DVD ferguson 880 - poważny problem!!!

Bucek

Banned
viadrus napisał:
Witam. Odgrzeje problem konwersji. Otóz zassałem sobie film w formacie mkv. Waga pliku 4,5G i jest on w rozdzielczości 720p. Pobrałem program mediacoder i udało mi sie skonwertować ten plik do .avi niestety stopień konwersji wyniósł ponad 10:1 i jakość pozostawia wiele do życzenia. Próbowałem do mpeg ale nie jest lepiej. Dysponuje właśnie D880HX i chciałbym ten film obejrzeć w jakości DVD a nie z ogromna pikselozą. Pytanie do osób które już to przerabiały jakim programem to zrobić i ew jakie opcje ustawić , żeby taka jakość uzyskać? Odtwarzacz kupiłem rok temu i w sumie mało oglądam dlatego wymiana na nowszy model ferdka nie wchodzi na razie w grę. Dziękuje i pozdrawiam.

a od kiedy 880 odtwarza mkv i t ohd?

czy czasem nie pomyliles tego czegos z modelem 868?

a czy rozwiazaniem problemu za duzych plików nie moze byc podzielenie ich na dwa mniejsze?

oczywiscie wtedy trzeba cos zrobic z napisami...
 

wlserwis

New member
Witam, powtórzę tu, jeśli można, kilka pytań, jakie zadałem w wątku o odtwarzaczu do 300 PLN z USB 2.0, w związku z Philipsem 5990.

Czy ten 880 czyta pliki .mpg z penów? A jak jest z plikami >2GB z USB? Jeśli ładuje, to jak długo do wyświetlenia?

A płytki DVD UDF czytam bez problemów?

Ile czasu startuje?

Który jest Waszym zdaniem ogólnie lepszy, Philip 5990 czy Ferdek 880?
 

viadrus

New member
Bucek napisał:
a od kiedy 880 odtwarza mkv i t ohd?

czy czasem nie pomyliles tego czegos z modelem 868?

a czy rozwiazaniem problemu za duzych plików nie moze byc podzielenie ich na dwa mniejsze?

oczywiscie wtedy trzeba cos zrobic z napisami...

Wydawało mi się, że wyraziłem się precyzyjnie. Posiadam model 880 a nie 868 i zdaje sobie sprawe, ze o rozdzielczosci 720p moge zapomnieć. napisałem , ze zalezy mi na rozdzielczosci DVD. Próba konwersji co prawda udała sie ale stopień konwersji 10 do 1 nie saysfakcjonuje mnie. Ponawiam pytanie czy udało sie kom€ś skonwertować mkv z lepszym wsółczynnikiem tak by mój 880 poradził sobie z tym :-D
 

wlserwis

New member
Mam już tą 880kę, więc mogę sam sobie i innym zaiteresowanym odpowiedzieć:

Czy ten 880 czyta pliki .mpg z penów? A jak jest z plikami >2GB z USB? Jeśli ładuje, to jak długo do wyświetlenia?

- Radzi sobie z tym rewelacyjnie! Czyta do 4GB. Niektóre pliki mpg ładuje do wyświetlenia kilkanaście sekund, inne startują po kilku sekundach (nie wiem od czego to zależy). Duże (1,5GB) DiVXy ładują się wolniej, czasem trzeba poczekać i 20-30 sekund.
Generalnie jest tu naprawdę OK.

A płytki DVD UDF czyta bez problemów?

- Bez najmniejszych. I z takich płytek odtwarza mpg do 4GB.

Ile czasu startuje?

- Dość długo, jakieś 15-20 sekund w zależności od tego, czy ma włożoną płytkę, pena itp. Trochę to wkurzające, ale można znieść.

Który jest ogólnie lepszy, Philips 5990 czy Ferdek 880?

- Uważam, że Ferguson. Nie trzeba żadnych firmware podmieniać, wszystko jest gotowe. Poza tym ma pilota o b. dobrym zasięgu, choć nie najbardziej ergonomicznego. Pilot od filipka jest FATALNY jeśli chodzi o zasięg.

