DVD jako żródło CD

MMrozo

New member
To jest cyfrowy elektryczny http://4av.pl/go/_category/?page=0&order=3&record_row=long&idc=11_9
a to optyczny http://4av.pl/go/_category/?page=0&order=3&record_row=long&idc=9_9
osobiście mam starsze modele. Co do ocen to masz rację głównie baty dostaje za beznadziejny SACD. Mam podłączoną 600 analogowo jako CD do ampli Sony STR-DE458E i dysponuję tylko głośnikami KD Elac BS 52 więc raczej do testowania muzyki to się nie nadają. Mogę powiedzieć tylko, że dzwięk po analogu jest bardziej płaski i mniej dynamiczny nie są to jakieś wielkie róznice ale słyszalne. Nie wiem czy Ci to pomoże ale generalnie jakby się ta opinia potwierdza. Podkreślam, że jest to sprzęt budżetowy i do kina domowego.
 

franeek

New member
Zastanawia mnie ta plaskość po analogowym torze. Może odpowiedzialne za to jest minięcie jakiś "dopalaczy" ze sprzętu których używa cyfrowe połączenie. Wszakże sprzęt nie posiadający cyfrowych wejść musi brzmieć poprawnie i gdyby to był wyznacznik jakości wszystko by było puszczane w cyfrę........zaczyna robić się ciekawy wątek bynajmniej dla mnie :p

PopaY - odezwę się od czasu do czasu :p - heh bo nie ukrywam że wolałbym kupić tego pioneera ze względu na znacznie niższą cenę niż Yamaha s663 bo 661 coraz mniej dostępne :p
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
franeek napisał:
Wszakże sprzęt nie posiadający cyfrowych wejść musi brzmieć poprawnie i gdyby to był wyznacznik jakości wszystko by było puszczane w cyfrę........zaczyna robić się ciekawy wątek bynajmniej dla mnie

:) sprzet nie posiadajacy wejsc cyfrowych brzmi poprawnie....to budzetowe DVD jest przyczyna.... a nie wszystko bylo puszczane w cyfre z prostego powodu- ograniczen przesylu dla lacz spdif.....
zmiana nastapila po wprowadzeniu zlacz HDMI ktore sa w stanie przepuscic nieskompresowany dzwiek nawet w wersji wielokanalowej....
 

franeek

New member
cały czas nie rozumiem dlaczego ten sam dźwięk pusczony po innych torach brzmi inaczej. Musi być przetwarzany - lub niekompletnie przesyłany. Wrrrrrrrrrrrr - mam DVD Philipsa DVP 630. Brzmi nawet nawet nieźle. Pusczam dźwięk po analogu - nigdy nie słyszałem z Optyka choc jest. CZyli co? By było lepiej? az wierzyć się nie chce. CZy po prostu coś skopali w tym Pioneerku? Możliwe TO?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
franeek napisał:
mam DVD Philipsa DVP 630.

naprawde nie potrafie zrozumiec o co ci chodzi..?! myslisz o kupnie CD do muzyki za 2tys a narazie chcesz wydac okolo 600 zl zeby "byc w tym samym punkcie"......
dzwiek puszczony po innych torach brzmi inaczej poniewaz to sa inne tory!!!!
a dokladnie - jakosc torow analogowych jest inna i to ona jest odpowiedzialna za jakosc dzwieku! jesli przeslesz dzwiek cyfrowo to na postac analogowa zostanie on przeksztalcony w amplitunerze a nie w odtwarzaczu ktory nie jest dedykowany do takich polaczen!!!!
dlatego wlasnie chcesz wydac 2tys. na dobry CD !!!!!!!!
 

franeek

New member
Własnie mi odpowiedziałeś na moje pytania
wcześniej napisałem

Musi być przetwarzany - lub niekompletnie przesyłany


Właśnie o to mi chodziło. Choć jeszcze raz sprecyzuję pytanie
Czy zawsze dźwięk z DVD podłączonego do wzmacniacza bądź amplitunera po analogu będzie inny (czyt.gorszy) ;) czy wyjatkowo źle sprawa ma się w Pionku 610 ;)
Dziękuję za odpowiedź. Z pewną złoscią ale odpowiedzialeś mi częsciowo na pytanie. Wybacz że chciałem się dowiedzieć :p:p:p:p:p ale w końcu to jest forum.

p.s odnośnie Philipsa - hehehehehehe banalna sprawa ;) Moje dziecko 3 lata tak pokochała to DVD ze za każdym razem muszę pytać o zgodę by mi pozwoliło je włączyć do czegoś innego niż bajki ;) Musisz zrozumieć :p Poza tym jest srebrny i żona mi nie pozwoli go postawić w salonie wśród czarnego sprzętu ;) :(:(:( ZYCIE
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
hahah... z pewna zloscia?! :D:D:D nie! zapewniam cie ze czytam ten watek z pewnym rozbawieniem.... po prostu wrzucilem kilka informacji technicznych do waszych rozwazan i czekam na dalszy rozwoj wypadkow....hahah...:D

pozdro
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie- absolutnie to nie sa powody mojego rozbawienia - nikt nie jest alfa i omega...;)
raczej rozbawily mnie te "wrazenia odsluchowe" przekazywane za posrednictwem forum...;)
 

janusz

New member
Bez reklam
franeek napisał:
zobaczcie jakie on ma mozliwosci połączenia z moim Ampli
RX 797 link

