Duży telewizor, czy duży monitor do komputera?

Art113

New member
Cześć :)

Mam problem, bo muszę zmienić wyświetlacz do komputera a rolę monitora do tej pory, jeszcze pełni telewizor plazmowy 46" Samsunga HD Ready, który wyświetla mi obraz w rozdzielczości 1024 x 768 75Hz, kolor 32 bity i ... jestem zadowolony, bo obraz, jest po prostu piękny.
Nie ma pikselozy itd. Niedowiarkom od razu napiszę, że wiele razy, już zamieszczałem foty, zrzuty ekranu, bo nikt mi nie chciał uwierzyć, że np. Wiedźmin 3, może w takiej rozdzielczości wyglądać pięknie, bez kwadratów i jakichkolwiek skaz, ale i nie tylko on.



Muszę zmienić wyświetlacz na coś o rozdzielczości Full HD. Nie stream-uje gier - chodzi o samo stream-owanie pulpitu. Kolejną rzeczą, są dokumenty tekstowe i zmieniające się ustawienia stron int., gdzie czasami, muszę na bieżąco regulować wielkość wyświetlanej zawartości okna. Muszę mieć generalnie Full HD, czyli 1920 x 1080. Korzystałem przez kilka dni z małego monitora 24" i wszystko, było ok.
I teraz nie wiem, co wybrać: monitor, czy telewizor? Tylko jeden raz, miałem LED-a i to był LG Cinema z pięcioma parami okularów 3D 47+1" za ponad 4 000 tyś zł i który to od razu sprzedałem po zakupie, kupując tymczasowo tą plazmę ... która została na dobre, jak się okazało.



Czy możecie polecić mi, jakiś telewizor najtańszy, ale dobry. Wielkość ok. lub ponad 40" a najlepiej ok. lub ponad 50" - tylko tu pewnie cena skoczy w górę. Za monitor np. Iyama 40", muszę zapłacić ok. 3 000 zł i to jest za dużo. Za większy monitor to już od 4 000 do 6 000 zł i to, jest zdecydowanie za dużo.

Lepiej, gdyby to był monitor, bo np. mojej mamie kupiłem Iyamę 24" Full HD tanio na matrycy VA IPS, czyli nowej - starej PVA o zużyciu prądu ok. 24 Wat. Widziałem różne telewizory od 1 000 do 2 000 zł, ale kompletnie nie wiem z czym się je zjada, co mają w sobie, w sensie technologii, materiałów, jakie podświetlenie i najważniejsze na jakich są matrycach. Ufam firmie Samsung - choć wiem, że są lepsze. Zraziłem się trochę do LG, ale ta Cinema, mogła być wyjątkiem.



Chodzi mi o czysty obraz, niemęczący oczu oraz w miarę wierne odwzorowanie koloru. Czerń, już pomijam, bo nawet nie chce mi się o tym myśleć. Generalnie, już jestem zasmucony, bo nie spodziewam się niczego lepszego, co będzie po tej plaźmie a Oled-a na pewno nie kupię ... samych plazm zaś, już nie produkują.

Jako ciekawostkę napiszę, że rozważałem starej generacji monitory np. 50", 60" Dell i inne na matrycy PVA, bo ich cena, jest bardzo kusząca od 600 do 900 zł, ale ich zużycie prądu oscyluje w granicach 500 do 750 Wat :) Nie żartuję.
Podaję przykładowe modele monitorów, aby je odnieść do telewizora ProLite LH4780SB-B1 i Dell E5515H


I najważniejsze, czy są takie telewizory, które są produkowane - może chociaż niektóre, tak jak monitory, czyli np. na matrycy VA, MVA IPS z podświetleniem LED?
Czasami zdarza mi się zagrać w jakąś grę, ale generalnie nie mam możliwości postawienia monitora obok lub przed telewizorem, więc nie mogę dzielić korzystania z kompa, jakby na dwie, jego odmiany. Rozważałem też kwestie rzutnika, ale to raczej poroniony pomysł.

Będę wdzięczny za sugestie,
pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Art113

New member
To w sumie ile masz max kasy ?

Jestem w stanie wydać ok. 2 000 - 2 8000 maksymalnie, ale oczywiście dobrze było by, gdyby to były, jak najmniejsze pieniądze. Jest granica jakości powyżej której ceny szybują a wizualnie niewiele się poprawia.

Nie zależy mi na żadnych dodatkach.
 

Art113

New member
To masz :
TCL 50S7806
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/12...chinskich-telewizorow-na-swiatowym-rynku.html
Philips 49PUS6561
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/125727-philips-55pus6561-test-hdr-schodzi-pod-strzechy.html
Sony 50W805
Philips 49PUS7100
Sharp 49XUF8772
Hitachi 55HZT66
A za niewielką dopłatą TCL 58S7806

Zacząłem czytać o TCL i jestem w szoku ... muszę to dokładnie sprawdzić, bo wygląda na to, że nic mu nie dorównuje ... aż mi szczęka opadła.
 

