DVBT - gdzie można w Polsce odbierać ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
polska2.GIF


Jak odbierać
Do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej wystarczy użyć tej samej anteny odbiorczej używanej do odbioru telewizji analogowej UHF kanał 21-60 skierowanej na najbliższy nadajnik telewizji cyfrowej. Niezbędny będzie odbiornik DVB-T podłączony do wymienionej instalacji antenowej i odbiornika TV. szczegóły : http://www.acme.com.pl/dvb-t/pozdrawiam​
 

.Kuba

New member
Ja mam zasieg. Obraz wyglada duzo lepiej niz z analogu, ale nadal nie jest on najlepszej jakosci :fool:. Jest on nie ostry, czesto przerywana jest transmisja!
 

yanky

New member
Jeśli chodzi o Polskę, to można odbierać programy DVB-T prawie wzdłuż całej zachodniej granicy. Niestety nie są to polskie programy.:(
 

motylanogha

New member
.Kuba napisał:
Ja mam zasieg. Obraz wyglada duzo lepiej niz z analogu, ale nadal nie jest on najlepszej jakosci :fool:. Jest on nie ostry, czesto przerywana jest transmisja!


Wszystko zależy od przepustowości i bitrate'u...
Więcej o tym masz na: vector.com.pl/systemy/systemy_telewizji_cyfrowych/systemy_dvb-t.php

Faktycznie często widać pixelozę - zwłaszcza na odbiornikach >32''

Ciekawe jak pogoda będzie wpływała na odbiór...
 

TOMGDY

New member
Zauważyłem dziś na stronie telewizja-cyfrowa.com, że nadajnik w Śremie nadaje kanały POT (Polsat, TVN i TV4) w mpeg-4. Czy ktoś potwierdza, że przestano już nadawać w mpeg-2 ?? czy jest to może błąd literowy na stronie ??
 

timbot

New member
Bez reklam
na forum sat kuriera jest info potwierdzajace,że POT TVP ze śremu idzie w mpeg-4. Co wiecej, jest info że przed właczeniem TVP HD na czas olimpiady (czyli na dniach) przestawiaony zostanie na mpeg-4 rzeszów (jeden z ostatnich w mpeg-2), nie wiadomo czy przywroca potem spowrotem na mpeg-2, wiec generalnie dwójka się nie uchowa w Polsce

dodano:
acha, zobaczylem, ze pytales o paczke polsat tvn tv4, a odpowiedzialem o tvp, nie mam pewnosci jak to jest z tvn, drugi wykaz http://radiopolska.pl/wykaz/polskadv.php nie daje pewnosci czy czy juz przelaczyli tez to na mpeg4
 
Ostatnia edycja:

szamot

New member
Mieszkam w lubuskim i nie zabardzo lapie się o co chodzi z tym dvb-t. Telewizor który mam zamiar kupić odbiera MPEG-2. to znaczy że nie moge podłaczyc zwyklej kablowki i miec to samo co na starym telewizorze ?
 

timbot

New member
Bez reklam
jesli masz kablowke, to nie przejmuj sie dvb-t, to to chodzi o cyfrowy sygnał naziemny (czyli antena za oknem :) )
kablówkę analową podłączysz tak jak w starym tv, a jeśli bedziesz miał kiedyś kablówkę cyfrową, to dostaniesz do niej nowy zewnętrzny tuner.

jednakże tuner mpeg-2 nie jest ci do niczego potrzebny, sprawdz, może jest tena sam model telewizora bez tunera cyfrowego a tańszy
 

jwm

New member
Kuba: Gdzie odbierac DVB-T?

