DVB-T - program zabezpieczony przed nagraniem na HDD?

Stanley

Member
Bez reklam
Witam.

Dzisiaj próbowałem ustawić nagrywanie na twardy dysk koncertu Sade, który będzie nadawany jutro na TVP2 HD (odbieram przez DVB-T), tzn. w sumie za parę godzin - 16.03.2014, godz. 0:05 do 1:15 (info np. TUTAJ).
Po zaprogramowaniu zadanie uparcie przestawia się na "Memento", czyli tylko przypomnienie, w dodatku cała linia jest wyszarzona, jakby nieaktywna. Próba zaprogramowania nagrywania innych audycji, np. poprzedzających ten koncert, albo następnych tuż po nim nie stwarza żadnych problemów. Na pewno nie ma konfliktu czasowego, zresztą mój tv ma podwójny tuner i umożliwia nagrywanie dwóch programów równocześnie. Nie brakuje również miejsca na HDD.
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Czyżby akurat ta audycja była jakoś zabezpieczona przed nagraniem?
Mój telewizor to TX-L47DT60, ale ciekaw jestem, czy użytkownicy innych modeli Panasonic z możliwością nagrywania też spotkali się z podobnym problemem.
Pozdrawiam.

EDIT: tak to wygląda u mnie w tv:


EDIT2: Przed chwilą zaprogramowałem nagrywanie ręcznie, tzn. wprowadziłem nr kanału, czas od-do. Udało się. Ale z poziomu EPG ni du du, efekt jak na fotce powyżej, próbowałem kilkakrotnie. Zobaczymy jeszcze, czy się nagra...
 
Ostatnia edycja:

remmyhi

New member
U mnie to wyglada tak:
uploadfromtaptalk1394912159932.jpg

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
 

Stanley

Member
Bez reklam
U mnie to wyglada tak:
Hmmm... A wychodziłeś z "Czasowego programowania" i wchodziłeś z powrotem? Bo po przejściu (zaprogramowaniu) z poziomu EPG niby wyświetlało tak jak u Ciebie, ale gdy wyświetlałem ponownie było "Memento" oraz na szaro, tak jak przedstawiłem na mojej fotce...

PS. Z ciekawości: jaki tv?
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
W ramach eksperymentu: wyczyściłem wszystkie zadania nagrywania. Odłączyłem nawet telewizor na chwilę od zasilania... Niestety bez efektu - przy programowaniu tej konkretnej audycji z poziomu EPG wciąż przestawia się na "Memento" oraz na szaro. Może mam jakiś trefny ten DT60? ;-) Zaprogramowałem z powrotem kanał i porę nagrywania manualnie. Nigdy wcześniej nie korzystałem z tej funkcji. Zobaczymy jaki będzie efekt.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Wgraj mu nowy soft jak jest może problem zniknie .
Soft mam najnowszy, znaczy się tv nic ostatnio nie krzyczał, że jest coś nowego, na forum też nic... Moment... sprawdzam... 3.875, taki jest zainstalowany i tv twierdzi, że taki jest aktualnie aktualny.

Tak w ogóle: sprawa nie jest jakaś bardzo gardłowa, życia i śmierci. Po prostu zaintrygowała mnie; jak pisałem w pierwszym poście nigdy wcześniej nie spotkałem się, tv mam od około 4 miesięcy. Nagrywam niezbyt namiętnie, ale bywa od czasu do czasu.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Mam 47dt60.
Wchodziłem spowrotem. Nadal jest Sade.

Dzięki za zainteresowanie i sprawdzenie. No to już zupełnie nie wiem co jest grane. Przychodzi mi jedynie z myśl odbiór z innego nadajnika (odbieram z RTCN Ślęża), nie wiem, gdybam: jakieś problemy z przesyłaniem EPG, jakiś przestawiony bit protekcji czy coś, ale w tv cyfrowej to chyba spiskowa teoria. Podkreślam: programowanie innych audycji, z tego samego kanału lub innych nie sprawia żadnych problemów. Oczywiście nie jestem w stanie sprawdzić wszystkich aktualnie dostępnych w EPG, próbowałem kilka losowo.
Pozdrawiam.

P.S. Posiadam jeszcze dwa urządzenia pozwalające nagrywanie z DVB-T: dysk sieciowy (NAS) Synology i budżetowy telewizorek w kuchni. W obu zaprogramowanie tej audycji za pomocą EPG przebiegło bezproblemowo.
 
Ostatnia edycja:

remmyhi

New member
Jedna rzecz, którą zauważyłem.
Jak będąc ustawiony na "USB HDD Nag" i kliknę na pilocie góra/dół - to pojawia się memento :)
 

Stanley

Member
Bez reklam
Jedna rzecz, którą zauważyłem.
Jak będąc ustawiony na "USB HDD Nag" i kliknę na pilocie góra/dół - to pojawia się memento :)
Tak, ja to wiem. Zmiana na "Memento" służy do powiadamiania na ekranie, bez nagrywania. Jest opisane w instrukcji obsługi (nawiasem: co za świetne tłumaczenie... Memento, jakby nie można było Przypomnij, Powiadom,itp. ...). Zwróć uwagę na fotkę w pierwszym poście, że w taki sposób mam ustawione codzienne przypominanie o lokalnych wiadomościach o 18:30 na TVP Wrocław. Natomiast przy programowaniu tego Sade specjalnie uważałem, aby było USB HDD Nag. Niestety nie dało się, zawsze się przestawiało na Memento :-( Zwróć też uwagę, że u mnie cała linia zadania dla Sade jest na ciemnoszarym tle. Inne zadania "Memento" są u mnie na takim samym jasnym tle jak "USB HDD Nag". Nie wiem, co ten szary kolor oznacza, instrukcja obsługi milczy na ten temat. Przypuszczam jednak, że coś jest nieaktywne, nie tak. A może mój egzemplarz 47DT60 po prostu nie lubi Sade? ;-)
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Może to anty piracka wersja :D
a tak na poważnie to soft jakiś trefny albo problem z dyskiem (podmień na inny) .
 

Stanley

Member
Bez reklam
Może to anty piracka wersja :D
No może, ale jakoś wcześniej inne koncerty dawały zaprogramować się bez problemu ;-) (nagrywam głównie muzę)
a tak na poważnie to soft jakiś trefny
Sądzisz, że ma jakiś bug, uniemożliwiający programowanie akurat Sade? ;-)
albo problem z dyskiem (podmień na inny) .
Podobnie jak odnośnie softu. Sądzisz, że dysk już w trakcie programowania wiedział, że będzie miał problem z nagrywaniem tylko tego jednego konkretnego programu? Zwróć uwagę, na mojej fotce widać, że dało się zaprogramować nagrywanie na HDD innych audycji, nawet z tego samego kanału tv, bezpośrednio przed koncertem Sade, jak i po.

Ponadto koncert akurat własnie trwa (już się kończy) i widzę, że dioda w dysku mruga, sygnalizujac nagrywanie. Ba, nawet mogę już rozpocząć odtwarzanie, kontynuujac jednocześnie nagrywanie (DT60 to potrafi). Czyli zadanie z czasem ustawionym manualnie (bez użycia EPG) zadziałało. Dysk tez jest sprawny, skoro nagrywa i odtwarza.

Słuchajcie, powiem może tak: sprawę traktuję jako ciekawostkę, jednorazowy, albo raczej rzadki przypadek. Nie wiem jaka jest (była) przyczyna. Początkowo myślałem, że może rzeczywiście jakieś zabezpieczenie antypirackie, praw autorskich, itp. Ale jednak nie, skoro się nagrało. Sygnalizuję, że takie coś moze się przydarzyć. Na szczęście można obejść przez ręczne zaprogramowanie kanału oraz czasu rozpoczęcia i zakończenia nagrywania.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

remmyhi

New member
Dobrze że się nagrało.
Ale tak w ogóle to proponuję ci kupić ten koncert na Bluray, co ja uczyniłem. Bo jeśli lubisz Sade, to Warto, przez duże Wu.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
 

Stanley

Member
Bez reklam
Dobrze że się nagrało.
Nagrało się, nawet jeszcze na 2 innych urządzeniach ;-)

Wczoraj jeszcze z kilkanaście razy próbowałem ustawić nagrywanie na HDD różnych programów, losowo wybranych z EPG. Wszystko ok, żadnych problemów. Nie potrafiłem powtórzyć efektu "Sade" przedstawionego w pierwszym poście. Nie wiem co to było, jaka przyczyna, ale przecież nie konfabulowałem, dowodem jest fotka.

Ale tak w ogóle to proponuję ci kupić ten koncert na Bluray, co ja uczyniłem.
Heh, najpierw musiałbym się dorobić czytnika BR ;-) Na razie kombinuję jak sprytnie, w miarę szybko (bez tysięcy godzin transkodowania) swoje zasoby ulubionych koncertów/muzy zgromadzonych DVD przerzucić na dysk sieciowy NAS, coby potem odpalać przez DLNA paroma kliknięciami pilota. Nie chce mi się już żonglować płytkami ;-) - to tak trochę OT.
Bo jeśli lubisz Sade, to Warto, przez duże Wu.
Z Sade najbardziej lubię "Smooth operator", tzn. znam, chyba wszyscy znają, a przynajmniej słyszeli w radiu ;-) . A koncert rzeczywiście zacny.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Witam
Dzisiaj mam podobny przypadek jak z opisywanym w marcu koncertem Sade. Chcę ustawić z poziomu EPG nagrywanie "STING - The Last Ship" na dzisiaj, o godz.23:55, TVP2 HD (z DVB-T).
Tak samo jak w przypadku "Sade", po zaakceptowaniu cała linia zadania nagrywania jest wyszarzona, jakby nieaktywna. Każdy inny program, np. nadawany przed Stingiem, jak i po można nagrać (zaprogramować) bez problemu.
Tymczasem zaprogramowałem manualnie, tzn. poziomu menu Timer > Czasowe programowanie > wprowadziłem kanał, czas startu i zakończenia > łyknęło bez problemu. Mam nadzieję, że nagra się, tak jak było z "Sade".
Na dysku ponad 80% wolnego. Oprogramowanie najnowsze, akurat dzisiaj samo się przypomniało i od razu zaktualizowałem - 3.877
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Miałem podobnie
Taka ciekawostka: jakieś 2 tygodnie temu akurat powtarzali w TVP2 HD ten sam koncert Sade, który był sprawcą powstania tego wątku. Z ciekawości spróbowałem ustawić nagrywanie. Efekt znów był identyczny jak pokazałem na screenie w pierwszym poście. Czyli cała linia zaprogramowanego zadania podświetlona na szaro, tryb (uparcie) przestawiony na "Memento". Mimo wszystko spróbowałem zadanie pozostawić i... nagrało się normalnie! :shock:
Wniosek z tego, że w takim przypadku nie ma co się przejmować "szarym podświetleniem". Być może to jakiś błąd oprogramowania.
Niemniej stwierdziłem w praktyce, że programowanie nagrywania przy pomocy EPG czasem zawodzi, ze względu na przesunięcie czasami pory nadawania audycji. Dlatego jeśli na jakiejś mi bardziej zależy, programuję ręcznie, z kilkunasto, a nawet półgodzinnym wyprzedzeniem rozpoczęcia, i opóźnieniem zakończenia nagrywania.
 
Do góry