Dvb-s/s2

zibi079

New member
Jak W temacie czym się różni DVB-S od DVB-S2?
Najważniejsza sprawa czy do takiego tunera w tv mogę bezpośrednio włożyć kartę cyfry + czy potrzebuje "modułu" (tak wogóle co to jest przejściówka jakaś)
Druga sprawa czy DVB-S w tv będzie działać ze spliterem??? (prawdopodobie bezprzewodowym)
Zastanawiam się jak to wygląda w praktyce karte cyfry+ wkładam do tv i antenę od satelity wpinam bezpośrednio do tv??? W tej chwili mam tunem podłączony przez HDMI a antenę "zwykłą" do cyfrowej tv naziemnej wpiętą w tv. Rozumiem, że Tv z DVB-S mają dwa wejścia antenowe jedno na satelite a drugie na zwykłą antenę?? do ctn??
Może to troche głupie pytania ale jestem laikiem w tym temacie.

Jestem otwarty na sugestie co do samego tv min 46 cali min 100hz max 3000-3500 pln 3D może być ale nie jest konieczne, jęzeli DVB-S działa tak jak myśle to kuszace jest usunięce tunera od cyfry więc tv powinien to mieć. Plazmy kuszą ceną ale czytałem, że nie można oglądać ich ze zbyt bliskiej odległości a mojej 2 letniej Córeczce bardzo cięzko to narazie wytułmaczyć, jeżeli to prawda to plazma odpada. Podświetlanie LED też nie jest moim wymogiem ale chyba nie ma tradycyjnych LCD tunerem z DVB-S.

Z góry Dziekuje za odpowiedzi i sugestie pozdr. zibi079
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Tak na szybko DVB-S2 wspiera już kanały HD, jest więc obecnie obowiązującym standardem, gniazdo będzie dodatkowe w tv w gwintem (F). Co do modułu, to zazwyczaj telewizory mają tylko slot na moduł CI także jest on wymagany, pomimo, że cyfra nie paruje kart z modułąmi/tunerami. Co do spliterów to nie wypowiem się bo nigdy nie używałem, teoretycznie powinno działać, ale pewnie zależy to od konkretnego modułu CI i TV.
 

zibi079

New member
Dzieki serdeczne to już coś. Czyli w LC-46LE830E teoretyczne powinno działać dodatkowe wejście z gwintem tzn. koncentryk przykrecam to tv tak jak konwertera w satelicie?
 

robert12360

New member
witam na 100 % clone+ zadziala i przepusci ci kanaly HD I CHYBA JEST JEDYNYM NA RYNKU jest jedno ale koszt splitera to 500 pln + karty to 150 pln za sztuke lepiej kupic komplet clon+3 karty.ja go uzywam i nie mam zastrzezen
karta dvb anysee + clone+
 

zibi079

New member
Z tego co przeglądałem net to clone + (wi-fi)z dwiema kartami koszt 499 nie wiem tylko jak to ma w praktyce działac

karta cyfry do splitera
1 karta clone + do modułu CI i to razem wtykam w tv z DVB-S
2 karta clone + bezpośrednio do dekodera podpietego pod drugi tv

Mam prośbę czy to tak ma wyglądać?
Ps. no i jak się nazywa ten modół CI i ile kosztuje?
 

robert12360

New member
nc sie nie bedzie cielo ja tez mam wifi a co do podlaczenia to karta dawca do splitera a karta biorca w twoim przypadku do tv a jesli kupujesz zestaw +2 lub +3 karty /to moj zakup dlatego podalem taka cene/ do nastepnego dekodera naprzyklad w sypialni.dziala na bank
 

zibi079

New member
Ok znalazłem dla lg z dvb-s/s2 to 47LV375S i 47LV570S
Pierwszy model jest starszy ale z opisu jednego z forumowiczów wynika , że z modółem cyfry działa bezproblemowo, drugi 47LV570S to to samo co 47LW570S tyle, że bez 3D i tu opinia znaleziona na stronie euro jest zdecydowanie negatywna co do dvb-s dotyczy to "zawieszek" - na innym module niż cyfry chyba Ash... jak również jakości obrazu. Troche to dziwne bo model nowszy i wydawać sie powinien byc lepszy.
Zainteresowałem się LG głównie ze względu na cene 3, tysia to max ale lepiej do 3.
Macie jakieś doświadczenia z tytmi modelami lub ogólnie z marką LG ew. serwis itp..
 

zibi079

New member
Widz, że temat upada a ja mam coraz więcej wątpliwości. Nie upieram się przy dvb-s/s2 niestety moduł cyfry + kosztuje 280pln za tyle można mieć fer....8900 więc wybór tv robi się szerszy....
Wypatrzyłem samsunga UE46C6000 za 2999 cena chyba dobra tylko pytanie jak jest z tymi matrycami czy w tym modelu to naprawdę taka loteria,różnice między poszczególnymi matrycami są spore??? W cenie 3000 jest jeszcze Philips 46PFL5605H, a za 3250 Sony KDL-46EX710.
Będę b. wdzięczny za podjęcie tematu
 
Do góry