Coś mi się wdaje że pozostaje tylko analog :( czyli 610 odpada?
CZy mylę pojęcia i nie zrozumiałem "połączenia analogowego" co by mnie najbardziej cieszyło ;)

To jest kabel cyfrowy prawda?
LINK

CZyli wpiecie go w gniazda z powyższych daje analogowe podłączenie mimo wszystko.
Następna sprawa to czy czasem te opinie nie są spowodowane własnie odsłuchem SACD .....wrrrrrrrrr - zawsze coś

PopaY- a moze byś połączył go analogowo i mi [podpowiedział jak było ;)
Może się mylę, ale te trzy górne żółte to wejścia cyfrowe (optycznych nie widać), więc śmiało DVD cyfrowo podłączysz. Pioneer nawet w serii 300 ma połącznei cyfrowe komponentem.
 

franeek

New member
Niestety są to analogi :( ale najbardziej alternatywny sposób połaczenia w końcu DVD stoi napisane jak byk :p
 

Attachments

  • 797.JPG
    797.JPG
    38,6 KB · Wyś: 137

franeek

New member
Nie będe śmiecił już nigdzie i zalewał was swoja niewiedzą techniczną bo nie ukrywam że połączenia są mi bardzo obce i zapytam się jak to wszystko połączyć. Widzicie jaki mam ampli z jakimi in/out

Moja koncepcja.

TV z DVD za pomocą HDMI - (obraz z DVD)
TV z AMPLI za pomocą Interkonekt 2xRCA-2xRCA do gniazda DTV /CBL -(dźwięk TV i DVD gdy będzie używane)
DVD z AMPLI - Interkonekt 2xRCA-2xRCA - dźwięk z DVD w stereo

JEdno pytanko :rolleyes: czy dźwięk podany przez DVD do TV wróci do ampli po 2RCA-2RCA wpiętego w gniazdo DTV /CBL .
Następne pytanko po co w tym amplitunerze 2.1 żółte gniazda video ???

Więc dobrze wykombinowałem? Mogę kupować kabelki?
 

Attachments

  • tył.JPG
    tył.JPG
    26 KB · Wyś: 138

mat74

Well-known member
Bez reklam
polaczenia -ok
o tych zoltych gniazdach- zapomnij nie przydadza ci sie- obraz bedziesz mial po HDMI z DVD
nie jestem pewien czy dzwiek z DVD "wroci" przez TV ale jesli nawet to i tak daj sobie z tym spokoj- bedzie szedl przez tory analogowe TV (chociaz TV raczej nie pusci ci dalej dzwieku z HDMI)
 

franeek

New member
ale mnie zamotałeś -czyli dźwięk będzie szedł z dvd po HDMI a wracał do ampli po analogu - zgadza się? tak da radę?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie wiem czy sie da- raczej nie , choc pewnosci nie mam,
w kazdym badz razie jesli tak - to i tak dla ciebie nie bedzie to mialo najmniejszego sensu- szukasz DVD (a nie TV) z najlepszymi torami analogowymi....;)
 

franeek

New member
heheheheh ufffffffffff a mi chodziło o to czy wogóle dźwię będę miał na ampli :p heheheh :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: czy mi czasem HDMI nie zabierze tylko dla siebie ;) więc mnie nie strasz ;)

brrrrr - przecież jak w amplitunerze ustawię kanał DVD dźwięk będzie podawany analogowo a obraz będzie z HDMI w TV - po co mi jakies zwroty z TV :| - zaczynam być wszechwiedzący ;) hehehe :krol: :krol: :krol: :krol:
 
Ostatnia edycja:

degray

Member
Witam
franeek,widzę ze lubisz słuchać muzyki(świadczy o tym twoje zaangażowanie w drążeniu tematu:),wiem ze chodzi ci o coś mniej kosztownego,ale pomyśl o dvd pioneer dv-lx50.http://audio.com.pl/index.php?page=testy&act=html&katId=16&id=75
mam ten sprzęt od jakiegoś czasu i powiem szczerze jestem zaskoczony jego funkcjonalnością i możliwościami.
W sacd i stereo jest znakomity,w dvd jeżeli chodzi o obraz niedościgniony nawet koncerty z lat 80.Co najciekawsze można go podlaczyc na wiele sposobów.Moje podlaczenia to:
TV-hdmi
sacd-multichannel,stereo (analogowe interkonekty 5.1)
cd-stereo(analogowe interkonekty)
dvd-coaxial
do każdego z tych połączeń posiada dedykowane wyjścia.
Wszystko to jest podlaczone jednoczesnie i po skonfigurowaniu działa symultanicznie.
do sacd i stereo polecam podlączenia analogowe(lepsza dynamika i rozdzielczosc sceny),hdmi nie radzi sobie za bardzo z dzwiękiem(problem z jitterem).W niemieckim piśmie Stereoplay dostał 98 na 100 możliwych punktów.
Pozdrawiam
 
Do góry