DVD ferguson 880 - poważny problem!!!

nordof

New member
Kingston DT 8GB nie chodzi na fredku. Jest to wylącznie wina odtwarzacza. Aż strach kupowac peny o wiekszej pojemności. ps kingston 4GB chodzi bez problemu
 

gumis210

New member
Czyli wychodzi na to że dostałem dwa egzemplarze z jakimś innym firmware. Mam nadzieję że serwis podeśle mi prawidłowy firmware do 880hx
 

Kompaner

New member
Witam!
Mam parę szczegółowych pytań dot. DVD Ferguson D 880 HX.
- Czy potrafi odtworzyć film avi, spośród kilku nagranych na płycie DVD? Z napisami?
- Czy jest opcja wyboru sygnału RGB na wyjściu scart?
- Czy mocno się grzeje?
- Czy jest głośny?
- Jaką ma jakość obrazu w porównaniu z Pioneer DV-400?
Dziękuję za uwagę.
Kompaner
 

xform

Member
chemikos napisał:
Witam, tez jestem posiadaczem Ferdka d 880 i zauważyłem już kilka razy (podczas przewijania) że Ferdek się zawiesił ,pomaga w takich wypadkach tylko odłączenie od sieci i teraz mam do WAS pytanie: zaobserwowaliście coś takiego w swoich nowych nabytkach???

Tak mogę potwierdzić - miałem juz ze 3 razy akcję zawiśnięcia przy odczycie z USB (co prawda na jednym avi inne dzialają ok) i pomaga tylko odłączenie z sieci.


Moja wersja oprogramowania to: 12.07.55.C7
 
Ostatnia edycja:

dinderi

New member
Ech a już miałem świetne wytłumacznie dla żony, na co mi następny odtwarzacz dvd w domu ;) Widzę, ze USB 2.0 w tym ferdku sprawia wiecej problemów niż USB 1.3 w pionku :( A miało być tak pięknie... :(
 

chemikos

New member
dinderi z tym usb nie jest tak strasznie(testowane na 8 GB corsair voyager)...u mnie wszystko smiga występującym czasami problemem ze zwiechą przy przewijaniu ...ale to już raczej sprawa softu i miejmy nadzieje bedzie poprawione.
 

lesio770

New member
Witam wszystkich :) Mam parę uwag co do współpracy Fergusona z zewn etrznym dyskiem.Zformatowałem dysk Seagate FreeAgent Desktop 500GB na fat32 i niestety porażka.Widać foldery ,ale już po otwarciu jego nic nie pokazuje.Zmieniłem więc układ plików,wszystkie luzem bez folderów.Efekt jest,widać wszystkie pliki,ale niestety nic się nie otwiera.Mam nadzieję że to tylko drobny błąd w firware,który szybko zostanie naprawiony:rolleyes:
 

endrjub

New member
Witam,
ściagnąłem sobie z poniższej strony - http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/musicandvideo/hdvideo/contentshowcase.aspx
próbki obrazu w formacie 720p, następnie nagrałem je na płytkę DVD i niestety próbując uruchomić taki filmik pojawia się komunikat: "Nieobsługiwana rozdzielczość video". DVD ferguson 880 podłączony mam poprzez złącze scart do tv panasonic 42pv80. Czy jest to ograniczenie w odtwarzaczu?
Za odpowiedzi z góry wielkie dzieki.
Pozdr.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Szczerze mówiąc nie rozumiem co niektórych skąd u Was pomysł, że zwykły stacjonarny odtwarzacz dvd miałby odtworzyć materiał hd 720p? Było już kilka podobnych postów, w których ktoś dziwił się że plik 720p mu nie idzie.

Pozdrawiam.
 

spoko40

New member
Napiszcie wreszcie jak wyglądają filmy na tym odtwarzaczu, jaka ostrość obrazu, nasycenie, jak ze skalowaniem obrazu?
Po dotychczasowych narzekaniach wychodzi na to, że sprzęt do bani.
 

