DVB-t odległość 3,5m ile cali

p1jan

New member
Witam. Bardzo proszę o pomoc w doborze telewizora.
Czytam forum i czytam i rozrzut porad jest od 37 przez 40 do nawet 55 cali dla pytań o odległość rzędu 3,5m i sygnału SD.
Główny priorytet to sygnał DVB-T i jego jakość.
Widziałem wczoraj 32 calowy Samsung B630 (chyba jakoś tak) i nawet wychodząc z pokoju (odległość z 5m) widać było, że sygnał z SD jest straszny (TVP1 i inne z naziemnej, bo był i Polsat HD).

Uprzedzając porady:
1. nie plazma, bo... ceny dobrych to ponad 4000, jasny pokój (ta 19.00 to i tak widno przez pół roku), odbicia (czyli mat na ekranie)
2. Kiki, nie lv748, LE820, bo odbicia od lustra, Panasonic 42E30E jakoś te problemy z matrycami i podświetleniem mnie od modelu odsuwają, nie Toshiby, Sharpy z 2009, bo po co stare jak jest na celowniku SL833
3. nie Samsung, bo według opinii z forum kiepsko z SD (naocznie też to potwierdzam)
4. nic nie ma na forum o jakości skalowania w LG (trochę to dziwne, bo w sumie tematów i postów całkiem sporo)
5. Oprócz jakości w DVB-T, to liczy się dobra opinia o modelu, marce, matrycy
6. Input lag to przyszłościowe podpięcie konsoli
7. Sygnał SD w postaci DVD playera będę miał OK, bo mam Pioneera z wyjściem HDMI (kupowałem na zaś, zgodnie z opiniami, że dobrze przeskalowuje), AVI przez Asus O!Play HDP-R1 też po HDMI (jak Pioneer, kupowany z myślą o jakości skalowania na FULL HD), czyli zostaje niewiadome: DVB-T i późniejsze kanały SD z tnk HD na kartę

Moi faworyci:
LG LW570s lub LW5500 (ach te 3D, na dzień dzisiejszy mój faworyt)
Toshiba 40sl733 (stary ale podobno bdb jakość SD, no i cena całkiem, całkiem)
Toshiba 46sl833 (nowy model, rzuciłem okiem w Saturnie, półmat chyba ok)
Sharp 40LE810 i 830 (fajne ale ceny o 1000 zł większe od sl733 i porównywalne z LG z 3D)
Panasonic 43e30e (polecany przez Kiki, ale brak info, że matryce i podświetlenie są już OK)
Sony 46EX710 (coś kiepsko jest wyciągnąć rzetelne informacje ze wszystkich postów)

Moje warunki:
odległość od ekranu ? 3,5m
jak słońce świeci w pokoju ? okno od południa, TV bokiem do okna
Jak duży jest pokój ? 4x4,5m
jaki masz obecnie telewizor? crt 25" stary, nawet nie płaski
jakie programy najczęściej oglądasz? TVP1, TVP2, ogólnie pakiet analogowy naziemny
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? 100% od 19.00 (dzieci bajki i potem jakiś film)
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? światło
wolisz obraz ostry czy łagodny ? ostry
matryca błyszcząca czy matowa? raczej matowa lub błysk z b.dobrym filtrem
preferowana wielkość telewizora? 42"-46" - a może wystarczy 40" a są zadowoleni i 37"
preferowana marka ? sharp,panasonic,toshiba,samsung
jakie urządzenia będą podłączone ? ps3, komputer
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 90%tv (sd) 10%filmy (sd, AVI, mkv), w przyszłości jakaś konsola, jak junior podrośnie :-o
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost
czy ważne jest wifi ? nie
czy będziesz korzystać z widgetów ? nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? nie, mam Asus O!Play HDP-R1
ma mieć 3D ? tak, chyba że LG ma kiepską jakość DVB-T
ma mieć slot na karty SD ? obojętne
ma mieć tuner DVB-S ? nie, będzie dodatkowy tuner combo jako PVR
jakimi złączami ? hdmi, usb, pc
jaki masz sygnał ? DVB-T Warszawa, na 90 % będzie jeszcze tnk HD z modułem CAM
ile programów HD ? 1 teraz (Polsat HD w DVB-T, na PC karta DVB-T i widać różnicę) ale w planach tnk HD
ma stać czy wisieć ? stać
ile godzin dziennie ma grać telewizor ? 4-5
ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-5
jaka klasa cenowa ? max 4000
 
Ostatnia edycja:

p1jan

New member
Kiki, dzięki.
Sharp 46LE830 to ponad 4500 czyli poza budżetem.
Poza tym 46 cali to już chyba za dużo do 3,5m?
Panasonic 42E30E, napisałem, że mi nie podchodzi.
Co z LG LW5500 i LW570S?
Co z nowymi: Toshiba SL833 warto?
Jakieś inne propozycje LCD z dobrym skalowaniem DVB-T?
 

p1jan

New member
40LE830 ma aktywne 3D? Z tego cena dla 5 osób to dodatkowe ponad 1000 zł. W LW5500 za 99 jest dodatkowe 5 par.
Patrzyłem w euro na 42lw5500 i 47lw5500 i z 3,5m te 47 cali to olbrzym.
Co do jakości SD DVB-T podpiąłem dysk z nagranymi na tunerze z PC próbkami i co?
- jakość SD Czarne Chmury (akurat jechali konno przez rzekę) zero pikselozy, płynny, wyraźny
- wyścig F1 z polsatu i polsatu HD oba w jakości super (te HD to trzeba wlepiać się w ekran, a przy F1 to szyyyyyyybko umykają)
- próbka z belką napisów info płynnie i do rozczytania
- ogólnie jakość SD super.

Następny etapem wyboru będzie wizyta i podpięcie pod Toshibę i Sharpa (nie miałem czasu na wszystkie modele).

Reasumując, nadal nie jestem przekonany do Sharpa i Toshiby, po tym, co zobaczyłem na LW5500.
 
Do góry