Dvb-s

holden011

New member
Jestem szczesliwym posiadaczem TX-P42GT20E i korzystam z wbudowanego tunera satelitarnego i modułu,którego CYFRA+ niedawno rozprowadzała i na niektórych kanałach HD np.NG HD lub ANIMAL PLANET HD obraz mi szatkuje a np.CANAL+FILM HD czy CANAL+SPORT HD jest OK.Jest jakiś sposób by to śmigało normalnie?
 

codaco

New member
Szatkowanie to wina wadliwego tunera DVB-S. TV z serii 20 mają często problem z rwaniem obrazu z polaryzacji H bez względu na zastosowany moduł. Panasonic zaleca wymianę tunera SAT i stosowanie jakiś magicznych filtrów. Ja jestem po naprawie i nic to nie dało, z tego co czytam wielu osobom taka naprawa nie pomaga, złożyłem kolejną reklamację do Panasonica.
 
Ostatnia edycja:

zibi079

New member
sharp tez ma problem z dvb-s/s2 ale inni producenci widzę , że też sprzedawca w saturnie mówił, że sporo tv mu wraca z powodu pracy dvb-s wbudowanego w tv niezależnie od marki, mówił że tylko sony w dwóch modelach miało w zestawie moduł i kartę albo tvn albo tnk już nie pamiętam i to działało ok. zaznaczam że nie był to sprzedawca sony. Moduły cyfry swoją drogą nie dekodują wszystkiego linki jest w poście wyżej.
 
Do góry