DVD i amplituner dla zwykłego użytkownika

adamn30

New member
Witam,

Stoję przed koniecznością wymiany umierającego kina domowego Pioneer XV-DV303. Sprzęt ma 4 lata i był intensywnie wykorzystywany przez moje dzieci do bajek DVD i VCD.
Niedawno wymieniłem też stary padnięty telewizor CRT na prosty model LCD Samsung LE32S71B. W związku z tym potrzebuję nowego DVD i amplitunera, które podłączę przez HDMI do TV i wykorzystam stare głośniki.
Czy możecie coś polecić, co spełni następujące wymagania:
- nie jestem audio / video filem
- chciałbym jednak wykorzystać możliwość poprawy jakości obrazu przez zakup DVD z upscalerem i wyjściem HDMI
- nie zmienię głośników, zresztą sam słucham tylko na słuchawkach
- budżet na całość 1500-2000zl.
- sprzęt nie musi mieć super osiągów w sensie jakości (poza upscalerem), ale musi być przyzwoity w tej klasie cenowej i trwały - powinien przeżyć co najmniej tyle co poprzedni - 4 lata codziennego katowania bajkami DVD i okazyjne oglądanie filmów.
- rozważam tylko sprzęt nowy, z polską gwarancją
- ponieważ mam też PCta połączonego z TV przez HDMI, a TV ma tylko jedno takie wejście, to miło byłoby, gdyby wzmacniacz miał 2 wejścia HDMI. Ewentualnie mam w TV wejście Component.
- jakość odtwarzania płyt audio ma drugorzędne znaczenie

Po własnych poszukiwaniach i lekturze forum w zakresie DVD spodobał mi się Samsung HD-950 za pozytywne opinie i dobry stosunek jakość/cena. Nie wiem jak z trwałością. Z drugiej strony, może w założonym budżecie zmieściłby się sprzęt lepszej klasy np. jakiś Denon z 3-letnią gwarancją ?
Co do amplitunerów - zupełnie nie mam rozeznania.

Możecie pomóc ?

Pozdrawiam i dziękuję,
Adam
 

masaj007

New member
Zamiast 950 weź 860 bo ma upscaler.
Co do amplitunera to może jakaś podstawowa Yamaha?
Słuchawki podłaczasz do wzmacniacza słuchawkowego czy amplitunera?
 
Do góry