dvd do muzyki

mario.79

New member
Witam

Posiadam amplituner Pioneer VSX 417 i do tego nagrywarkę z HDD LG. Niestety ciężko na tym DVD słuchać muzyki (bo trudno odpalić płytę bez włączania TV) dlatego mam pytanie. Chciałbym słuchać muzy ale odtwarzacze CD Pioneera są piekielnie drogie a do tego nie są srebrne (taki mam amplituner). Co byście polecili za niedrogi odtwarzacz DVD Pioneera na którym można nieźle słuchać muzyki z CD ? Nie ważne jak się na nim ogląda filmy. Interesuje mnie tylko muza. Patrzyłem kilka ale sam nie wiem DV 393 ? DV 400 ? DV 400V ? Uważacie że da się coś fajnego znaleźć ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneera możesz śmiało brać w tej klasie, ale jeśli pytasz do muzyki to musisz sie liczyć z wydatkiem na poziomie Harmana DVD 37
 

mario.79

New member
Dzięki za poradę. Trochę drogo:) Ale niestety dobry produkt kosztuje. Myślisz, że duża różnica jest między DV 400 a DV600 ? Zwróciłem uwagę na CA 96/24 a CA 192/24. To duża różnica ? Amplituner ma 192/24 alenie wiem czy to ma duże znaczenie dla zwykłego słuchacza.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
sugerowałbym zakup oddzielnego odtwarzacza CD do muzyki, oczywiście używanego za niewielkie grosze (zwykle patrzy się na to czy laser łatwo jest zdobyć na wymianę, ale przy odpowiednio niskiej cenie nie ma co sobie zawracać tym głowy, najwyżej z czasem kupi się następny player)
znacznie taniej wyjdą 2 niezłe sprzęty (dvd+cd) niż jeden taki dvd który cokolwiek potrafi zagrac w muzie
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
podkreślam, że w mojej poradzie chodzi głównie nie o walory użytkowe CD playera, ale o to, że odtwarzacze dvd które potrafią odtworzyć muzykę z odpowiednią jakością kosztują majątek
 

mario.79

New member
Wybór jest ciężki. Między DV 400 a DV 600 jest 300 zł różnicy i nie wiem czy warto dokładać ? DVD Audio i SACD nie będę na pewno używał, raczej CD, CDR lub DVD z nagranymi piosenkami w formacie MP3. Wiem, że i tak nie będzie to grało jak prawdziwy stacjonarny odtwarzacz CD ale po prostu chcę żeby wrzucić płytkę która szybko odpali i fajnie zagra (jak na odtwarzacz DVD). Dlatego mam pytanie czy oprócz DVD audio SACD DV 600 ma jakieś istotne różnice ? Interesują mnie właściwości audio. Zwróciłem uwagę na różnice w dynamikę, przetwornik audio, całkowite zniekształcenia harmoniczne oraz możliwość zarządzania basem. Dekodery to mam w amplitunerze, a TV i tak nie daje filmów w DD lub DTS (czasen nagrywam sobie filmy z TV). Proszę o poradę, czy te różnice mają wpływ na odsłuch dla normalnego słuchacza ?

Ok kończąc wątek proszę o informację czy w Pioneer DV 600 są tryby DSP (techno, rock itp ). Wszędzie są informacje o tym (strona Pionnera sklepy internetowe) a w instrukcji tego nie ma (inf że tryb DSP tylko w DV400). Może mi ktoś udzielić informacji ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry