DVD ferguson 880 - poważny problem!!!

takelick

New member
Ponawiam pytanie które ktoś już wcześniej zadał i nie było odpowiedzi:

czy filmy w formacie vob (czyli kopie dvd) Ferguson 880 jest w stanie przeczytac z pena???


Jeśli ktoś może to sprawdzić to proszę o info.
 

takelick

New member
Odebrałem już 880HX i stwierdzam że dvd z patyka chodzi chociaż zdarzają się gorsze momenty że trochę przycina.
Ale mam jeszcze jedno pytanie: zauważyłem, że w stanie stand-by jak się dobrze wsłucham to słyszę (a jeszcze lepiej gdy przytknę ucho do niego), że mój ferguson trochę piszczy. Proszę o info czy wasze też czy tylko mi się trafił taki egzemplarz.
 

Alf2

New member
Ferdek i dysk 2.5 cala zasilany zewnetrznie- nie widzi plikow

Witam,

Prosze o podpowiedz, jak przygotowac dysk zewnetrzny aby ferdek widzial filmy umieszczone w folderze (dysk Seagate 250GB, podzielony na 100GB FAT32 and 150GB NTFS (niewidoczne jak wiadomo)). Po podpieciu przez USB widzi katalog Filmy na pierwszej partycji (FAT 32), natomiast po wejsciu do katalogu nie pokazuje juz zadnych plikow..
Soft mam najnowszy -C 8

P.S wiem ze niektorzy mieli ten sam problem, ale nie doszukalem sie rozwiazania, a serwis jeszcze nie odpisal na maila...
P.S Jaka najwieksza partycje bedzie w stanie "zobaczyc" odtwarzacz?

pozdrawiam
Alf
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
oczywiscie -jest w obudowie IcyBox umozliwiajacej podlaczenie zasilacza.. Katalogi widzi, a plikow wewnatrz juz nie...
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Jak mowia: umiesz liczyc- licz na siebie...

Po wielu probach znalezienia odpowiednich ustawien w samym odtwarzaczu (bez rezultatu) skupilem sie na dysku i w koncu przy pomocy darmowego programu Swissknife stworzylem jedna jedyna, nowa partycje primary z FAT32 (Partition Magic 8.0 nie pozwalal na format tak duzego dysku)- Ferguson zobaczyl skopiowany folder i film z napisami w srodku....- alez bylem z siebie dumny;)

Jutro przeniose z powrotem pozostale 130GB filmow w roznych formatach i zobacze czy wszystko smiga...
 
Ostatnia edycja:

phans

New member
dapro napisał:
Próba załadowania nowego softu c8 do D880HX nie powiodła się - niby wszystko przebiegło sprawnie (nawet zaczął czytać Kingstona 8GB), ale gdy tylko zamknąłem tackę, obraz na ekranie telewizora z tapety Fergusona zamienił się w poziome pasy, ponowne ładowanie nic nie pomogło, więc wróciłem, na szczęście bez problemu, do softu w wersaji c7. Napisałem do Fergusona i czekam na odpowiedź. Czy oświecicie mnie, laika, dlaczego na dysku zewnętrznym, według instrukcji, odtwarzacz widzi tylko 300 folderów?

Pozdrawiam.
Podczas zmiany softu z c7 na c8 miałem podobny problem. Tzn. proces instalacji przebiegł pomyślnie, w menu miałem inf. że to C8 ale gdy włożyłem płytkę dvd do napędu lub chciałem wyświetlić dane z dysku poprzez USB to ekran robił się czarny z białymi poziomymi paskami. Kilka razy wgrywałem soft i nic. Gdy powróciłem do wersji c7 było już wszystko OK. Jak na razie brak odzewu z fergusona w czym problem. Miałem połączenie poprzez SCART do TV.
Czy ktoś wie jak sprawić aby pliki na dysku poprzez USB były wyświetlane w porządku alfabetycznym? Jak sprawić aby napisy tak szybko nie znikały z ekranu. Pewnie to problem tych napisów(def., pliku) ale czy jest możliwość przedłużenia wyświetlania napisów poprzez odtwarzacz ew. poprzez modyfikację pliku? Z tymi folderami to faktycznie badziewie w stosunku do tych tańszych odtwarzaczy w stylu manta i wiwa za 120-150zł(tam tego nie zaobserwowałem). Czy oprócz liczby folderów jest ograniczenie na ilość plików w folderze? Ogólnie odtwarzacz kupiłem dla tego USB2.0 więc jak na razie spełnia swoje wymagania - odtwarzam wszystko z dysku zewn. poprzez USB.
 
Ostatnia edycja:

Orion123

New member
Witam,

Skąd wziąć soft wersji C7 do tego odtwarzacza?

Dziękuje.
Andrzej

Problem dotyczy DVD Ferguson D-880,ktory niedawno nabylem.
Wersja - C7.
Odtwarzacz jest podłączony do TV CRT Philips 29PT8303 /100Hz + Digital Scan/
poprzez złącze SCART.
Po wywołaniu OSD, czyli menu ekranowego z informacjami o zawartości płyty ,
stwierdziłem,ze nie jest ono stabilne,mianowicie ,niestabilnosc dotyczy
drgan
lini poziomych na przejsciu pomiedzy kolorem jasnym /tła z informacja/ a tłem poniżej /zielonym/
Ten sam nieprzyjemny efekt ma miejsce dla lini poziomych powyżej ...
Informacja zawarta na tle jasnym nie drga.
Menu wyświetlane po naciśnięciu SETUP i jego rozwinięcia rowniez nie
wykazuja zadnych niestabilności-
zauważalnych drgan w pionie...

To dość przykre zjawisko.
Czy OSD z informacja o zawartości plyty nie jest wyswietlane w RGB?
No ,trochę mnie to irytuje? Tym bardzij ,ze na Bellwoodzie nie mam czegos takiego!

Andrzej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

phans

New member
soft c7 i c8 można pobrać ze strony ferguson - digital .eu

Serwis ferguson jest na takim samym poziomie co wiwy - czyli kiszka totalna.
Do tej pory nie dostałem odp. na interesujące mnie pytania od serwisu fergusona!!! Nie macie takich problemów jak ja?
 

Orion123

New member
OK! Dziekuje,choc wczesniej juz znalazlem te stronke.
Nie wiem,ale ja rowniez przedstawilem swoj problem ,lecz
wyslalem go na adres : DVD@ferguson.pl
Odpowiedzieli mi dwukrotnie,chociaz i tak ich sugestie niczego
pozytywnego dla mnie nie wniosly...
Telewizor ten sam ,jednak pod Bellwoodem 301U nie mam takich
zakłocen.
I jeszcze jedna uwaga,choc wgralem nowy soft/jest troche konkretnych ,
pozytywnych zmian/ jednak w/w Bellwood 301U /~100zl tańszy/
czyta divxa z rozdzielczoscia 800*300 a Ferguson nie widzi go...

Andrzej.
 

manfred1

New member
Witam serdecznie mam kilka plików muzycznych nagranych w DTS 5.1 moja stara wiwa 238U w pokoju córki bez problemu widzi te pliki i odtwarza. Natomiast do KD mam podłączonego Ferdka który nie widzi tych plików muzycznych ? Czy one tak mają?
 