Zauważyłem jeszcze taką wadę 880ki:
regulacje parametrów obrazu nie działają do końca prawidłowo: jasność nie daje się zmniejszyć poniżej standardowej wartości "0" (teoretycznie do "-7") a Ostrość nie reguluje się WCALE!!! Co ciekawe, ostrość ma regulowaną w dwóch pozycjach menu o takiej samej nazwie, w każdej z nich inaczej: raz płynnie, raz skokowo (3 pozycje), niestety w żaden sposób to nie działa!

viadrus napisał:
Wydawało mi się, że wyraziłem się precyzyjnie. Posiadam model 880 a nie 868 i zdaje sobie sprawe, ze o rozdzielczosci 720p moge zapomnieć. napisałem , ze zalezy mi na rozdzielczosci DVD. Próba konwersji co prawda udała sie ale stopień konwersji 10 do 1 nie saysfakcjonuje mnie. Ponawiam pytanie czy udało sie kom€ś skonwertować mkv z lepszym wsółczynnikiem tak by mój 880 poradził sobie z tym :-D

Jakość DVD to MPEG2 (.mpg) z bitrate przeciętnie 4-5 Mbps. Jeśli program do konwesji jest dobry, to po przekonwerowaniu powinno się przy takich parametrach otrzymać dobrej jakości materiał. Ferdek odtworzy taki plik bez problemu, trzeba go nagrać na pena lub na płytkę DVD w formacie UDF. Przeciętny film nie powinien przekroczyć 3-4GB.
 
Ostatnia edycja:

lovelypl

New member
Pojawił się nowy soft C9. Lista zmian dosyć duża. W changes.txt nie ma nic o poprawieniu problemów z dźwiękiem przez HDMI :(
 

Narfi

New member
Czy prześlę dźwięk z fergusona 880 kablem optycznym coaxial do mojego kina domowego Panasonic sc-pt860

Rozumiem że dźwięk przez ten kabel będzie grał na wszystkich głośnikach?


 

wlserwis

New member
Rzeczywiście, w kwestii dźwięku HDMI w nowym sofcie nie zmieniło się nic (przynajmniej ja żadnych zmian nie zauważyłem).
W ogóle lista zmian jest niby b. długa, ale tych istotnych jest mało.
Poprawili np. problem z płytkami UDF zawierającymi w nazwie polskie znaki [poprzednio ferduś ich nie czytał].
Dodali przeglądarkę plików tekstowych, zabawne narzędzie, ale czy potrzebne?..
Nie poprawili niedorobionej regulacji jaskrawości (nie działa zmniejszanie), nic się również nie zmieniło w kwestii teoretycznej tylko regulacji ostrości.
Dodali zobrazowanie czasu trwania nagrania w formie paska.
Dodali obsługę nazw plików do 255 znaków [jak Windows].
Reszta to raczej duperele..
 

Horhe Ortega

New member
Wcześniej pisano że dysk zewn. musi mieć zasilacz.Nie do końca to prawda.Partition Magicem np. trzeba ustawić dysk jako PRIMARY i idą te mniej prądożerne bez zasilacza - 2.5".Mam też pytanie czy ktoś podglądał w środku (po gwarancji-bo plomba) czy tam naprawdę jest Philips 5990 i optyka Sony?
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Zauważyłem jeszcze taką wadę 880ki:
regulacje parametrów obrazu nie działają do końca prawidłowo: jasność nie daje się zmniejszyć poniżej standardowej wartości "0" (teoretycznie do "-7") a Ostrość nie reguluje się WCALE!!!
Znowu u mnie jasność w ust. użytk. mogę zmn. do (-1) a dalej nie.Może inne ustawienia ograniczają ten zakres z jasnością? Co by nie mówić - mój jest trochę "lepsiejszy"-tuningowany ma się rozumieć.
 
