DVB-T nagrywanie

Sk_uter

New member
Bez reklam
Witam,
Planuje za kilka miesiecy odpalic dvb-t w domu i mam samsunga ue40c8000, jak wyglada sprawa z nagrywaniem z dvb-t? Ile programow moge jednoczesnie nagrywac?
Czy pvr dziala jak nagrywam drugi lub wiecej programow (jesli taka mozliwosc jest?)

Pozniej planuje zakupic drugi tv ue40es8000 czy tutaj jest tak samo czy cos poprawili?
 

cacumen

Member
Bez reklam
Witam,
Planuje za kilka miesiecy odpalic dvb-t w domu i mam samsunga ue40c8000, jak wyglada sprawa z nagrywaniem z dvb-t? Ile programow moge jednoczesnie nagrywac?
Czy pvr dziala jak nagrywam drugi lub wiecej programow (jesli taka mozliwosc jest?)

Pozniej planuje zakupic drugi tv ue40es8000 czy tutaj jest tak samo czy cos poprawili?




Obydwa nagrywają tylko..jeden program z DVB-T albo DVB-S lub DVB-C ..nie ma innej możliwości :sad:
 

MaciaW

New member
Możesz jeden program nagrywać, a drugi oglądać jeśli oba znajdują się na tym samym multipleksie. Zdecydowanie dobrym rozwiązaniem jest dokupić osobny dekoder i używać go w roli magnetowidu, koszt ~150 zł. Polecam jakiś dwugłowicowy (np. Cabletech URZ0086 - sam posiadam i nie narzekam), można nagrywać jednocześnie dwa programy.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
oo dzieki za odpowiedz wyzej o to mi chodzilo, czy z jednego MUX-a moge ogladac i 2 nagrywac, bo 3 juz nie da rady nagrywac co? :)

Rozumiem, ze ten 1 dziala jak timeshift?
 

MaciaW

New member
Niestety trzech już nie da rady nagrać. Jeśli nagrywasz jeden program to oglądać możesz dowolny inny, jeśli nagrywasz dwa to oglądasz trzeci z tych dwóch multipleksów. Mam nadzieję, że zbytnio nie zagmatwałem. Timeshift też działa na tym dekoderze - jak to się ma do jednoczesnego nagrywania to nie wiem bo timeshiftu w zasadzie nie używam.
 

fula

New member
Możesz jeden program nagrywać, a drugi oglądać jeśli oba znajdują się na tym samym multipleksie. Zdecydowanie dobrym rozwiązaniem jest dokupić osobny dekoder i używać go w roli magnetowidu, koszt ~150 zł. Polecam jakiś dwugłowicowy (np. Cabletech URZ0086 - sam posiadam i nie narzekam), można nagrywać jednocześnie dwa programy.


Bzdury, można nagrywać lub oglądać tylko jeden program na jednej głowicy DVB, nieważne od multipleksu.
Jest możliwość nagrywanie 2,3,4......1000 programów, warunek jest jeden, musisz posiadać tyleż samo tunerów.
 

fula

New member
Sprawdziłem na swoim sprzęcie.
Nie idzie nagrywać jedno, a oglądać drugie w tym samym multipleksie.
Trzeba posiadać tuner z dwoma głowicami DVB-T
 

Zbylq

Member
A u mnie się da. I na kompie, tunerkiem USB Not Only LV5TDELUXE i program dvbviewer oraz na TV Samsung UE40ES5500. Mało tego, na TV podczas nagrywania jak włączyłem listę programów to nazwy były kolorowe i na czerwono te z innych mux'ów. Oczywiście mowa i DVB-T.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
kurde teraz juz sam nie wiem kazdy inaczej mowi :D

Wedlug mnie powinno sie dac ogladac 2 lub nawet wiecej kanalow z 1 multipleksa, tylko TV musi go ograniczac, ale 2 spokojnie powinien uciagnac, ma ktos serie C, aby mogl sprawdzic jak to wyglada? Moze w ES juz TV na to pozwala, aby ogladac jeden a drugi nagrywac z tego samego MUX-a
 

cacumen

Member
Bez reklam
kurde teraz juz sam nie wiem kazdy inaczej mowi :D

Wedlug mnie powinno sie dac ogladac 2 lub nawet wiecej kanalow z 1 multipleksa, tylko TV musi go ograniczac, ale 2 spokojnie powinien uciagnac, ma ktos serie C, aby mogl sprawdzic jak to wyglada? Moze w ES juz TV na to pozwala, aby ogladac jeden a drugi nagrywac z tego samego MUX-a

Tak jak pisałem z tunera hybrydowego w Samsungu ..nagrywamy...TYLKO JEDEN PROGRAM..żadnego
więcej :!::!::!:
 

MaciaW

New member
Może na starszych modelach jest to zablokowane? No bo od kiedy pamiętam to na wszelkich cyfrówkach od MPEG2 począwszy dało się nagrywać jedno a oglądać drugie na tym samym MUX-ie. Tak miałem na starej karcie sat. do kompa i teraz na UE32EH5300. Specjalnie sprawdziłem, włączyłem nagrywanie na Polsacie i przełączyłem na TVN. Gdy chciałem przełączyć na TVP1 pojawiło się pytanie czy przerwać nagrywanie.
 
Do góry