Duży TV - 55/60"

BOBY70

New member
Hi Gentleman s
Panowie krótka piłka, wymysliłem sobie kupić w końcu TV, potrzebuję dużego około 60" bo gapił sie będę z daleka, jakieś 5-6m. Zatem proszę pasjonatów/znawców/hobbystów/użytkowników o poradę na co się zdecydować.... . Założyłem budżet na około 6500-7000 pln. Zależy mi na dobrej jakości obrazu, podpięta będzie N oraz PS3, chociaż namiętnym graczem nie jestem. nie interesuję mnie zabawy z netem itp bo jestem tradycjonalistą i do netu używam PC :).
Panowie zatem w wasze ręce - na co się decydować? Oczywiście mój wybór nie ogranicza się do plazmy.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
Czy ważne jest wifi ?
czy USB ma mieć czytanie filmów ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
 

BOBY70

New member
Panowie - dzięki za odpowiedzi, KIKI - wybacz ale nie wypełnię kwestionariusza :)za to poproszę Cię o ofertę na poniższe maszyny. Reasumując przekopałem nieco net, poczytałem testy, opinie itp i wyłania się nikły, bardzo nikły zarys - otóż interesują mnie (chyba dobrze celuję) takie modele:
Samsung 58B850 (wiem że z ubiegłego roku, wiem że potrafi buczeć ale zapewne kupie u KIKIEGO więc buczeniami się nie przejmuję)
Samsung 58B680 (nie wiem czy to nie jest aby to samo tyle że z '10 roku)
Samsung 58C6500
no i polecane LG
LG 60PK950 - to chyba debeściak pośród wymienionych prze zemnie tv
LG 60PK760 - o ile się nie mylę to okrojona w multimedia wersja pk950.
Podkreślam że kładę duży nacisk na jakość obrazu (N, BD, PS3 czasami), reszta dla mnie to drobne dodatki bez znaczenia no może wifi mógłby mieć.
Zatem Panowie który z tych TV moglibyście polecić :).
Przypomnę że pokój około 35m a odległość od TV to jakieś 5-6 m.
pozdrawiam
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,
CYT:LG 60PK950 - to chyba debeściak pośród wymienionych prze zemnie tv
Zgadza sie odpowiednik w USA ma bardzo dobre recenzje i rekomendacje,poczytaj na Avsforum.pozdr.
 

BOBY70

New member
....ok, a powiedzcie co tracę decydując się na pk760 a rezygnując z pk950?
Według strony LG to odrobinę kontrastu i jakieś nieistotne duperele...a tak na prawdę? warto dopłacać to 8-9 stów do pk950?
 

otibar

New member
PLZAMA - trudny wybór...

Witam.

Podobnie jak BOBY70, chcę kupić plazmę i... byłem nawet zdecydowany na wybór pomiędzy PS58B8500 a 60PK9500. Odwiedziłem więc Saturna, MediaMarkt i Euro gdzie oświecono mnie, że Samsung to już stary model więc nie miałem okazji przekonać się o jakości obrazu jaki oferuje. Handlowiec poinformował mnie, że następcą jest PS58C6500, który był na miejscu. Poprosiłem o pilota by "powalczyć" z obrazem jednak efekt, jak dla mnie, nie był zadowalający a wręcz rozczarowujący... no i ta tragiczna szarość panelu, której nie sposób nie porównywać z innymi modelami stojącymi obok. W sklepie mi powiedziano, że 58C6500 jest co najmniej tak dobry jak zeszłoroczny 58B8500... jednak nie bardzo chce mi się w to wierzyć. W teście, który tu przeglądałem, zauważyłem, że 58B8500 ma bardziej rozbudowane menu dotyczące ustawień obrazu, np. głębia czerni itd, czego chyba 58C6500 nie ma (nie natrafiłem przeglądając menu).
Co do Lg... nieco został w tyle w moim typowaniu, choć nie wiem czy słusznie... Odradzano mi go np. z racji gorszych paneli, bardziej podatnych podobno na wypalanie.
Moglibyście wskazać mi różnice między tymi ww. modelami Samsunga i odnieść się do tej szarości o której pisałem? Z góry dziękuję. :)
 

don111

Banned
jak nie będziesz katował tv jednym programem na okrągło to o powidoki nie masz się co martwić
a wypalenia (nieusuwalne powidoki) to są raczej niemożliwe przy normalnym użytkowaniu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tym razem sam się mogłeś przekonać mimo niesprzyjających warunków co do czerni. W domu różnice są jeszcze większe.
I przy dużych rozmiarach telewizorów prezentacja powinna być obowiązkowa. I sprawdź nowe modele LCD 55" bo rywalizacja konkurencji znacznie podniosła jakość tych modeli.
A jakie masz warunki w mieszkaniu ?
 

jgx

New member
Bez reklam
Witam.