Ostatnia edycja:

lovelypl

New member
Widzi, widzi...
Tylko trzeba po każdym włączeniu kombinować żeby je było słychać :)
U mnie trzeba zrobić tak:

1. WYŁĄCZYĆ "ustawienia HDMI audio" - wówczas opcja "ustawienia audio cyfrowe" staje się aktywna
2. wejść do "ustawienia audio cyfrowe / wyjście cyfrowe" i ustawić "wszystko"
3. Ponownie WŁĄCZYC opcje "ustawienia HDMI audio".

i płyty audio DTS działają - do wyłączenia odtwarzacza.
 

manfred1

New member
Przecież to jest chore abym za każdym razem takie cuda wyprawiał. Nie ma możliwości aby ustawić to na stałe?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Orion123

New member
A czy zauważyliście ,ze znika tło pod napisami ,kiedy wybierze się
czcionkę małą?
...Dzisiaj , totalnie D-880 mnie zirytował.Poprzedniego dnia
wszystko OK!,natomiast dziś rano zawieszał się przy skoku
do innej minuty filmu divx,a chwilę póżniej zawieszał się na wczytywaniu
filmów ,ktore poprzednio śmigaly bezproblemowo.Nie pomogło
wyłączenie z sieci...Dopiero ponowne wgranie softu C8 sprawę
załatwiło.../nota bene Bellwood 301U działał bezproblemowo/...!!!
 

phans

New member
phans napisał:
Podczas zmiany softu z c7 na c8 miałem podobny problem. Tzn. proces instalacji przebiegł pomyślnie, w menu miałem inf. że to C8 ale gdy włożyłem płytkę dvd do napędu lub chciałem wyświetlić dane z dysku poprzez USB to ekran robił się czarny z białymi poziomymi paskami. Kilka razy wgrywałem soft i nic. Gdy powróciłem do wersji c7 było już wszystko OK. Jak na razie brak odzewu z fergusona w czym problem. Miałem połączenie poprzez SCART do TV.
Dzisiaj zachciało mi się jeszcze raz wgrywać wersję c8 i się udało :) Chyba wychodzi na to iż trzeba w odpowiednim momencie przywrócić ustawienia fabryczne tego sprzętu. Jeszcze przed schowaniem pustej tacki i wyłączeniem sprzętu należy z menu wykonać akcję przywróć ustawienia fabryczne - wcześniej chyba to robiłem po ponownym uruchomieniu odtwarzacza.
phans napisał:
Czy ktoś wie jak sprawić aby pliki na dysku poprzez USB były wyświetlane w porządku alfabetycznym?
Nadal to mam czyli pliki w katalogach nie są posortowane alfabetycznie! Jak jest u Was? Nikt z was nie używa dysku przez USB? A propo. Serwis nie raczył się odezwać :-(
 

rakieta1992

New member
Witam! Mam ogromny problem. Kupiłem na allegro dysk zewnętrzny do Fergusona D-880 HX lecz nie ma on zewnętrznego zasilania, a pieniądze już wpłaciłem. Sprzedający zaproponował mi wymianę go na dysk z dwoma wejściami USB i chciałbym wiedzieć, czy zadziała mi na moim DVD?? Bardzo proszę o pomoc, ponieważ jeszcze dziś muszę się z nim skontaktować...
 

Orion123

New member
Z tego co wiem,to dysk zewnętrzny powinien miec zasilanie ,bo inaczej
slaby zasilacz DVD ,go nie ruszy.
Sprawdz jednak czy w innych wątkach
nie ma coś w tym temacie.Może znajdziesz inne rozwiazanie,ale chyba
bez zewnetrznego zasilania się nie obejdzie...

A oto co 'Ferguson' mowi w temacie podłaczeń dysków zewnętrznych:

DVD D-770 HX, D-780 HX, D-880 HX, DVP868HD powinna działać większość zewnętrznych dysktów twardych. Dyski twarde z własnym zasilaniem powinny działać bez problemu. Dyski twarde zasilane z portu USB (np. WD My Passport Essential) nie są obsługiwane i większość z nich nie będzie działać.
Dysk powinien mieć założoną jedną podstawową partycję sformatowaną w systemie FAT32.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

manfred1

New member
Co trzeba zrobić w tym przeklętym ferdku aby widział pliki muzyczne w DTS nagrane na DVD. Sponiewierana Wiwa 238 widzi je bez problemu. Za pomoc dzięki
 
Do góry