Art113

New member
Żebyś się nie zawiódł tym TCL ;) Przeczytaj lepiej jakieś testy z pomiarami.

Podsumowując, musiałbym wydać ok. trzy tysiące złotych, wysłać do Kiki prośbę o ustawienia i o soft ok. 400 mb na update lub poczekać trochę i kupić model wyższy, albo w ogóle poczekać i kupić Oled.

To wbrew pozorom duża kwota, ale kuszą parametry i kilka opinii. Gwarancja stoi trochę pod znakiem zapytania. Mój zapał trochę ostygł, bo gdyby to było np. 1500 zł to nie było by to, tak niepokojące. Trzy tysiące, jednak robi różnicę :) ... mieć a nie mieć. Wiem, że odpowiednik kosztuje 5 - 6 tyś, ale nigdy nie dałbym tyle za telewizor, bo z tej kwoty to tylko rzut beretem do OLED-a.

Rozważam też Sony 50W805, wskazany przez Kiki w cenie ok. 3 000 zł.
 
Ostatnia edycja:

Art113

New member
Podsumowując ....

Pozwolę sobie, jeszcze przypomnieć o drugiej części mojego zapytania - wybaczcie, że post pod postem.

Jak pisałem w pierwotnym poście, rozważam także kwestie dużego monitora np. Iyama, Dell oraz poszukiwanie, takiej samej technologii w telewizorach lub zbliżonej.

I tak np. iiyama Prolite X2783HSU 27", kosztująca ok. 1 000 zł nie ma, już swojego odpowiednika np. w 50" i podobnej, dwukrotnie wyższej cenie. Dwa monitory iiyama za ok. 1 000 zł każdy, powinny kosztować ok. 2 000 zł. Wiadomo powszechnie, że im większy wyświetlacz, tym niższe koszty produkcji.

Nie znajdziecie na rynku monitora dla gracza np. 48" w cenie mniej więcej dwóch monitorów 24".
Przyzwoity monitor 24" to koszt 1200 zł

iiyama-prolite-x2485ws-24-ips-full-hd-led-gwarancja-zero-pixeli.jpg



... kontra ProLite LE4840S-B1 48", ale już za 3 550 zł

fill,14745,385,320.jpg


... lub na matrycy VA IPS 55" za ok. 9 000 zł.

fill,13669,385,320.jpg


Nie wiem, już sam, co o tym myśleć, bo nic po za OLED-em nie jest w stanie przebić mojej, zwykłej plazmy.
Nadmienię jeszcze, że bardzo zależy także, aby patrząc np. przez ileś tam godzin nie męczyły się oczy, co było bardzo, ale to bardzo odczuwalne przy LG Cinema 3D 47". To był w zasadzie główny powód, dla którego sprzedałem niemal od razu, ten tv od LG. Plazma Samsunga, okazała się nie tylko kojąca dla oczu, ale i o rewelacyjnych parametrach wyświetlania ... a kupiłem ją, tylko na próbę i jako telewizor przejściowy po jeszcze wcześniejszym Samsungu LCD za ok. 5 000 zł.


I tak miało to być tymczasowe rozwiązanie za ok. 1500 zł a okazało się, że po czterech latach, nadal wisi na ścianie ... z uwaga ... foliami na ramkach :D ... gdyż miała zostać sprzedana po zakupie, czegoś lepszego :)


Gdyby był taki telewizor, którego technologia produkcji i efekt końcowy, jest dokładnie taki, jak monitora AMVA IPS to, bardo bym się ucieszył.
Ten TCL 55" za ~ 3 000 zł, będzie lepszy od któregokolwiek wielkoformatowego monitora np. iiyamy?
 

Attachments

  • i4.JPG
    i4.JPG
    70,8 KB · Wyś: 62
  • i1.JPG
    i1.JPG
    60,3 KB · Wyś: 106
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Decyzja należy do Ciebie ale TCL po kalibracji dla Twoich potrzeb bardzo dobrze.
Sony 50W805 po kalibracji również.
 

Art113

New member
Decyzja należy do Ciebie ale TCL po kalibracji dla Twoich potrzeb bardzo dobrze.
Sony 50W805 po kalibracji również.

Te TCL, są EroAGD itd, więc pewnie z gwarancją, której i tak udziela firma zewnętrzna nie było by problemu.

Generalnie, wczoraj spędziłem sporo czasu na poszukiwaniach i doszła, jeszcze trzecia opcja, niestety, tylko 32".

809333_0_f.jpeg




Szkoda, że nie ma takiego monitora, jak ten Samsung LT32E310EW powyżej, tylko w wersji np. 43 - 50", którego cena zamknęłaby się w kwocie ok 1500 zł. Te sklepy ze zrzutów, są przypadkowe i przykładowe. Telewizji i tak nie oglądamy, bo szkoda czasu, ale ...

Generalnie, stoję przed wyborem w grę wchodzi, także osobne stanowisko dla kompa - totalna przewrotka, której jednak, wolałbym uniknąć.


