dvb-t vs multiroom

stanisuaw

New member
tv: p42st50
lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
pytanie: jestem w zasięgu kilku nadajników jeżeli chodzi o dvb-t, ale niestety siła sygnału to 0% (może coś źle poustawiałem, ale od razu wbiłem full auto w menu strojenia przy pierwszym odpaleniu). Co mi się bardziej opłaca, wzmonić sygnał poprzez jakąś antenę, czy zaangażowanie się w pakiet multiroom z upc (dekoder podłączony w innym pokoju, a o "ciągnięciu kabla" nie ma mowy :) ) chyba, że radiowo, ale jak to wtedy wygląda? czytałem, że traci się sygnał, a co za tym idzie jakość. Niektórzy nawet nie mają tego pakietu, w domu 3 tv i na każdym odbierają.. Jakie będzie najkorzystniejsze i najszybsze w realizacji wyjście? Oczywiście mega by było gdybym odbierał te same kanałe co w pakiecie maxhd, ale nie wiem jak to się ma do umowy, ile trzeba czekać itd.

z góry dzięki za pomoc.
 

Kpc21

New member
Możesz podłączyć pozostałe telewizory bezpośrednio pod kablówkę i odbierać programy analogowe. Ale rozumiem że nie o to chodzi.

Sam musisz zdecydować, co ci się będzie bardziej opłacać. Rozważ, ile miesięcznie kosztuje ten multiroom w UPC, czy na pozostałych telewizorach będziesz oglądać kanały z oferty UPC, czy tylko te dostępne w DVB-T.

Co do DVB-T, z pewnością coś źle poustawiałeś albo źle podłączyłeś. Może masz jedną antenę z wzmacniaczem, a zasilacze założyłeś przy wszystkich telewizorach zamiast jednego przed rozgałęźnikiem.
 
Do góry