DVD ferguson 880 - poważny problem!!!

Markuss1

New member
Witam.
Dzisiaj stałem się posiadaczem dvd ferguson model 880 (ten najnowszy).
W instrukcji pisze, że przez usb można odtwarzać filmy, mp3 itd. i że powinien widzieć system plików fat 32.
Mam pena kingston 8gb jest problem. DVD nie widzi tego pena. Próbowałem już wszystkiego - formatowania w win xp, różnymi programami i nic to nie daje (wtyczkę też wyciagałem).
Obojętne czy nagram jeden plik jpg, czy 700 mb np. avi, pen nawet nie chce zastartować. W laptopie wszystko jest ok z tą pamięcią. Mam też drugą pamięć kingston 512mb i tą dvd widzi, ale pod warunkiem, że sformatuję ją na FAT (jak jest w FAT32, to też jej nie widzi).

Dokładnie mam tą pamięć:
KINGSTON PENDRIVE DT100 8GB

Dodam jeszcze, że dopiero po 2-3 minutach wyskakuje info, że "nieobsługiwane urządzenie".
Czyli coś tam próbuje mielić, ale nic mu z tego nie wychodzi...
Przypomnę też, że na drugiej pamięci 512mb jest ok, pod warunkiem sformatowania na "zwykłe fat" a nie fat 32...
W penie 8gb nie da się formatować na to zwykłe fat (czyli fat16) - zbyt duża pojemność...

Raczej to niemożliwe, żeby dwie pamięci były uszkodzone.
Czy ktoś też ma ten problem???

Bardzo proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

maciej_s20

New member
fat32 działa

Kolego nie strasz, proszę.

Sformatowałem pen drive SanDisk 1GB Cruser Crossfire na FAT32, nagrałem film i działa bez probemu. Normalnie, jak ze zwykłego FAT...

Drążąc dalej podłączyłem dysk twardy USB. Oczywiście wymaga zewnętrznego zasilacza, ten wbudowany nie rozpędzi twardziela. Szkoda...
Odtwarzacz widzi partycje FAT i FAT32. NTFS odrzuca z komunikatem o nieprawidłowym dysku. Nie ma znaczenia czy FAT32 jest pierwszą partycją, czy też kolejną. Jeśli zrobimy więcej niż 1 partycję FAT32 to zobaczy wyłącznie pierwszą z nich a pozostałe pominie. Partycje w okolicach maksymalnej wielkości 32GB dla FAT32 też działają.

Tak więc jeszcze raz: FAT32 działa bez problemu.

Podsumowując pierwsze wrażenia w porównaniu do poprzednio stosowanej manty emperor:

ZALETY:
- doskonale działa pilot, można "odbijać" od ścian i nadal OK. REWELACJA!
- szybki i sprawny w użytkowaniu - natychmiast reaguje na polecenia
- nieco wolniej od Manty wczytuje filmy - na moment pojawia się napis "ładowanie filmu"
- rozbudowane menu, w tym dużo ustawień dot. napisów
- ładny i zgrabny
- znacznie lepsza jakość obrazu - szczególnie widać w głębokich czerwieniach i podczas odczytu zdjęć

WADY:
- brak możliwości używania dysków 2,5'' bez zewnętrznego zasilacza
- powolne wczytywanie dużych zdjęć (10Mpx), porównywalne z Mantą
- brak pełnego wyjścia analogowego audio. Na szczęście po cyfrowym wyjściu można puścić albp PCM, albo DD5.1/DTS (oczywiście dany film musi mieć ścieżkę wielokanałową, odtwarzacz sam nie wykona konwersji)
- pilot mimo iż działa doskonale to klawisze ma mało przyjemne.
 
Ostatnia edycja:

Markuss1

New member
Chyba wychodzi na to, że ten wynalazek fergusona ma jednak pewien problem z penami powyżej "pewnej" pojemności.
Okazało się, że ta mniejsza pamięć (kingston 512MB) w końcu wystartowała, pomimo formatowania na fat 32.
Ale ta 8GB dalej nie trybi (chociaż na lapku wszystko śmiga ok).
Próbował już ktoś z penem o większej pojemności (conajmniej 4GB, a najlepiej 8GB)???

Może i dysk twardy z własnym zasilaniem załapuje, ale chyba coś nie tak z obsługą dużych penów - obym się mylił, bo w instrukcji ani słowa o takich "ograniczeniach"...
 

gladar

New member
Mam pytanie.

Jak F880 radzi sobie z polskimi napisami w divx ???
Chcę go kupić przede wszystkim z przeznaczeniem do odtwarzania divx..

pozdr.....
 

Markuss1

New member
gladar napisał:
Mam pytanie.

Jak F880 radzi sobie z polskimi napisami w divx ???
Chcę go kupić przede wszystkim z przeznaczeniem do odtwarzania divx..

pozdr.....

Radzi sobie z napisami i polską czcionką doskonale.
Ale nie tego ten wątek dotyczy...

Wracając do tematu - jeśli ktoś ma pena o dużej pojemności, bardzo proszę, aby spróbował z tym fergusonem i opisał wrażenia...
 

hdtvap

New member
Problem - Kingston Pendrive Dt100 8gb

Potwierdzam Wstępnie ...problem Z Kingston Pendrive Dt100 8gb
4 Gb Działa Ekstra, Podobnie Jak Dysk Zewnętrzny Wd 320gb
Więcej Uwag Jutro
Generalnie Ok
(zdjęcia Jak Dla Mnie Za Wolno - Ciekawe Dlaczego Docięte Do 16x9 Ogladane Po Hdmi Mają Małą Czarną Obwódkę )
W Moim Panasie 80 Z Kart Sd - Jpg Szybko I Pełny Ekran)

Ps
Ma Ktos Pomysł Na Obwódke

Pozdrawiam
 

Markuss1

New member
Czyli jednak to nie wina mojego egzamplarza - wychodzi na to, że ten najnowszy model ma problem z penem 8 GB (i pewnie większymi tym bardziej, chociaż nie mam jak osobiście sprawdzić).
Ciekawe, czy dotyczy to tylko pamięci KINGSTON, czy obętnie jakich...
A wie ktoś czy w poprzednich modelach był taki problem?

P.S. @hdtvap - wielkie dzięki za sprawdzenie, bo już myślałem, że mam trefny egzemplarz...

EDIT:
hdtvap napisał:
Potwierdzam Wstępnie ...problem Z Kingston Pendrive Dt100 8gb
4 Gb Działa Ekstra, Podobnie Jak Dysk Zewnętrzny Wd 320gb
Wysłałem oficjalne pytanie w tej sprawie do serwisu Fergusona przez
e-maila.
Ciekawe co i czy wogóle odpowiedzą...

Ale chyba to raczej jakiś błąd softu, że nie widzi pena 8GB. Oby...
 

Blazej30

New member
Ferguson a płyty DVD-R

Od piątku 04.04 mam Ferga D-880.

1. Ma straszne problemy z płytami DVD-R. Rozpoznaje co jest nagrane (głównie testowałem na divx) i czasami odczytuje 1-szy plik na płycie. Przy 2, 3 itd regularnie się zacina. Płyty DVD+R chodzą bez zarzutu.

2. W instrukcji jest napisane, że czyta DVD+R, po czym dwie linijki dalej, że DVD+-R.

3. Jakie macie doświadczenia? Czy mój model jest uszkodzony?

Pozdro.
 

sammael

New member
Markuss1 napisał:
Wysłałem oficjalne pytanie w tej sprawie do serwisu Fergusona przez
e-maila.
Ciekawe co i czy wogóle odpowiedzą...

Ale chyba to raczej jakiś błąd softu, że nie widzi pena 8GB. Oby...

Ja także jestem posiadaczem nowego modelu Fergusona i właśnie przymierzam się do kupna większego pendrive-a (4 albo 8 GB). Gdy Ferguson Ci odpowie, napisz o tym proszę w tym wątku.
 

at0m

New member
Markuss1 napisał:
Przypomnę też, że na drugiej pamięci 512mb jest ok, pod warunkiem sformatowania na "zwykłe fat" a nie fat 32...
W penie 8gb nie da się formatować na to zwykłe fat (czyli fat16) - zbyt duża pojemność...
A próbowałeś na tym pendrivie 8gb ustawić kilka mniejszych partycji?
 

