DVD HD945 SAMSUNG za 199 zł

korkodyl

New member
No faktycznie :)
Moze to i lepiej....
Na razie wsio OK!
Tylko DVD-r filmy trzeba nagrywac na TDK lub Verbatim bo na innych z tego co widze moga byc problemy.
 

s2k2

New member
Ciekawy numer listopadowy Audio Video

Ja posiadam Samsunga HD745 - on różni się tylko wejściem, ma DVI. Wszystkie pozostałe funkcje są takie same.
Rzeczywiście nie odbiera na moim Philipsie PF7320 768p.
Jednak 1080i i 720p chodzą znakomicie.
Gratuluję dobrego zakupu - trochę się odbiłeś korkodyl za tą wpadkę z wymianą TV.
Co do płyt to mam już bogate doświadczenia z odtwarzaczami Samsunga. Teraz unikam jak ognia TDK plus. Minusy chodzą wszystkie chyba bez problemu. Verbatimy (plusy i minusy) gwarantują na długie lata porawność odtwarzania.
Z firmware to jak zwykle u samsunga są problemy - nie dbają o klientów. Do tych serii brak coś konkretnego a i pogubić się można. Odradzam instalowanie nowych firmware - można załatwić na dobre sprzęt.
O polskiej czcionce w divx mozna zapomnieć. Kiedyś walczyłem o to z Samsungiem. Dostałem ostatecznie odpowiedź, że do tych modeli nie będzie update dla polskiej czcionki z powodu ograniczeń w procesorze.
 

janunio

New member
Bez reklam
Jest jeszcze różnica w klasie upscalera.
HD945 ma jako jedyny funkcję DCDi i w etj sprawie chipset firmy Faroudja.
 

s2k2

New member
Dzięki janunio. Znowu czegoś się nauczyłem.
Poszperałem w necie.

Definicja (chyba dobra):

DCDi - Technologia przetwarzania obrazu o nazwie Directional Correlational Deinterlacing (DCDi), wynalezioną i opatentowaną przez firmę Faroudja, oddział Sage Inc.
DCDi eliminuje efekt schodkowatych linii, pojawiający się, gdy standardowy obraz z przeplotem jest pokazywany na wyświetlaczach bez przeplotu.

Mój Philips ma "progresiv scan" więc powinno mieć to znaczenie czy materiał będzie z przeplotem czy nie.
Jednak DVD wyświetla bardzo dobrze przez DVI każdy DVD (bez schodków) - jakaś inna metoda upscaler-a or downsclaer-a musi działać podobnie.

A jeszcze taką dyskusję na ten temat znalazłem:
http://www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/viewtopic.php?t=3078

Pozdrawiam
 

korkodyl

New member
s2k2:

Dzieki za info :)
Co do wpadki... No coz - nie udalo sie wymienic niestety :-(
Ale nie jest zle - TV jak narazie chodzi znakomicie ale jak sie teraz cos zepsuje to juz wiem dokladnie co robic! :)
Z tego DVD ciesze sie niesamowicie - obraz, dzwiek, wyglad - wszystko super! Swietny sprzet z rozsadna kase ;)
Pracuje blisko malego oddzialu EuroAGD i teraz bede pilnie sledzil ich promocje :D
 

sewan

New member
A na Allegro jest wysyp tych odtwarzaczy - dziwnym zbiegiem okoliczności jedynie z Warszawy..... :D :D


Janunio - w Audio-Video napisali, że z tym chipem DCDi Faroudja to nieprawda - podobno jest tam tylko Zoran, i po protestach Samsung zmienił nazwę na 950, gdzie nie wspominają już o żadnym DCDi....

Ciekawa wpadka..... :)
 

E&D

New member
LCD 32 za około 5k PLN

Do posiadaczy Samsunga :

Czy DVD HD950 lub 945 czytaja polska czcionkę ? jeżeli nie to na ekranie zamiast np. ę co jest ?

Czy wogóle jakieś DVD z HDMI czytają polską czcionkę ?

Jak jest roznica w jakosci obrazu przez HDMI w porównaniu z np. RGB ?


Pozdrawiam
 

korkodyl

New member
Lepsza alternatywa ? (Sony KDF-E42A11E)

E&D napisał:
Do posiadaczy Samsunga :

Czy DVD HD950 lub 945 czytaja polska czcionkę ? jeżeli nie to na ekranie zamiast np. ę co jest ?

Czy wogóle jakieś DVD z HDMI czytają polską czcionkę ?

Jak jest roznica w jakosci obrazu przez HDMI w porównaniu z np. RGB ?


Pozdrawiam

Nie czytaja polskiej czcionki.
Roznica miedzy HDMI a RGB (EURO) KOLOSALNA!
Miedzy HDMI a component juz mniejsza ale tez jest!
Polecam oblookac plyte z listopadowego Audio-Video!
 

smiglostopy

New member
Telewizory CRT nie podają się (komentarz)

gratuluje zakupu wszystkim szczesliwcom. osobiscie jestem posiadaczem hd850. sprzet jest wypas. jesli macie tv z hdmi to nawet 1099 jest warte wydania.
 

E&D

New member
Czy ten HD 850 czyta polska czcionke w DIVX ? i czy wogole sa jakies DVD z HDMI ktore czytaja polska czcionkę ?

Pozdrawiam
 

dvd-r

New member
może np. Kiss DP-600

w końcu ma być już niby na 100% za dwa tygodnie.

U mnie cena 1799 zł brutto z polską gwarancją i instrukcją. Zamówienia można składać już dziś.

Pozdrawiam

Artur
 

Jazzweek

New member
JVC 32s60 pod komputer po HDMI

Witam.
Odtwarzacz można kupić poniżej 800 zł.
Jest taka fajna stronka www.kupujemy.pl - wyszukuje adresy sklepów internetowych z poszukiwanym sprzętem, wyświetlając np. od cen najniższych w górę. Polecam!

Odnośnie napisów w divx: wyświetla (akceptuje wiele formatów) po uaktualnieniu oprogramowania - takie info przeczytałem.

Pozdrawiam.
 

E&D

New member
Rozumiem tylko pytanie , czy ktoś ma tego Samsunga i może potwierdzić , że czyta polską czcionkę na 100 % , po wgraniu nowego oprogramowania?

Pozdrawiam
 

E&D

New member
Czekam z niecierpliwością.

a tak wogóle to jesteś zadowolony z tego DVD, jak chodzi po component i HDMI?

Pozdrawiam
 

smiglostopy

New member
jestem bardzo zadowolony. prawde mowiac to gdy szedlem do sklepu, nie mialem wiekszego pojecia jakie dvd mam kupic. do tego wyboru sklonila mnie zona "bo ladnie wyglada" :)) poczatkowo chcialem kupic jakis sony do $70, albo obojetnie co z progressive scan (nie wiedzialem nawet ze istnieje cos takiego jak hdmi...). teraz jestem przekonany, ze dokonalem najlepszego wyboru jaki moglem. wszystkie opinie jakie czytalem o tym dvd sa pochlebne (mowa o samsungu hd850). jednak zeby wydusic z niego wszystko trzeba miec tv z wejsciem hdmi. przez component wyglada bardzo ladnie (choc nie wiele lepiej niz przez composite...), ale ciagle bez porownania z hdmi. jesli zastanawiasz sie nad kupnem dvd (E&D) to za ta cene (ja dalem 2 miechy temu $129) chyba nie znajdziesz nic lepszego (kabel hdmi calkiem ok w zestawie!, a np monster www.monstercables.com 3" kosztuje $99!!!). najtanszy dvd sony w tej klasie to $199 DVP-NS90V. jesli masz tv z hdmi to jak najbardziej polecam. jesli nie to kupuj jak najszybciej :), nie ma chyba sensu dawac tyle kasy za cos czego nie bedziesz mogl wykorzystac (zwykly progressive scan styknie). co do tych polskich czcionek to caly czas badam...
tymczasem
 
Do góry