DVD do 600zł:S52, DH860, S559, DV490?

dziura75

New member
Proszę o sugestie co do zakupu DVD w cenie do ok 600zł oferujący jak najlepszy obraz i dzwięk w kinie i stereo. Wiem ze za tą cenę nie można oczekiwać zbyt wiele ale mimo wszystko chce dokonac optymalnego zakupu. DVD będzie podłączone do plazmy 42PV60 i ampa Yamahy 459. (W przyszłości może jeszcze jakiś projektor dlatego zależy mi na HDMI + component). Moje typy do:
Panasonic s52 (tylko ten kiepski wygląd!)
Samsung DH860
Yamaha S559
Pionieer DV490

Yamaha jako jedyna nie ma skalera i HDMI - czy warto w to wchodzić???
Czy na tych odtwarzaczach zobaczę i usłyszę odczuwalne różnice w stosunku do mojego starego panasa S27?
Czy warto dołożyć do budżetu 200-300 zeta i kupić coś innego niz w/w? Tylko co? Denon 1730? Tylko z drugiej strony: za jakieś 2 lata będziemy pewnie przechodziś na HD DVD i Blue Ray, które stanieją i staną się ogólnodostępne czyli pojawi sie kolejny wydatek:)
Mieszkam w miejscu gdzie nie mogę bezpośrednio porównać wszystkich tych modeli dlatego jestem zdany na Wasze opinie.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
W prasie zachodniej wysokie noty za obraz zdobył brzydki S52.
Jego obraz był bliski temu z Denona 1930.
Jesli chodzi o dobry dźwięk stereo to (taka sobie rada oczywiście :) )
kup używke stacjonarny odtwarzacz CD za 100 -150 zł i zagra lepiej od tanich DVD.
 

dziura75

New member
Wiem, że zwracanie zbyt dużej uwagi na wygląd DVD to lekkie zboczenie ale w końcu od czasu do czasu będę na niego patrzył a nie tylko na wyświetlany przez niego obraz:) Jeśli do tego dołozy się fakt, że mam już niezbyt urodziwego 42PV60 z tej samej stajni panasonica, to robi sie już lekka przesada:) Jak można wypuścić całkiem dobry sprzęt w takim opakowaniu jakie ma S52??Komu to się podoba?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dlaczego. Będą do siebie pasować. :p

Swoją drogą ciekawe, kiedy Panasonic wyrzuci z pracy swoich projektantów.

ArtS :)
 

JaCkyLL

New member
Witam,

Nie polecam pionka dv490. odkąd go mam ciagle tylko upgrade i upgrade i upgrade ... by obraz po HDMI wygladał w miarę :) nie wiem jak konkurencja, moze podobnie czyli dennie :D niestety ... za takie pieniądze nic ciekawego cię nie spotka. moze z tym panasonikiem bedziesz mial najmniej problemów.

pozdro
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
dziura75 napisał:
Proszę o sugestie co do zakupu DVD w cenie do ok 600zł oferujący jak najlepszy obraz i dzwięk w kinie i stereo. Wiem ze za tą cenę nie można oczekiwać zbyt wiele ale mimo wszystko chce dokonac optymalnego zakupu. DVD będzie podłączone do plazmy 42PV60 i ampa Yamahy 459. (W przyszłości może jeszcze jakiś projektor dlatego zależy mi na HDMI + component). Moje typy do:
Panasonic s52 (tylko ten kiepski wygląd!)
Samsung DH860
Yamaha S559
Pionieer DV490

Yamaha jako jedyna nie ma skalera i HDMI - czy warto w to wchodzić???
Czy na tych odtwarzaczach zobaczę i usłyszę odczuwalne różnice w stosunku do mojego starego panasa S27?
Czy warto dołożyć do budżetu 200-300 zeta i kupić coś innego niz w/w? Tylko co? Denon 1730? Tylko z drugiej strony: za jakieś 2 lata będziemy pewnie przechodziś na HD DVD i Blue Ray, które stanieją i staną się ogólnodostępne czyli pojawi sie kolejny wydatek:)
Mieszkam w miejscu gdzie nie mogę bezpośrednio porównać wszystkich tych modeli dlatego jestem zdany na Wasze opinie.

Mam Pionka 490 ale probowalem też Panasa 52 |Nie widziałem między nimi jakiejkolwiek róznicy w obrazie.Obydwa dawały bardzo dobry obraz , torchę lepszy po componencie niż hdmi.Normalnie wybrałbym Panasa ze zwzględu na sentyment-wszystkie moje poprzednie dvd były tej firmy i to nawet pomijając siermięzny "design" Jednak akurat trafił mi sie Pionek w dobrej cenie i tak już zostało.Dwoch pozostałych nie widziałem w dzialaniu -wice nie moge sie wypowiedziec.Mysle jednak iż w odtwarzaczach do 500-600 stówek nie będzie znacznej róznicy ani w obrazie ani dzwieku.

Jednak mój faworyt to Denon 1930 :D ale to juz inna kasa, niestety
 

dziura75

New member
A co powiecie na onkyo SP404E? Wprawdzie jest na granicy cenowej - tzn trzeba dać za niego min 600 zeta ale z tego co wyczytalem w necie to ponoć oferuje bardzo dobry obraz oraz dzwięk.

Zaniepokoiło mnie też co innego: ponoć nie warto kupowac DVD ze skalerem bo obraz i tak jest skalowany w TV (LCD lub plazma). Może mnie ktoś oświecić jak to jest z tym skalowaniem? I najwazniejsze: czy na mojej plazmie 42PV60 zobacze róznice w obrazie bez skalera w DVD i z włączonym skalerem w DVD??
 

Kemp

New member
Witam,
Jeśli masz PV60 to wybrałbym S-52 (300 zł) bo niczym nie ustępuje od wydawałoby się lepszych i droższych modeli.
Jeśli chodzi o skaler z DVD a z PV60 to robiłem taki test (na DMR-EH65) i nie ma co owijać - skaler z DVD jest dużo lepszy od tego w PV60. S-52 ma te same paramerty co EH65.
Przy modelach Panasonica wykorzystasz funkcję HDAVI po HDMI.
Pozdrawiam,
 

yaneq

New member
Bez reklam
ja po duższym czasie przyzwyczaiłem się do wyglądu s52.
przynajmniej mam w pokoju coś oryginalnego. na swój sposób też jest ładny:D
 
Do góry