Podobnie jak BOBY70, chcę kupić plazmę i... byłem nawet zdecydowany na wybór pomiędzy PS58B8500 a 60PK9500. Odwiedziłem więc Saturna, MediaMarkt i Euro gdzie oświecono mnie, że Samsung to już stary model więc nie miałem okazji przekonać się o jakości obrazu jaki oferuje. Handlowiec poinformował mnie, że następcą jest PS58C6500, który był na miejscu. Poprosiłem o pilota by "powalczyć" z obrazem jednak efekt, jak dla mnie, nie był zadowalający a wręcz rozczarowujący... no i ta tragiczna szarość panelu, której nie sposób nie porównywać z innymi modelami stojącymi obok. W sklepie mi powiedziano, że 58C6500 jest co najmniej tak dobry jak zeszłoroczny 58B8500... jednak nie bardzo chce mi się w to wierzyć. W teście, który tu przeglądałem, zauważyłem, że 58B8500 ma bardziej rozbudowane menu dotyczące ustawień obrazu, np. głębia czerni itd, czego chyba 58C6500 nie ma (nie natrafiłem przeglądając menu).
Co do Lg... nieco został w tyle w moim typowaniu, choć nie wiem czy słusznie... Odradzano mi go np. z racji gorszych paneli, bardziej podatnych podobno na wypalanie.
Moglibyście wskazać mi różnice między tymi ww. modelami Samsunga i odnieść się do tej szarości o której pisałem? Z góry dziękuję. :)
jescze raz się potwierdza że tylko na własnych oczach mozna się przekonać co jest wart tv - masz dobre oko i racje - c6500 to lipa w porównaniu do b850 jeśli chodzi o czreń i nieprawdą jest że to lepszy następca b850 - moim zdaniem obecnie porównywalnym modelem jest c7000 - pomijam 3D - na nim czerń jest już dużo lepsza niż szarość na 6500, tylko jest jeden a właściwie dwa problemy - rozmiar to 50 i póznie dopiero 63 bo niewiadomo z jakich przyczyn samsung nie wypuśił na eu rozmiaru 58" no i może bardzo robić bzzzzz jak to samsungi
 

otibar

New member
jescze raz się potwierdza że tylko na własnych oczach mozna się przekonać co jest wart tv - masz dobre oko i racje - c6500 to lipa w porównaniu do b850 jeśli chodzi o czreń i nieprawdą jest że to lepszy następca b850 - moim zdaniem obecnie porównywalnym modelem jest c7000 - pomijam 3D - na nim czerń jest już dużo lepsza niż szarość na 6500, tylko jest jeden a właściwie dwa problemy - rozmiar to 50 i póznie dopiero 63 bo niewiadomo z jakich przyczyn samsung nie wypuśił na eu rozmiaru 58" no i może bardzo robić bzzzzz jak to samsungi

Dokładnie tak jak piszesz..., C7000 ma zdecydowanie ciemniejszy panel, o czym mogłem się przekonać gdyż stał tuż obok C6500. W rozmowie z handlowcem także podjąłem temat "luki" co do braku modelu z serii C7000, pomiędzy 50 a 63 cali. Moim zdaniem jest to zabieg czysto marketingowy, by sprzedawały się także modele pośrednie innych serii, między innymi C6500...
Hmmm... chęć kupna "jakiegoś" TV wciąż jest... ale coraz silniej rozsądek każe mi poczekać na nowe przyszłoroczne modele... Jest jedno ale... rozsądek odzywa się co roku... i tak już nie mogę się zdecydować od 2 lat... ;-))
 

otibar

New member
tym razem sam się mogłeś przekonać mimo niesprzyjających warunków co do czerni. W domu różnice są jeszcze większe.
I przy dużych rozmiarach telewizorów prezentacja powinna być obowiązkowa. I sprawdź nowe modele LCD 55" bo rywalizacja konkurencji znacznie podniosła jakość tych modeli.
A jakie masz warunki w mieszkaniu ?

Jakie modele LCD masz na myśli? Co do warunków w domu, salon jest obszerny, oparcie kanapy byłoby oddalone od TV o około 5m. Generalnie TV jest włączany "późniejszym" popołudniem i wieczorem, czyli w tym czasie, porą, gdy na zewnątrz jest już co najmniej szaro. Salon jest jednak bardzo jasny w czasie gdy świeci słoneczko, które operuje w nim od południa do zachodu, co najbardziej byłoby dokuczliwe (w kontekście komfortu oglądania TV) w miesiącach wiosenno - letnich.
 

BOBY70

New member
OTIBAR ja podobnie już bujam się z wyborem tv od ponad 2 lat, dlatego teraz powiedziałem BASTA! nie będę sobie zatruwał życia ciągłym wynajdywaniem wad kolejnych TV albo wyczekiwał na kolejne modele, dlatego też podjąłem męską decyzję i kupuję LG pk950, napisałem już do KIKIEGO o ofertę i rozkoszuje się spokojem, już nie muszę przekopywać netu w poszukiwaniu coraz to nowych informacji, cen itp.:) Teraz nadszedł czas na audio :)
 

otibar

New member
OTIBAR ja podobnie już bujam się z wyborem tv od ponad 2 lat, dlatego teraz powiedziałem BASTA! nie będę sobie zatruwał życia ciągłym wynajdywaniem wad kolejnych TV albo wyczekiwał na kolejne modele, dlatego też podjąłem męską decyzję i kupuję LG pk950, napisałem już do KIKIEGO o ofertę i rozkoszuje się spokojem, już nie muszę przekopywać netu w poszukiwaniu coraz to nowych informacji, cen itp.:) Teraz nadszedł czas na audio :)

Masz rację..., takie wyczekiwanie może trwać w nieskończoność... bo "zawsze coś"...
Muszę namierzyć sklep w którym mógłbym zobaczyć LG 60PK950 i porównać ten model z rozczarowującym Samsungiem PS58C6500... Zobaczymy do jakiego wniosku dojdę...
Ciebie proszę o opis pierwszych Twoich wrażeń, gdy już zostaniesz szczęśliwym posiadaczem "eldżika"... :)
 
Do góry