Caddi

New member
co do dysków zewn

wymontwałem stary dysk z komputera (40gb) i zrobiłem 1 partycje FAT32 32 GB, czyli 8GB (a praktycznie 6gb jako że dyki zawsze są zawsze mniejsze od deklarowanych przez producenta danych) jest nieużywane. i wszystko działa, oczywiście z zewn zasilaniem.

pytanie: na jakiej zasadzie działają dyski zewn np. 250GB podczas gdy ktos napisał że widzi tylko 1 partycję oraz max dla fat32 to 32gb na partycje?

PS. pendrive 1gb działa bez problemu
 

sammael

New member
Caddi napisał:
pytanie: na jakiej zasadzie działają dyski zewn np. 250GB podczas gdy ktos napisał że widzi tylko 1 partycję oraz max dla fat32 to 32gb na partycje?

Maksymalny rozmiar partycji FAT32, jaką potrafi stworzyć Windows to faktycznie 32 GB (komputerowe GB, czyli GiB ;)), ale jest to sztuczne ograniczenie Windowsa (podejrzewam, że wprowadzone po to, aby ludzie szybciej migrowali na NTFS). Pod Linuksem bez problemu da się stworzyć o wiele większe partycje FAT32:

$ mount | grep vfat
/dev/hda7 on /media/hda7 type vfat (rw,codepage=1250,iocharset=iso8859-2,umask=007,gid=46)
$ df -h /media/hda7
Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
/dev/hda7 78G 43G 35G 56% /media/hda7

Oczywiście tak stworzone partycje widoczne są także pod Windows. Niestety nie wiem, jaka jest maksymalna wielkość partycji FAT32. Wikipedia twierdzi, że wile TB: http://pl.wikipedia.org/wiki/FAT32
 

Caddi

New member
sammael

co do różnic w pojemności to wiem z czego się to bierze ;)

ale dzięki za pomoc w podpowiedzi co do formatowania FAT32 partycji >32GB. co prawda linuksa nie używam, ale może znajdę jakiś program pod windą który to zrobi.

w ostateczności zainstaluję jakąś bardzo prostą dystrybucję linuksa i sformatuje dysk jak chce, ale może się obędzie bez tego.
 

sammael

New member
Caddi napisał:
w ostateczności zainstaluję jakąś bardzo prostą dystrybucję linuksa i sformatuje dysk jak chce, ale może się obędzie bez tego.
Zawsze możesz sobie jakieś LiveCD z płytki odpalić. Na przykład Ubuntu albo Knoppiksa. Ewentualnie, jak wiesz co robić (i nie potrzebujesz klikalnych okienek), to 50-megowe PLD RescueCD też się nada. :)
 

Markuss1

New member
sammael napisał:
Ja także jestem posiadaczem nowego modelu Fergusona i właśnie przymierzam się do kupna większego pendrive-a (4 albo 8 GB). Gdy Ferguson Ci odpowie, napisz o tym proszę w tym wątku.

Wysłałem do serwisu takie pytanie (dokładny cytat):

"Witam.
Od piątku posiadam dvd ferguson 880 (najnowszy model). Problem polega na tym, że dvd nie widzi pamięci usb (KINGSTON DT100 8GB). Pamięci mniejsze, np. 4GB, 2GB chodzą bez problemu. W instrukcji nie ma mowy o takich \"ograniczeniach\" bądź wymogach co do pendrive. U kolegi na innym egzemplarzu jest ten sam problem.
Co jest tego przyczyną? Błąd softu dvd, czy coś innego?
Z góry bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam.

P.S. Poza tym jestem bardzo zadowolony z tego DVD!!!"

Odpowiedź przyszła taka:

"Model ten został sprawdzony z 16GB pendrivem Corsair Voyager i działał bez problemu. Jak jest sformatowany Pana pendrive?"

Ale przecież ja nie prosiłem ich o sprawdzenie "16GB pendrive Corsair Voyager"...
Może i ten działa, ale dlaczego nie chodzi "KINGSTON DT100 8GB"?..
Pen jest oczywiście sformatowany na FAT32
 
Ostatnia edycja:

sammael

New member
Markuss1 napisał:
Ale przecież ja nie prosiłem ich o sprawdzenie "16GB pendrive Corsair Voyager"...
Może i ten działa, ale dlaczego nie chodzi "KINGSTON DT100 8GB"?..
Pen jest oczywiście sformatowany na FAT32

Napisałeś im to?
 
Do góry