reviews go as far to say that their DVDs look just as good as Blu-ray discs
Z odwarzaczy które widziałem dobry też jest ten LG BD 570, również DVD wyglądały dobrze.

Same nowe plazmy Panasa też mają zadowalające skalowanie, wystarczy więc puścić 576p po HDMI a tv zajmie się tym już sam. 42 calowa plazma + ps3 (które ma bardzo słabe skalowanie, na lcd'kach jak sprawdzałem była już tragedia) a filmy DVD wyglądają bardzo dobrze, także przy 46-50, dobrym skalarem i zachowaniu rozsądnej odległości od tv (około 3m) obraz powinien wciąż być dobry.

Jak chcesz zobaczyć na szybko różnice "skalowanie a bez" to zdjęcia nie pokażą dokładnie różnic, polecam zobaczyć na żywo a można to zobaczyć nawet na zwykłym monitorze. Najlepiej do tego użyć programu WinDVD9 (koniecznie 9, nowsze ingerują w kolorystykę i robią z filmów kolorowankę). Ten program ma skalowanie algorytmem firmy Trimension ALL2HD, może nie skaluje idealnie i widać to po ukośnych liniach ale znakomicie za to odbudowuje szczegóły a to jest klucz w skalowaniu, w sam raz by zobaczyć o co tu chodzi. Gdy już włożysz film DVD wchodzisz poprzez zakładkę VIDEO (górny róg) do opcji ALL2HD i naciskasz "włącz funkcję trimension ALL2HD" a sam suwak jakości ustawiasz na max.
Ja kiedyś byłem bardzo zaskoczony jakością filmów DVD po skalowaniu w tym programie. Zachowasz odpowiednia odległość oglądania i jest naprawdę ekstra :)

scaled.php


Tutaj inne screeny (trzeba kliknąć na obrazek to pojawi się w normalnym rozmiarze)
DVD - ps3
capture0bezskalera.jpg


DVD skalowanie trimension ALL2HD / windvd9
capture0w.jpg
 

wujek88

New member
to jest lipa wg mnie, jak masz oryginalne płyty to się baw jak nie to ściągaj br bo z 2,5 m na 50 calach ogladac skalowane dvd..
jak dobry film to wolałbym już kupić br i zobaczyć to czego na dvd NIE MA I NIE BEDZIE ;p
 

boromirep

New member
Witam , pozwolę sie podpiać pod temat , wysiada mi moje stare dvd i teraz mam problem , czy kupić blurey który dobrze odtwarza dvd ( mam bardzo dużo koncertów , zależy mi na dobrym dzwieku ) i osobno cd czy może blurey i dvd które dobrze odtwarza dzwięk również z cd . jakieś pomysły ? na pewno nie wchodzą w grę wszystkie trzy odtwarzacze . kwota nie większa niż 1000 pln a najlepiej w granicach 500 pln ale jesli to będzie uzasadnione to może być drozsze , do tego mam amplituner onkyo e505 i kolumny jamo s606
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli dvd - to warto zdecydowanie blu raya. Jeśli tylko muzyka z płyt CD - to zdecydowanie odtwarzacz CD.
 

Kristobal

New member
Jeśli plazma, to nie ma sensu się wyzbywać całej kolekcji dvd. Na świeżej plazmie, dvd będą wyglądać tak sobie. Ale po dłuższym użytkowaniu, porządnym wygrzaniu plazmy będzie dużo, dużo lepiej! Wczoraj obejrzałem na dvd "Żądło" - film 1973 r, przeciętnie wydany na dvd i nie mam nic do zarzucenia (oglądany z ok. 2,5 m). Ten sam film puściłem sobie w dzień, gdy kupiłem plazmę i było dużo gorzej!
 

Soryu

New member
Bez reklam
Witam , pozwolę sie podpiać pod temat , wysiada mi moje stare dvd i teraz mam problem , czy kupić blurey który dobrze odtwarza dvd ( mam bardzo dużo koncertów , zależy mi na dobrym dzwieku ) i osobno cd czy może blurey i dvd które dobrze odtwarza dzwięk również z cd . jakieś pomysły ? na pewno nie wchodzą w grę wszystkie trzy odtwarzacze . kwota nie większa niż 1000 pln a najlepiej w granicach 500 pln ale jesli to będzie uzasadnione to może być drozsze , do tego mam amplituner onkyo e505 i kolumny jamo s606

To może od razu odtwarzacz multimedialny sieciowy z czytnikiem BD, np. Dune Prime albo Smart B1 - odtworzą wszelkie CD/DVD/BD oraz h264/mpg/divx/iso...z audio HD 7.1.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Jeśli plazma, to nie ma sensu się wyzbywać całej kolekcji dvd. Na świeżej plazmie, dvd będą wyglądać tak sobie. Ale po dłuższym użytkowaniu, porządnym wygrzaniu plazmy będzie dużo, dużo lepiej! Wczoraj obejrzałem na dvd "Żądło" - film 1973 r, przeciętnie wydany na dvd i nie mam nic do zarzucenia (oglądany z ok. 2,5 m). Ten sam film puściłem sobie w dzień, gdy kupiłem plazmę i było dużo gorzej!

Hm, może się wygrzała, a może Twój wzrok się przyzwyczaił.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Wzrok sie przyzwyczail, to wlasnie dlatego wydaje sie ze wygrzewanie plazmy poprawia parametry obrazu.

Wysłane z mojego GT540
 
Do góry