DVC 10.1 vs Camileo x100

boxxy

New member
Chce kupic koledze na prezent. Bedzie krecic vlog-i na Youtube. Czasami wyjdzie z kamera do jakiegos parku czy knajpy. Ma do dyspozycji Sony Vegas 9. Obaj na kamerach sie nie znamy. Kolega zna sie natomiast dosc dobrze na robieniu zdjec itp. Wiec poradzi sobie z najbardziej skomplikwoanymi ustawieniami statywami swiatlami itp.

Co wybrac?

DVC 10.1 czy Camileo x100?

Pierwsza za 700 druga za 900.

Czas pracy na akumulatorkach bez znaczenia. Wytrzymalosc na wilgosc i temperature bez znaczenia. Wazna jest tylko jakosc materialu i to by wybrac kamere z mniejszym "skosnym falowaniem". Nie wiem jak to nazwac - chodzi o takie krzywe krecenie gdy przesywa sie kamere w lewo lub prawo. Nie mam pojecia jak nazywa sie to zjawisko.

Zamawiam jutro i nie wiem na co sie zdecydowac.
 

pstryk!

New member
Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, dlatetego, żę sam jestem dopiero na zakupie kamery z tego przedziału cenowego mniej więcej, ale wydaje mi się żę x100 jest dużo lepszą kamerą. Pooglądaj sobie sample na youtube, sam ocenisz z której kamery obraz wygląda ciekawiej.
 

boxxy

New member
Te sample to o kant...

Nie ma dwoch filmikow ktore potrafie ocenic. Takich w podobnych warunkach zrobionych. Zeby rzeczywiscie porownac jakosc. Sa DVC dobre nagrania jakiegos polaka i tak samo dobre Camileo z zagranicy. Ale sa tez beznadziejne nagrania obiema kamerami.

Przekladam zakup na jutro. Ale chyba wezme DVC. Bo tansza. A nadal nie widze czegos co jakos bardzo na korzysc Camileo przemawia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry