Duży, uniwersalny telewizor do salonu (sport, filmy, gry...)

Darius77

New member
Cześć,

Chciałbym kupić duży, dobry telewizor do salonu. Obecnie mam 52" Sony W5500, który jest OK, ale włączył mi się po 3 latach użytkowania tryb upgrade'u i dość trudno go wyłączyć :) Na pewno celuję w coś większego, nieco bardziej "kinowego". Poniżej moje oczekiwania i warunki oglądania, zgodnie z szablonem przyjętym z grubsza na obu forach.


Chodzą mi po głowie modele (w nawiasie czego się w nich obawiam/jakie mam wątpliwości):
  • Panasonic 65ST50, 65VT50 (bug 50 Hz, powidoki, migotanie, głośna praca, biel, banding),
  • Samsung 60E6500, 64E8000 (głośna praca, judder/brak "upłynniacza" ruchu, trwałość, biel, banding),
  • Sony 65HX920, 65HX950 (blooming, nieuzasadniona jakością cena, czerń, ostrość w ruchu/artefakty MF),
  • Sharp 70LE835 (czerń, ogólna jakość obrazu statycznego i w ruchu, 3D crosstalk, podświetlenie),
  • Philips 60PFL9607 (kolory, kąty, obraz w ruchu, trwałość, zwłaszcza elektroniki sterującej, za mały?).
A może zaczekać na modele 2013? Nie mówię o OLED i UHD, bo to chciałbym razem i w min. 65" za rozsądne pieniądze, więc musiałbym jeszcze długo czekać ;)

Dzięki za pomoc.

1.Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor?
24 m2.

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
3,3 m.

3.Ile osób zasiada przed telewizorem?
1/2.

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Do „poważnego oglądania” – na wprost.

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Obojętne.

6.Jak słońce świeci w pokoju?
Z boku w stosunku do TV, pomieszczenie nie jest mocno nasłonecznione.

7.Jaki masz obecnie telewizor?
Sony KDL-52W5500.

8.Co chcemy, aby telewizor posiadał?
Bardzo wysoką jakość obrazu (czerń, kontrast, kolory, ostrość szczegółów w ruchu, płynność).

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
HD/SD z UPC, HD z PS3.

10.Jakie urządzenia?
UPC mediabox, PS3 (w tym jako BD), DVD.

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
2-10h, typowo 4-5h.

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Półmatową (jak w W5500), ale niekoniecznie.

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Sport i filmy w HD, żona ogląda także programy w SD, głównie kanały BBC.

14.Czy zamierzasz surfować po internecie?
Raczej nie.

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Tak, ale na PS3 gram obecnie rzadko i nieregularnie, choć mogą zdarzać się dłuższe sesje.

16.Preferencje co do marki?
Sony, Panasonic, Sharp.
Ew. Samsung i Philips, ale obie firmy negatywnie u mnie zapunktowały jakością produktów/serwisem.

17.Preferencje co do wielkości?
Zauważalnie większy niż obecny 52”, czyli pewnie 60-70”.

18.Co Cię denerwuje w telewizorach?
Słaba czerń/kontrast, rozmycie szczegółów i „artefakty” w ruchu (ghosting itp.), nienaturalne kolory, clouding, głośne brzęczenie, wąskie kąty widzenia, tandetne wykonanie, powidoki.

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Wieczorami, ale w weekend sport także w dzień.

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Nie mam ściśle określonego budżetu, ale premię cenową za produkt z najwyższej półki płacę tylko wtedy jeżeli widzę jego realną przewagę nad niższymi modelami. Stąd 3 lata temu wybrałem model Sony W, a nie Z lub X.

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
Bonusem byłoby dobrej jakości 3D dowolnego typu, z wygodnymi okularami (np. w stylu NVIDIA 3D Vision, które w odróżnieniu od znanego z kin bubla nie uwierają po chwili noszenia). Żona nosi okulary optyczne.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,z tych co wymieniłeś to polecam Sony-, 65HX950 i Philipsa 60PFL9607 Ale mimo wszystko troche bym poczekał,będzie kilka fajnych nowości jak nic z nich nie wybierzesz to do tego czasu będą atrakcyjniejsze ceny tych polecanych.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Poczekaj do wiosny na plazme Panasa TX-P65ZT60, czuje że będzie to nowy król obrazu !!!!! ale pewnie 17 tyś zaśpiewają za niego.
 

Darius77

New member
Dzięki za odpowiedzi. Być może rzeczywiście zaczekam na ZT60. Wówczas HX950 powinien też już stanieć, więc będę miał wybór. Cena 17k byłaby dla mnie akceptowalna.
 
Do góry