dvb-s2 + dvb-t

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
mam tv samsung serii f6400 tylko w wersji z dvb-s2 i dvb-t. i z wejściem CI+
i mam problem:
otóż podpiąłem antenę naziemna do dvb-t gniazdka,
zaś antenę sat do dvb-s2 gniazdka...
wszystko ładnie działa ale oddzielnie :(
tzn: w menu wybieram rodzaj anteny :naziemna i wtedy tv korzysta z tunera dvb-t , zaś aby odbierać programy satelitarne muszę zmienić w menu anteny: "satelitarna" i odbieram z talerza.

a jak odbierać kanały z obu tunerów bez uciążliwego wchodzenia w menu i zmiany rodzaju anteny???
w menu nie widzę w ustawieniach anteny funkcji np dvb-s2 + dvb-t aby oba tunery były dostępne i aktywne jednocześnie

np. klikam kanał 1 i chce tam tv polonia z satelity ,
a pod 2. tvn z naziemnej...
to chyba nie jest za trudne dla tego tv?
czy w innych modelach jest podobnie?
dzieki i pozdr.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
hm... bardzo zła wiadomość :(
czy to znaczy,ze wszystkie tv, nawet te droższe z podwójnym tunerem,
nie maja takiej funkcji ala diseq,ze po wybraniu danego kanału, tv sam automatycznie wybiera tuner , z którego ma pójść zaplanowany sygnał?

dzięki i pozdr
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
0546432fa37ef9d3med.jpg


e02715e6a82b7ba4med.jpg


obdzwoniłem znajomych i wynika z tego,ze to jest skandal :(
,ze nie można korzystać z obu tunerów jednocześnie,
czyli to jest dvb-t ALBO dvb-s2
radze zwrócić na to uwagę przy zakupie nowego tv, bo ja się wpasowałem :(
jeśli nawet nie umieli tego przeskoczyć to przecież można było dać wybór anteny do
guzika "source" czyli wybór urządzenia (źródło) ,
a póki co tam jest tylko jedna obecna antena dvb-t lub sat, potem hdmi 1,2 itd ,usb itd :(

nie do zaakceptowania jest dla mnie takie rozwiązanie,tzn brak rozwiązania, a już robią UHD,
dokończcie funkcjonalność obecnych tv!
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam , ręce opadły
faktycznie nie da się ustawić do przeszukania obu tunerów ,
Jeden ALBO drugi , i tak samo korzystanie z nich jest oddzielne ,
Otrzymałem przed chwila odpowiedz z Samsunga Polska :

Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung:
Szanowny Panie Pawle,
Przykro mi Pana informować lecz nie ma możliwości połączenia kanałów dla TV naziemnej i satelitarnej.
W tej sytuacji niezbędne jest ręczne przełączanie tunerów.
Opcja ta działa tak samo we wszystkich modelach.
Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Załamka,
Już są przeszczepy twarzy, łaziki na marsa, zderzacze hadronow, a tu prostej sprawy nie potrafią zrobić solidnie.

Jak myślicie, czy to jest problem programowy, czy tez producent musiałby zastosować jakiś inteligentny multiswitch, coś na zasadzie diseqC ?

ps. Jak wygląda to w telewizorach innych marek?
 

michal77

New member
W moim LG można zrobić jedną listę dla obu tunerów, choć najpierw jest naziemna, a potem sat (nie można mieszać programów na liście).

Chyba Sharp ma jeszcze możliwość zapisu kanałów z dwóch tunerów na jednej liście, ale podobno tam znowu rozwala się cała uprzednio poukładana lista, po dodaniu choćby jednego kanału.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
dzięki, temat przekopałem, samsung tego nie ogarnia, sony bravia ma na pilocie magiczny guzik "D" (digital) i to jest jakieś rozwiązanie bo bezpośrednio przełącza cie do listy cyfrowej naziemnej dvb-t.

Ponoć philips teraz na targach pokazał tv i reklamuje ,ze jako pierwsi maja oprogramowanie i połączyli oba tunery i można zrobić jedna listę.

Tak jak przypuszczałem na marnych softach tv ciężko coś oczekiwać, może pod androidem pójdzie łatwiej, bo jak widać na linuxie to nie ma żadnych problemow.
Lubie samsunga i podoba mi się ten HU7005 no ale skoro zrezygnowałem z dekodera sat na rzecz modułu cam, aby zrezygnować z pilota i pudla na polce, to nie po to aby skakać paluchami po pilocie,
"guzik, strzałka, guzik, strzałka" ;) to chyba nie duże wymagania?

1,2,3,4ka itd i to ma iść automatycznie z każdego podpisanego pod to tunera, bez laski, taki mamy klimat ;)
idzie nowy rok, wiosna, będą nowe modele...zobaczymy, wesołych świąt :)
 

grzegorz204

New member
Czy ten problem występuje również na h6500? Stary dekoder c+ potrafi mieć jedną listę nie wyobrażałem sobie by nie miał tego niespełna roczny tv
 

slimak

New member
Bez reklam
samsung tego nie ogarnia, sony bravia ma na pilocie magiczny guzik "D" (digital) i to jest jakieś rozwiązanie bo bezpośrednio przełącza cie do listy cyfrowej naziemnej dvb-t.

Samsung ma na pilocie magiczny guzik "lista kanałów" po jego naciśnięciu możesz przełączać się pomiędzy ulubione 1, ulubione 2, ulubione 3 ....

W ulubionych 1 możesz ustawić wszystkie kanały DVB-S.
W ulubionych 2 możesz ustawić wszystkie kanały DVB-T.

Nie używam DVB-S, więc było by dobrze jakby ktoś to potwierdził.
 

mirsie

Member
Samsung ma na pilocie magiczny guzik "lista kanałów" po jego naciśnięciu możesz przełączać się pomiędzy ulubione 1, ulubione 2, ulubione 3 ....

W ulubionych 1 możesz ustawić wszystkie kanały DVB-S.
W ulubionych 2 możesz ustawić wszystkie kanały DVB-T.

Nie używam DVB-S, więc było by dobrze jakby ktoś to potwierdził.

Jak jesteś w Ulubionych 5 to zanim dojdziesz do anteny to pięć razy potem dwa razy wybór razem siedem kliknięć. W ulubionych z anteny kablowej czy naziemnej nie ma ulubionych z satelitarnej. Mogą się tak samo nazywać ale pokazują co innego.
W starym C650 był przycisk czerwony A do zmiany anteny i komu to przeszkadzało?
A po co tyle przycisków do telegazety, kto tego jeszcze używa?
 
Ostatnia edycja:
Do góry