Ostatnia edycja:

gumis210

New member
Witam, ostatnio zauważyłem że mój ferdek ma coraz wieksze problemy z napisami w divixach, mianowicie są lekko przesunięte i nie mozna ich wyregulowac pilotem poniewaz plynnie zmienia sie to przesunięcie. Wgrałem najnowszy soft c9 ale nie pomaga za bardzo? Czy tez tak macie?
 

Mulec

New member
Witam
Pozwole sobie odkopac watek, zeby niepotrzebnie nie robic nowego.

Ktory z tych dvd wybrac ?
Bellwod 301U
WIWA 128U
Ferguson 880

teraz moje oczekiwania:
odtwarzanie divx, xvid, i wszystko co jest teraz na topie
czytac pl napisy w formacie txt i pokrewnym
wyswietlac pelne nazwy plikow w menu wyboru
czytac mp3 i jpg
Posiadac USB

na czym mi nie zalezy :
odtwarzanie divxHD
hdmi
skalowanie

Poprostu trzeba mi cos co bedzie czytalo divx-y, mialo zlacze scart, i sygnal stereo po analogu, no i USB
zwykly normalny odtwarzacz, nie potrzeba mi skalowania bo od tego mam hd-dvd, ktory bede mogl podlaczyc do crt i lcd, ogladnac film czy serial bez nerwow ze brakuje jakiegos kodeka, albo ze film ma za duzy birate
 
Ostatnia edycja:

bemollo

New member
Problem FIRMAWARE

Wgrałem do mojego D 880hx firmware 12.07.55.C9 i pojawił się ciekawy problem.
Poprawiła się obsługa kilku funkkcji ale padła zwykła obsługa DVD - zacina się bowiem na 1-2 sek przy przejściu między scenami ....MASAKRA !!! Ma ktoś na to rozwiązanie ???
 

gumis210

New member
U mnie i u mojego kumpla dokładnie jest to samo. Pomaga przywrocenie orginalnego softu. Nie rozumiem jak można aż tak wypiąć się na użytkowników sprzętu. 2 poprawki i nie można ich wgrać bo dvd nie da się oglądać.:confused:
 

bemollo

New member
re

Wgranie starszego softu pozbawia alfabetycznego układu plików na dyskach zewn. na USB... Nie rozumiem co ma jedo do drugiego ale albo to albo to...masakra !
Czy soft C8 jest OK???
 

bemollo

New member
re

Proszę dzwonić i zatruwać życie serwisowi FERGUSONA Polska
61 822 05 11 serwis !

Pan na moje argumenty o tym iż występuje problem po zmianie softu na C9 z DVD stwierdził że mój problem jest jednostkowy i żebym im głowy nie zawracał... a oni mi nie pomogą bo tak...a jak mi się nie podoba ich stanowisko to żebym napisał sobie do producenta bezpośrednio...

MASAKRA !!! zero pomocy od serwisu Ferguson POLSKA
 

k.a.p

New member
Wgrałem do mojego D 880hx firmware 12.07.55.C9 i pojawił się ciekawy problem.
Poprawiła się obsługa kilku funkkcji ale padła zwykła obsługa DVD - zacina się bowiem na 1-2 sek przy przejściu między scenami ....MASAKRA !!! Ma ktoś na to rozwiązanie ???

Znam rozwiązanie: wyciągnij wszystko z USB!
Zauważyłem, że przy oglądaniu zwykłych filmów DVD, mój 880(C9) między rozdziałami usilnie czegoś szuka na USB...
Im to COŚ w USB jest większe (np. HDD) tym wolniej reaguje na zmianę rozdziału!
 
Ostatnia edycja:

gumis210

New member
Dzięki za info ale jako iż moja irytacja była zbyt duża zdążyłem sprzedać fergusona i zakupiłem Asusa o!play HDP-R1. Moja frustracja znikneła ,a asusik sprawuje się zacnie. Pozdrawiam
 
Do góry