Duży telewizor i wysyłka kurierem.

vigoo

Banned
Jak to jest z dużymi telewizorami (ponad 50") kupowanymi w sklepach internetowych?
Czy sklepy wysyłają je na palecie?
Czy sposób transportu zależy tylko i wyłącznie od kuriera?
Np. Agito odpisało mi, że Oni wysyłają tylko karton a reszta zależy od firmy kurierskiej, czyli równie dobrze, telewizor może "latać" sobie luzem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz to wysyłają na palecie - wówczas koszt transportu palety 150 zł .
Telewizory teraz są owijane przezroczystą folią więc transportują je właściwie.
 

pantomima

Banned
Jak to jest z dużymi telewizorami (ponad 50") kupowanymi w sklepach internetowych?
Czy sklepy wysyłają je na palecie?
Czy sposób transportu zależy tylko i wyłącznie od kuriera?
Np. Agito odpisało mi, że Oni wysyłają tylko karton a reszta zależy od firmy kurierskiej, czyli równie dobrze, telewizor może "latać" sobie luzem?


Kiedys oddawalem plazme do serwisu , w sumie to dwie rozne plazmy do dwoch roznych serwisow .
W jednym przypadku wszystko przebieglo klasycznie, poprawnie - plazma w pionie jak nalezy , dobrze umocowana , nie latala ,sunela po pace .
W drugim juz przypadku niestety porazka .Wszystko na odwrot , nie dosc ze tv latal po calym busie to jeszcze polozony zostal na splask co w przypadku plazmy jest niedopuszczalne .
Wydaje mi sie ze wszystko w kwesti przewozu wylacznie zalezy tylko od kuriera i jego podejscia . Oczywiscie ma on tam jakies wytyczne narzucone z gory ale to jak sie do nich zastosuje zalezy tylko i wylacznie od niego samego .
Tak ze z ta dostawa jest roznie .Kierowca- jego podejscie i wiedza co do przewozu niektorych specyficznych towarow - to gwarancja dobrej poprawnej dostawy .
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Jeśli kupujesz w sklepie internetowym, który oferuje możliwość wysyłki i podaje jej koszt, to masz to gdzieś jak on to wysyła. Za przesyłkę odpowiedzialność bierze ten właśnie sklep. Ty tylko sprawdzasz przy kurierze czy TV i jego opakowanie doszło nieuszkodzone.
 

vigoo

Banned
Pytanie, czy przy ewentualnym zwrocie, będę musiał pakować TV na paletę? Bo wyczytałem, że inaczej kurier nie przyjmie dużego TV?
 

Rudeford

New member
W przypadku rozmiaru 55” zwrot mam zaliczony niestety aż 5 razy i wystarczyło firmowe opakowanie bez palety. Ważne by było wykupione ubezpieczenie i naklejki „ostrożnie” itd. Za trzecim razem kurier uszkodził tv, ale oczywiście pieniądze odzyskałem. Jak to jest z większymi przekątnymi, to jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wysyłamy nawet do Anglii, Holandii czy Belgii 65" Philipsy.
Nie ma żadnych problemów.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kiedys oddawalem plazme do serwisu , w sumie to dwie rozne plazmy do dwoch roznych serwisow .
W jednym przypadku wszystko przebieglo klasycznie, poprawnie - plazma w pionie jak nalezy , dobrze umocowana , nie latala ,sunela po pace .
W drugim juz przypadku niestety porazka .Wszystko na odwrot , nie dosc ze tv latal po calym busie to jeszcze polozony zostal na splask co w przypadku plazmy jest niedopuszczalne .
.

Czy w przypadku TV LED również jest wymagane przewożenie TV w pionie??? Czy położeniu na płask i jego zabezpieczeniu, aby nie latał w bagażniku, TV może się uszkodzić??
 

pantomima

Banned
Akurat ten pion mial zastosowanie tylko w przypadku plazm a plazm juz nie produkuja wiec bez obaw :)
Uszkodzic sie zawsze cos moze jak to podczas transportu , ale polozenie ustawienie w przypadku Leda nie bedzie mialo zadnego wplywu na potencjalne uszkodzenie .Wazne tylko aby byl stabilnie ulozny karton , nie latal :)
 
Ostatnia edycja:

ibotto

Member
Do u.ranej smierci będę powtarzał: odpakowujemy karton przy kurierze.
Po co ? Aby wykluczyć, że karton zawiera np. trzy płyty regipsowe owiniete taśmą, ważace dokładnie np. 19,3 kg. Nauka radziecka zna takie przypadki.
 

pantomima

Banned
To jest podstawa kazdego zakupu tego typu ;)
Fajne slowo "odpakowujemy " , fajnie brzmi , nie slyszalem jeszcze takiego nigdy ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najbezpieczniej osobiście ;)

trans.jpg
 

pantomima

Banned
Twardziel ! Hahaha

Ciekawe tylko jak to bylo z zakupami w przypadku tego typa :
Pojechal po tv i przy okazji wcisneli mu ps4 czy odwrotnie ;)
Widzac srodek transportu jakim sie porusza zalozyl bym ze w planie byl zakup tylko psx.a :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ciekawe tylko jak to bylo z zakupami w przypadku tego typa :
Pojechal po tv i przy okazji wcisneli mu ps4 czy odwrotnie ;)
Widzac srodek transportu jakim sie porusza zalozyl bym ze w planie byl zakup tylko psx.a :)
Odwrotnie, zauważ pieczołowicie dobraną długość linek. Konsolka weszła ledwo ledwo - nie była przewidziana :D
 

vigoo

Banned
Dzisiaj otrzymałem informacje od sklepów Komputronik i Zadowolenie.
Oba sklepy wysyłają duże TV na palecie i ewentualny zwrot także musi odbyć się na palecie. Więc widać, że wszystko zależy od polityki sklepu.
 
Do góry