DVB-T dla laika - jak to ugryźć

G

goldengate

Guest
Witajcie,
Jutro będę uruchamiał u Babci w Płońsku DVB-T, zakupiliśmy telewizor LED TV z tunerem DVB-T MPEG4 i antene zewnętrzną ze wzmacniaczem telmor DIGITmax HD.
Wszedłem na stronę:
- Cyfryzacja telewizji naziemnej w Polsce
- Naziemna Telewizja Cyfrowa DVB T. TV Cyfrowa w Polsce. Zasig, mapy, harmonogram, nadajniki - informacje i aktualnoci
Wg tej rozpiski Naziemna Telewizja Cyfrowa - nadajniki DVB-T odbir telewizji cyfrowej lista nadajnikw DVB T
w Warszawie są dwa nadajniki Raszyn i na PKiN.
dvbt_mazowieckie.jpg


Czy próbując łapać sygnał z Warszawy ustawiam gdzieś te wartości parametry kW czy MHz ????
w zależności czy chcę odbierać z Raszyna czy z Pałacu Kultury.

Jak wejdę na stronce telewizja-cyfrowa w mapę znajdź nadajnik to dla Warszawy pokazuje ich aż 7szt. Czy zatem jakoś wybieram z którego odbieram itp ??
Czy ja nic nie muszę ustawiać żadnych parametrów itp??
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
KW (czyli kilowaty) to moc nadajnika im większa tym lepiej szczególnie jeżeli jest daleko nadajnik .Mhz to częstotliwość,niczego nie musisz wpisywać .W przypadku nadajnika na pałacu kultury i nauki szanse na odebranie TVN w wersji HD raczej żadne ze względu na bardzo małą moc .Po skręceniu anteny i podłączeniu dekodera do telewizora uruchom automatyczne strojenie,dekoder znajdzie stacje i zapisze je w pamięci - i cała filozofia
 
G

goldengate

Guest
OK, ale ciekawi mnie sama zasada działania czyli teoria DVB-T.
Otóż np. mieszkam w Warszawie gdzie są 2 nadajniki i czy mam wpływ na to z którego odbieram?
Czy mam możliwość sprawdzenia z którego aktualnie odbieram?
 

digitalus

Banned
Witam
Oczywiscie istnieje mozliwosc sprawdzenia z ktorego nadajnika odbierasz syganal. Bez znacznia czy to bedzie zewnetrzny tuner czy telewizor z tunerem dvb-t mpeg4.
Masz tez wplyw z ktorego nadajnika odbierasz sygnal np zmieniajac kierunek ustawienia anteny lub gdy odleglosc od nadajnika jest duza mozna zmienic antene o wiekszym zysku .
 
Do góry