DVD + ampli = ustawienie

armi

New member
Bez reklam
witam

mam taki mały problem :)
U mnie DVD stoi na amplitunerze a ampli się dość mocno grzeje. I teraz takie pytanie jak podnieść troszkę DVD (co położyć pod spód - jakieś podstawki ?) by amplituner miał trochę więcej 'przewiewu' ?
 

pao

New member
Może po prostu spróbuj na początek zamienić miejscami ampli z dvd, aby ampli był na górze, wtedy jego chłodzenie będzie lepsze.
Pozdro.
 

pao

New member
No to może w ramach testu, jeśli masz miejsce, postaw oba klocki obok siebie, choć to może wyglądać średnio...
Albo, jeśli masz w ampli wiatrak i funkcję jego regulacji (gdzieś na tym forum czytałem taką poradę), włącz go na stałe, powinno pomóc.

Albo spróbuj zastosować coś w tym stylu, jeśli szerokość DVD Ci na to pozwoli:
http://www.allegro.pl/item429410837_podstawka_pod_monitor.html
http://www.allegro.pl/item427277497_podstawka_pod_monitor_lcd_crt_do_45kg.html

Pewnie trzeba będzie pogadać ze stolarzem, bo gotowca pod wymiar pewnie nie znadziesz...
 
Ostatnia edycja:

Connie1

New member
pao napisał:
Może po prostu spróbuj na początek zamienić miejscami ampli z dvd, aby ampli był na górze, wtedy jego chłodzenie będzie lepsze.
Pozdro.

Ja osobiście bym nie ryzykował - ampli sporo waży (pomijam różnicę wymiarów). Może jakaś podstawka szklana lub na wymiar od szklarza - niezłe cuda rzemieślnik potrafi, na pewno pare pomysłów podpowie :) Sam nosze się z zamiarem zamówienia czegoś ze szkła ze sfazowanymi brzegami ;)
 

armi

New member
Bez reklam
no i ja myślałem o tym by na spód położyć DVD na to półkę szklaną z nóżkami które stały by 'dookoła' DVD i na to Ampli - półkę zrobić minimalnie wyższą od DVD to nawet gdyby szkło pękło to nie było by szkody bo ampli za bardzo by nie spadło :)

mam jeszcze taki pomysł by postawić DVD na ampli na ok 2-4 cm 'nóżkach' tylko takich z miarę szerokich by to było stabilne - tylko nie mam pojęcia z czego zrobić takie 'nóżki' - co by można było włożyć pomiędzy ampli a DVD - myślałem o czymś z aluminium - coś co by nie podrapało obudowy a jednocześnie nie może to być guma czy plastik bo tam cieplutko jest :)

bardziej by mi ta druga wersja odpowiadała - tylko nie mam pomysłu - przeglądałem już allegro ale nic mi w 'oko' nie wpadło :) heh

ps
dzięki za podpowiedzi
 

Connie1

New member
Zawsze całość może być ze szkła. Blat z 0,8 lub grubszego, a nóżki doklejone specjalnym klejem do blatu. konstrukcja nie do ruszenia :) Ewentualnie dorobić boki, powstanie miejsce na amp... a jak się uprzesz to nawet może amp stać na wierzchu - taka półka może tony udźwignąć.

Najlepiej weź wymiary sprzętu i idź do fachowca. Wymyśli Ci niezłe cuda ;)
 

armi

New member
Bez reklam
heh

na chwilę obecną wymyśliłem coś takiego że DVD poszło na dół a amp na górę. jako że DVD za krótkie to dodatkowe 'nóżki z tyłu na amp dorobiłem :)

teraz mogę na czymś bardziej profesjonalnym bardziej na spokojnie pomyśleć ... i pewnie będzie to coś właśnie ze szkła :)
 
Do góry