DVD głównie do USB

[Tigro]

Member
Witam,
jestem posiadaczem telewizora Samsung LE26R82B. Szukam aktualnie jakiegoś DVD. Prosiłbym Was, drodzy forumowicze, o pomoc w wyborze. Oto kryteria:
a) cena - najlepiej do 300zł, ale będzie coś, co każe zbierać szczękę z podłogi, to może być 350 ;)
b) obowiązkowo port USB - DVD kupuję właśnie przede wszystkim do odtwarzania filmów z pendrive'a
c) obowiązkowo HDMI
d) musi obsługiwać polskie napisy i nie mieć żadnych problemów z nimi (miło, gdyby były też opcje customizacyjne typu położenie na przykład)
e) oczywiście jak najlepszy, najostrzejszy i najlepiej wyupscale'owany obraz
f) bezproblemowe radzenie sobie z jak największą ilością formatów (.avi i jego odmiany wszelakie)

Myślałem o Philipsie DVP5990 - co sądzicie? Da się znaleźć coś lepszego?

Proszę więc o pomoc i z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi :)
 

Ziem

New member
Do 300 PLN kupisz Playstation 2 (nie slim) i nie dość,że obejrzysz filmy DIVIX z polskimi napisami ,czcionkami, możliwością przesuwania ,powiększania napisów ,zoomu itep itede, to jeszcze pograsz w znakomite gierki,których wyszło sporo :) Oczywiście czyta filmy z PENDRIVE i napisy .txt, .srt. , .sub. Polecam Ci to rozwiązanie bo używam PS2 od ponad roku do tych celów i żadnych wad nie zauważyłem!!!

A do innych ,dziwnych formatów kup jakąś MANTĘ albo TRAKA za 100 PLN (bez USB) jako awaryjny odtwarzacz (ja tak mam),ale nie uzywam go odkąd PS2 działa w ten sposób :)

Pozdrówki!
 

[Tigro]

Member
Jako zapalony konsolowiec (a może ogólniej: gracz, bo sprzęt komputerowy mam także do gier przystosowany ;)) mam oczywiście PS2. Za główny sprzęt do odtwarzania filmów z dubbingiem służył mi Xbox 360, ale z racji tego, że z napisami sobie on nie radzi, muszę używać DVD. Moje obecne za to nie ma wejścia USB, a nagrywanie wszystkiego na płytę RW jest uciążliwe. Dlatego też szukam wyżej opisanego sprzętu, który także ładnie mi zupscale'uje filmy :)
 

[Tigro]

Member
No.. z tym 200 to bym nie przesadzał - z 250 trzeba wyłożyć przynajmniej ;) Ale jeśli by się sprawdziło, to oczywiście cena OK. Tylko: jak radzi sobie ono z upscaleingiem i jak wygląda obraz? Ostry, ładny? No i jak sprawa formatów: "łyka" wszystko? Z tego co czytałem opinie to niby tak, ale opinii nigdy za wiele ;)
 

[Tigro]

Member
A czy jesteś może posiadaczem ww. Philipsa? Bo jeśli tak, to może podzieliłbyś się doświadczeniami - jakie są jego wady, zalety? :)
 

seba_00

New member
tez polecam Pioneera serii 410 , wczesniej tez sie wachalem, kupilem no i jestem zadowolony w 100%. super obraz nawet z divix-a, usb, zajefajny dzwiek, ja mam stereo z Yamaszka 797 i wszystko gra miodzo.. polecam
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Podepne się pod temat z pytaniem czy przez usb do dvd można podpiąc HDD z partycja sformatowaną w fat np: 20gb reszta dysku w ntsf ?czy będzie odtwarzał divixy?Dysk ma zewnętrzny zasilacz.
 
Do góry