Mieszkam w Wieruszowie (woj. łódzkie) i z jakiego nadajnika DVB-T bedzie mozliwy odbior w moim miescie Naziemnej Telewizji Cyfrowej?
 

lukilodz123

New member
@jwm z tego co wiem to w łódzkim DVB ma zacząć nadawać dopiero koło połowy roku albo od 2010. Po raz kolejny dostajemy po dupie za bliskość Warszawy i Poznania.
To są nadajniki działające w Polsce:
Leszno K. 55
Leżajsk K. 37
Kraków - Krzemionki K. 37
Poznań - Śrem K.39
Poznań (POT) - Śrem K. 23
Rzeszów - Sucha Góra - K.42
Warszawa - PKiN K. 48
Warszawa - Raszyn K. 48
Warszawa (POT) - PKiN K. 55
Wisła - Skrzyczne K. 38
Zielona Góra - Jemiołów K. 45
Żagań - Wichów K. 45
Żaden swoim zasięgiem raczej nie sięga do naszego województwa.
Podobno w okolicy Rawy Mazowieckiej i w stronę Wawy da się coś złapać.
 

jwm

New member
Cos mi sie wydaje, ze z tym calym DVB-T w woj. lodzkim a szczegolnie w Wieruszowie moze byc tak jak kiedys (tj. na poczatku lat 80-tych) z odbiorem TVP2 u mnie mozna bylo odbierac TVP2 a juz u rodziny na takiej wiosce Wincentow (choc w tym samym teraz woj. a w wtedy w woj. sieradzkim) juz TVP2 nie mozna bylo odbierac albo teraz ma miejsce cos takiego, ze TVP Łódz (teraz TVP Info) tam na tej wiosce mozna odbierac TVP Łódz (TVP Info) a do mnie do Wieruszowa juz nie dociera, moze nie na temat ale tak mi sie skojarzylo.
 
J

Judash

Guest
Według prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pierwsze nadajniki naziemnej telewizji cyfrowej zaczną działać najwcześniej za pół roku. Oznacza to, że już w okolicach lipca widzowie będą mieli dostęp do regularnej oferty DVB-T. W najbliższych dniach ogłoszony zostanie konkurs na pierwszy multipleks. Kontynuowane będą testy DVB-T.



Na chwilę obecną brak porozumienia pomiędzy Krajową Radą Radiofonii i Telewizji oraz Urzędem Komunikacji Elektronicznej w kwestii np. drugiego multipleksu. UKE chce jak najszybciej utworzyć drugi multipleks, który dzięki pojawieniu się nowych nadawców, umożliwiłby prawdziwą konkurencję. KRRiT ma odmienne zdanie. Kolejny spór dotyczy wyboru podmiotu, zajmującego się obsługą pierwszego multipleksu, w którym mają się znaleźć dotychczasowi nadawcy.

Przyznać trzeba, że biurokracja przy nadajnikach NTC (DVB-T) to główny polski "grzech", który dość skutecznie zablokował naziemna telewizję cyfrową w Polsce. Kraje ościenne są bardziej zaawansowane w tym względzie. U nas tylko wieczna dyskusja i rozważania, a w tym czasie satelitarne platformy i kablówki przejęły większość rynku - klient zapyta, a po co mi DVB-T?

http://satkurier.pl/news/44834/naziemna-telewizja-cyfrowa-w-polsce-w-lipcu.html
 

Strusiu

New member
Witam.
Przymierzam się do kupna nagrywarki samsunga DVD SH-873M z wbudowanym tunerem DVB-T .
Mam tylko obawę czy będzie on odbierał sygnał z nadajnika w systemie MPEG-4. Nie chciałbym kupić sprzętu którego potem nie będę mógł wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem.
Proszę o radę czy ma to jakieś znaczenie czy nie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

blebleble

New member
Oto link do pliku dvbt.cba.pl PDF zawierającego zrzuty ekranu odbieranych stacji TV w systemie DVB-T na terenie Koszalina za pomocą anteny siatkowej ustawionej na północny-zachód. Stacje niemieckie, duńskie i szwedzkie - ciekawe kiedy będą stacje PL
 

blebleble

New member
wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww nie moge dodac linku!
 

blebleble

New member
wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww nie moge dodac linku! musze napisac 5 postow i dodam link :) i jeszcze 20 sekund :)
 
Do góry