Dvd czy cd

arturro202

New member
witam.
mam zapytanie. Posiadam kino domowe firmy onkyo i moje pytanie brzmi czy jest sen zakupu do niego odtwarzacza cd czy wystarczy tylko to co mam samo dvd. Chodzi mi czy bedzie lepsza fonia czy taka sama jak poprzez dvd.
pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

behemot

New member
jeśli zastanawiasz się to oczywiście wystaeczy dvd, ponieważ daje ci więcej możliwości.Na pewno typ zastosowanego lasera nie wpłynie na jakość ( różnica jest tylko w wiązce lasera, ta zastosowana w dvd jest mniejsza i pozwala upakować więcej na danym odcinku dysku) choć mówi się o większej dokładności (choć chodzi tu chyba bardziej o zapis ) przy tym stosowanym w dvd. Sama jakość tyczy się już samego kina .
 

arturro202

New member
jeśli zastanawiasz się to oczywiście wystaeczy dvd, ponieważ daje ci więcej możliwości.Na pewno typ zastosowanego lasera nie wpłynie na jakość ( różnica jest tylko w wiązce lasera, ta zastosowana w dvd jest mniejsza i pozwala upakować więcej na danym odcinku dysku) choć mówi się o większej dokładności (choć chodzi tu chyba bardziej o zapis ) przy tym stosowanym w dvd. Sama jakość tyczy się już samego kina .
tak tylko chodzi mi przy odczytach płyt CD
 

JLF

New member
Tak jeżeli słuchasz dużo muzyki z płyt CD. Jakość zależy oczywiście od klasy odtwarzacza, jeżeli będzie niższa od DVD różnić nie usłyszysz, musi być co najmniej tej samej klasy. Trzeba też wsiąść poprawkę na kable, głośniki itd.
 

pkomp

New member
jedno pytanie - łączysz cyfrowo?jesli tak to nie ma najmniejszego znaczenia czy to cd dvd czy bd - wszystko zagra tak samo
 

pkomp

New member
tak cyfrowo - przez spdif - optycznie lub coaxialnie - jeśli tak to nie będzie żadnej różnicy(pomijając ewentualne zabiegi w CD czy DVD jeśli coś robi z dźwiękiem)
 
Do góry