Markuss1

New member
Czytaj dobrze ten wątek, a dowiesz się wszystkiego - pisałem już m.in.
o jakości obrazu. Jest ona bardzo dobra, dvd oryginalne, a nawet te gazetowe skalowane np. do 1080i na moim tv pioneer sx5080d wyglądają doskonale, divx oczywiście nieco gorzej, ale "z pustego to i Salomon nie naleje".
Sprzęt jest wg mnie bardzo dobry, ma co prawda drobne wady, ale są one niewspółmiernie małe do zalet!

Proszę nie cytować poprzednika
 
Ostatnia edycja:

xform

Member
Markuss1 napisał:
divx oczywiście nieco gorzej, ale "z pustego to i Salomon nie naleje".
Sprzęt jest wg mnie bardzo dobry, ma co prawda drobne wady, ale są one niewspółmiernie małe do zalet!

Po odpaleniu swoich starych filmow rodzinnych zgranych z kamery i mocno skompresowanych jestem bardzo miło zaskoczony (delikatnie powiedziane bo aż sprawdzalem czy oby na pewno są skompresowane) jakością tego na ekranie - więc z tym Salomonem to moze nie do końca prawda :).
 

monsanto

New member
majk1 napisał:
... Powiedzcie mi czy odtwarzają się u was na tym dvd filmy avi z aparatu fotograficznego, bo u mnie nie chcą, tylko jest jakby głos, ale jakby w przyspieszonym tempie...


U mnie takie same objawy. :( Poza tym sprzęt jest ok.
 

ciupol

New member
Witam wszystkich,

Chciałem podzielić się moimi spostrzeżeniami co do tego odtwarzacza. Prawde mówiąc kupując go spodziewałem się czegoś lepszego, jak na razie jestem niemiło zaskoczony. Nie odtwarza filmów XviD w rozdzielczości 768x432, pisze komunikat "nieobsługiwana rozdzielczość", jest to rip z DVD bez zmiany rozdzielczości, troche mnie to wkurzyło bo moja poprzednia manta prince3 radziła sobie z tym filmem, również jakość obrazu nie jest według mnie jakaś porywająca, dużo ludzi pisało że manta do ferdka się nie umywa a ja prawde mówiac różnicy nie widze. Dysk WD Passport 2,5" bez zewnętrznego zasilaca nie jest obsługiwany, ale tego akurat się nie spodziewałem więc nie jest to problem. Najlepsza rzecz to mnogość opcji odnośnie napisów, to jest najlepsze w tym odtwarzaczu. Poza wspomnianym przypadkiem filmy odtwarzane są bez problemu. To tyle co na razie mogę napisać o tym sprzęcie.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

he_avy

New member
Witam
Tez od kilku dni testuje tego Ferdka i myslalem ze sprzecik Fullwypas ale jednak nie. GMC nie obsługuje coprawda idzie ale komunikat jest ,szarpie zatrzymuje sie ,zawiesza odtwarzacz podobnie z avikiem w rozdzielczosci 720x304 idzie ale po chwili zwiecha.Moze jest jakis nowy soft ktory cos poprawia?A jak wogole sprawdzic wersje softu w tych ferdkach?
pozdro
 
Ostatnia edycja:

dinderi

New member
ciupol napisał:
Nie odtwarza filmów XviD w rozdzielczości 768x432, pisze komunikat "nieobsługiwana rozdzielczość", jest to rip z DVD bez zmiany rozdzielczości,
Coś mi się w to wierzyć nie chce, ze to "rip dvd bez zmiany rozdzielczosci". Czy możesz podac, co to za film DVD zakodowano w tak niespotykanej rozdzielczości?
Ale "tak czy siak" podejrzewam, ze wzorem innych odtwarzaczy na MTK jest ustawiona blokada rozdzielczosci wyższej niż PAL, czyli 720x576. Mozna to odblokowac do pewnej granicy, ale niestety liczyc się wtedy trzeba ze zniekształceniami obrazu. Więc raczej się tego nie robi.
również jakość obrazu nie jest według mnie jakaś porywająca, dużo ludzi pisało że manta do ferdka się nie umywa a ja prawde mówiac różnicy nie widze.
Czy mógłbyś napisac, pod jaki telewizor podpinałeś Fergusona i Mantę?
 
Do góry