DVD ferguson 880 - poważny problem!!!

ctrlz

New member
witam

Moze mi ktoś z posiadaczy ferdka czy sa potrzebne dodatkowe ustawienia aby obraz pojawił sie po componencie? Po hdmi wykrywa.

Mam podpięte DVD do PV80
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja mam takie pytanie- czt filmiki w formacie vob( czyli kopie dvd) Ferguson 880 jest w stanie przeczytac z pena???
Dobrze ze przynajmnie te Corsair Voyager 16gb czyta - wlasnie jestem na etapie zamawiania tego pena
 

at0m

New member
A ja mam inny problem. Przy rozdzielczości 1080p po hdmi znika mi obraz na TV ... ok 5 sekund jest, potem na ok 5 sekund znika. Czy to wina kabla? ... mam 1.5 m noname'a (w innych rozdzielczosciach 480p-1080i działa bez problemu)
 
Ostatnia edycja:

sammael

New member
at0m napisał:
A ja mam inny problem. Przy rozdzielczości 1080p po hdmi znika mi obraz na TV ... ok 5 sekund jest, potem na ok 5 sekund znika. Czy to wina kabla? ... mam 1.5 m noname'a (w innych rozdzielczosciach 480p-1080i działa bez problemu)

U mnie jest w porządku w 1080p. Ja bym sprawdził kabel.

at0m napisał:
Kolejny problem to taki, że filmy po HDMI wyświetlana są z ok 1 - 1.5 cm pasami po prawej i lewej stronie. Czy też tak macie?

Nie, film w 16:9 zajmuje mi cały ekran.
 

RobertKzn

New member
ja mam tv Philips 9551 i podlaczonego ferdka kablem scart... ustawiony obraz 16:9 i większosc divxów jest wyraznie obciętych z kazdej strony. innymi słowy film nie miesci mi sie na ekranie. co prawda niewiele obrazu na tym trace ale jednak.
Reszta divxów z kolei jest jakby w letterboxie (z obiętymi troche bokami) a ja poprostu rozciagam sobie wtedy ekran do góry opcją w tv.
mogę cos z tym zrobic czy po prostu sie przyzwyczaic?
 

66butch

New member
Markuss1 napisał:
Wysłałem do serwisu takie pytanie (dokładny cytat):

"Witam.
Od piątku posiadam dvd ferguson 880 (najnowszy model). Problem polega na tym, że dvd nie widzi pamięci usb (KINGSTON DT100 8GB). Pamięci mniejsze, np. 4GB, 2GB chodzą bez problemu. W instrukcji nie ma mowy o takich \"ograniczeniach\" bądź wymogach co do pendrive. U kolegi na innym egzemplarzu jest ten sam problem.
Co jest tego przyczyną? Błąd softu dvd, czy coś innego?
Z góry bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam.

P.S. Poza tym jestem bardzo zadowolony z tego DVD!!!"

Odpowiedź przyszła taka:

"Model ten został sprawdzony z 16GB pendrivem Corsair Voyager i działał bez problemu. Jak jest sformatowany Pana pendrive?"

Ale przecież ja nie prosiłem ich o sprawdzenie "16GB pendrive Corsair Voyager"...
Może i ten działa, ale dlaczego nie chodzi "KINGSTON DT100 8GB"?..
Pen jest oczywiście sformatowany na FAT32

Kolego,
myślę, że serwis fergusona (moim zdaniem, słusznie zresztą) skoncentrował się na pojemności Twojego patyka i tu szukał problemu. Obawiam się, że możesz mieć problem aby znaleźć punkt serwisowy który będzie miał do dyspozycji identyczny model patyka. Twoje pytanie (nie obraź się) jest pytaniem z cyklu: dlaczego w moim napędzie dvd nie mogę odtworzyć płyty Sony podczas gdy płyta noname z MM chodzi bez problemu? Konia z rzędem temu kto na odległość rozwiąże taki problem....
Niemniej współczuję że patyk nie działa - może kup sobie nowy np Crossair Voyager 16 GB ;-)
 

KKuba

New member
Bez reklam

Markuss1

New member
66butch napisał:
Kolego,
myślę, że serwis fergusona (moim zdaniem, słusznie zresztą) skoncentrował się na pojemności Twojego patyka i tu szukał problemu. Obawiam się, że możesz mieć problem aby znaleźć punkt serwisowy który będzie miał do dyspozycji identyczny model patyka. Twoje pytanie (nie obraź się) jest pytaniem z cyklu: dlaczego w moim napędzie dvd nie mogę odtworzyć płyty Sony podczas gdy płyta noname z MM chodzi bez problemu? Konia z rzędem temu kto na odległość rozwiąże taki problem....
Niemniej współczuję że patyk nie działa - może kup sobie nowy np Crossair Voyager 16 GB ;-)

Ale sęk w tym, że KINGSTON 2GB, 4GB chodzi bez zarzutu (pożyczałem od kolegi), a tak jak już potwierdził inny forumowicz w tym wątku właśnie KINGSTON 8GB jest niewidoczny dla tego DVD.
Mogli chociaż sprawdzić pena innej marki, ale o pojemności 8GB.
 

at0m

New member
Próbował ktoś podłączyć do nowego ferdka dysk przenośny 2.5’ bez dodatkowego zasilacza? W instrukcji jest napisane: "zewnętrzne dyski bez własnego zasilacza nie są obsługiwane i mogą nie działać". Jak to jest w praktyce?
 

nordof

New member
Podłączyłem 2 zewnętrzne dyski 2,5 cala. Maxdata 160GB z wlasnym zasilaniem, ruszyla dopiero po podpieciu zasilacza :(,natomiast WD passwort //(160GB),pozbawiony tego gniazda nie ruszyl wogole. :hmm::hmm:. Sprzęt za 3 stowki powinien sobie z tym radzic,a wyglada na to ,ze poskąpili z prądem na wejsciu USB odtwarzacza. Chyba za wczesnie schowałem do szafy Bellwooda 301U,ktory Łykał te twardziele bez stękania o zasilanie. Juz pominę fakt ograniczenia ilosci plików widzianych po podłączeniu do fredka zawnętznego dysku,:twisted:. Nie odtworze polowy mp3,ale akurat tu wyjaśnia sprawe instrukcja. I na koniec bug w sofcie : ustawcie w menu widoczne pliki na Katalog. Zaladujcie plyte ,a tam macie luzne utwory,choc pod usb sa katalogi na ekranie tv. Teraz zaznaczcie w setupie na Pliki : widoczne sa katalogi:). dzisiaj przetestuje 8GB kingstona i sie odezwe Narazie to czekam na poprawiony soft i ewentuanie na informacje na tym forum o sofcie alternatywnym. Gdzie jesteś WAJSIE:krol: ?????
 
Ostatnia edycja:

gumis210

New member
Napisy

Witam wszystkich. Podłączę się d tego wątku. Czy u was działa przesuwanie napisów w divxach i xvidach? Postępuje wg instrukcji tj. wciskam przycisk angle i pojawia mi się tylko zakaz w lewym górnym rogu :(. To samo tyczy się przeskakiwania do którejś minuty filmu. Również ta opcja nie działa. Ogólnie mam wrażenie że instrukcja jest pisana do innego modelu. Pozdrawiam.
 

nordof

New member
Ok,tylko to co chodzi i dziala z plytki,nie dziala tak jak powinno z usb. A tak przy okazji to myśle,ze z poprawionym oprogramowaniem to dvd bedzie naprawde funkcjonalne
 

tipen

New member
Witam.
A ja mam pytanie o wyświetlany obraz w chwili odczytu danych z płyty,
mam zwykły tlewizor i wyświetla mi obraz zniekształcony na dole ramki.
Filmy odtwarza prawidłowo, czy to normalne?
 

gumis210

New member
Zarówno przesuwanie napisów w pionie jak i przeskakiwanie do wybranego czasu działa bezproblemowo.
Działa ci na wszystkich .avikach? U mnie i u mojego kumpla nie za bardzo a sprawdziłem z pięć filmów. Ponadto nie wczytują się automatycznie napisy, dopiero po wciśnięciu klawisza subtitle się pojawiają. Nie widać również napisów w katalogach, jest tylko plik z filmem. Nie mogę wyświetlić info o aviku za pomocą klawisza osd w oknie przeglądania katalogów. I jeszcze parę innych rzeczy... Dodam że problem występuje przy odczycie z płyty dvd+rw. A co do usbka, to nie działa mi WD500GB MY BOOK, mam jedna partycję na NTFSIE i jedną na FAT32. po jakimś czasie wyskakuje mi komunikat "nie obsługiwane urządzenie"
 

at0m

New member
Działa ci na wszystkich .avikach? U mnie i u mojego kumpla nie za bardzo a sprawdziłem z pięć filmów.
Na wszystkich nie testowałem, ale robiłem to juz kilkakrotnie na roznych divxach, xvidach i za każdym razem działa bezproblemowo.

Ponadto nie wczytują się automatycznie napisy, dopiero po wciśnięciu klawisza subtitle się pojawiają.
Ja zawsze napisy mam z taka sama nazwia jak film i do tej pory za kazdym razem wczytywały mi sie z filmem.

Nie widać również napisów w katalogach, jest tylko plik z filmem.
U mnie widać zarówni film jak i napisy. Napisy mam z końcówką .txt - innych nie testowałem

Nie mogę wyświetlić info o aviku za pomocą klawisza osd w oknie przeglądania katalogów.
Info o pliku też działa bezproblemowo na każdym z plików Avi który sprawdzałem zarówno z CD jak i USB
 

Markuss1

New member
nordof napisał:
dzisiaj przetestuje 8GB kingstona i sie odezwe Narazie to czekam na poprawiony soft i ewentuanie na informacje na tym forum o sofcie alternatywnym. Gdzie jesteś WAJSIE:krol: ?????

Jak przetestujesz, to napisz proszę koniecznie, czy Ci ten Kingston 8GB zatrybił, bo mi tak już pisałem wcześniej nie chodzi...
No właśnie- gdzie jesteś WAJSIE???:confused:
 

majk1

New member
Witam wszystkich, ja też się podczepię do wątku. Powiedzcie mi czy odtwarzają się u was na tym dvd filmy avi z aparatu fotograficznego, bo u mnie nie chcą, tylko jest jakby głos, ale jakby w przyspieszonym tempie. Natomiast zdjęcia nie są na całym ekranie. Telewizor mamy LCD LG 32LC25R, a aparat canon. TV i dvd połączyliśmy przez HDMI.
 

chemikos

New member
Witam, tez jestem posiadaczem Ferdka d 880 i zauważyłem już kilka razy (podczas przewijania) że Ferdek się zawiesił ,pomaga w takich wypadkach tylko odłączenie od sieci i teraz mam do WAS pytanie: zaobserwowaliście coś takiego w swoich nowych nabytkach???
 
Do góry