DVD HDMI, czy Blu-Ray ??

Yaro_KR

New member
Witam!

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem telewizora Samsung z serii B650, jestem bardzo zadowolony. Teraz noszę się zamiarem zakupu odtwarzacza DVD (ew. Blu-Ray), który będzie ładnie skalował filmy z DVD do 720/1080p. Wstępnie myślałem o dizajnerskim odtwarzaczu DVD-H1080, ewentualnie mogę wybrać budżetowy model Blu-Ray Samsunga np. BD-P1500.

Co proponujecie ?? Kupić lepszy odtawrzacz DVD, tańsze BD, czy ewentualnie poczekać i kupić coś lepszego ?? Ktoś miał styczność z tymi modelami? Zaznaczam, że nie zależy mi na kupnie czegoś, co będzie chodziło jak traktor (tak jak tanie odtwarzacze DVD w.w. firmy), czy się zepsuje po kilku tygodniach.

Pozdrawiam :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kupiłeś nowoczesny TV, to idź dalej i kup odtwarzacz Blu-Ray.

Jaki - no to faktycznie jest pytanie. Wszystko zależy od sumy jaką chcesz na to przeznaczyć. Ale spokojnie do tysiąca kupisz niezły odtwarzacz. ( oczywiście są też tańsze!!!)

Ja mam Panasonica i bardzo ładnie skaluje DVD. Oczywiście to już starszy model, teraz możesz kupić bardziej uniwersalny odtwarzacz ( czytaj odtwarzający więcej formatów )
 

Yaro_KR

New member
O co chodzi z tymi formatami ?? Nie wiecie jak są wykonane niższe modele BD Samsunga ?? Chodzi mi o jakość i trwałość. Z doświadczenia wiem, że jest lekka rożnica pomiędzy low level, a high level 'owymi produktami. Mam kilkuletnie niezawodne DVD, za które dałem około 700 PLN w 2004 roku, natomiast odtwarzacz wyprodukowany przed rokiem z "niskiej półki", który dostałem w prezencie od Ery, moim zdaniem nie nadaje się do niczego (DVD-P181). Jeżeli wyższy model BD samsunga posiada USB Host 2.0, a także dekoder DTS, to czy nie będzie miał problemów z odtwarzaniem plików *.mkv z audio zakodowanym w tym formacie (np: BD-P3600).
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Odtwarzacz Blu-Ray jak sama nazwa wskazuje służy do odtwarzania niebieskich krążków, ale obsługa DVD też jak najbardziej wchodzi w rachubę. Jakie inne formaty - a choćby wspomniany przez Ciebie MKV, divix itp.

Co do Samsungów się nie wypowiadam bo nie posiadam i nie posiadałem, ale ten odtwarzacz, który był w Erze to faktycznie kiepski i awaryjny, ale tego oczywiście nie można uogólniać. Swego czasy chwalony był Samsung BD2500 za świetny tor video.

Co do niezawodności cóż z tym rożnie bywa za odtwarzacz DVD Philipsa dałem 1500zł i co szybko się rozpadł...( podobnie jak TV CRT 32 cale ) Kiedyś można było mieć zaufanie do marki, ale teraz.... cóż kryzys i nawet najlepsi obniżają koszty....
 
Do góry