Wszedłem sobie do twojego sklepu Kiki i muszę przyznać, że dobry sprzęt tam masz :)
Zauważyłem, że sprzedajesz głównie tv LCD. Miałem, jak pisałem wyżej, właśnie LCD i mogę porównać go, tylko z plazmą. Był doskonały pod każdym, możliwym względem. Niestety, miał z tego, co pamiętam ok. 40" i po przyzwyczajeniu się do niego, zaczął wydawać się zbyt mały :D

Dzięki za pomoc Kiki, faktycznie to będę właśnie wybierał pomiędzy tym, co było u Ciebie w poście a tą właśnie trzecią opcją.
Przypuszczam, że Sony nie będzie miało takiej czerni, jak ten TCL.
 

Attachments

  • a11.JPG
    a11.JPG
    82,8 KB · Wyś: 67
Ostatnia edycja:

Art113

New member
Jednak zdecydowałem, że nie będę kupował telewizora TCL. To zbyt duża kwota, aby ryzykować jej utratę.

Telewizor Sony, ten wyżej ... myślę, że nie będzie miał takiego obrazu, jak plazma.

Monitor ... również, ten wyżej ... jego cena odpowiada jakości. Niestety, oglądałem sobie obraz z tego monitora. Szału nie ma.


Najprawdopodobniej, kupię monitor o którym tu nie wspominałem a miałem go dodanego do kilkunastu innych i ciągle, gdzieś tam "wisiał mi w głowie".
Jest to Panasonic TH-43LFE8


Zobaczcie sami ...

http://panasonic.net/prodisplays/download/prodimg/standard/TH_43LFE8_front_hv.jpg

http://panasonic.net/prodisplays/download/prodimg/standard/TH_43LFE8_front.jpg

http://panasonic.net/prodisplays/download/pdf/specsheet/TH-43LFE8E.pdf

Myślę, że żaden telewizor do ok. 3 000 zł nie jest w stanie zapewnić takiej samej jakości obraz, co moja plazma oraz tego, co ten z prawdziwego zdarzenia monitor.
Wybaczcie zamieszanie, ale tak trudno coś wybrać, kiedy się tego nie widzi na oczy ... a telewizory LED widziałem i wiem, jaki obraz mogą wyświetlić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie bardzo wiem co to utrata.
Przecież jak Ci się nie spodoba to dostaniesz inny lub kasę.
To jest właśnie ta zaleta ze kupujesz bez stresu i to z profesjonalną kalibracją.
Jedyny ich problem to taki, że jest większy popyt jak podaż.
 

Art113

New member
Cześć po długiej przerwie ... trochę się działo :D

Ostatnio, dzieci spaliły mi lapka - zalanego po raz kolejny, bez klawiatury, którą rozwaliły cztery lata temu ...
Niestety, muszę złożyć nowego kompa i trochę, już wydałem. Nie zdecydowałem się po raz drugi na laptopa ... :)



W związku z tym oraz w związku z głęboko przemyślaną kwestią dotyczącą zakupu, zdecydowałem, że do niedzieli, czyli jutra, muszę coś kupić:

1. Monitor np. 32" AMVA np. AOC

lub

2. Telewizor 50 - 55", które to - co sobie niedawno uświadomiłem to fakt, że telewizory, także są z reguły na matrycach VA. Dodam, że bardzo sobie chwalę matryce VA i nigdy nie dam nic złego o nich powiedzieć.




Mniejsza o monitor, bo wybór w cenie ok. 1000 zł, jest duży i z tym nie mam problemu.

Gorzej z telewizorem, bo moja żona napaliła się, jak mrówka na cukier :D


Zdecydowałem - dzięki Kiki, że będzie to Sony KDL-50W809C

Kiki, przeczytałem sporo postów, które były przez Ciebie komentowane i wyciągnąłem dwa podstawowe wnioski:

1. Najlepiej, jest kupić telewizor z matrycą 100 HZ

2. Dobrze, aby był to jakiś 4K na matrycy 100 HZ z dopracowanym oprogramowaniem - najlepiej Androidem.




Zdecydowałem się na wielkość 50 cali, ale wolałbym 55 cali. Dopytam zatem krótko, jakie telewizory polecilibyście w dwóch opcjach w kwotach ok. 3 000 - 4 000 zł:

1. Telewizory 50" i 55" na matrycy 100 HZ.

2. Telewizory 50" i 55", także na tej samej matrycy.

Wiem, że wybór, będzie mały, ale do jutra, chciałbym się zdecydować. Z doświadczenia wiem, że kto kupuje tanio, ten kupuje drogo. Chciałbym, być zadowolony z zakupu, ale i nie przepłacać.

Dodam jeszcze, że zrezygnowałem z zakupu monitora wielkoformatowego typu 50" np. Iiyamy w sytuacji, gdy telewizor, jest takim wielkoformatowym i z reguły, bardziej dopracowanym właśnie "monitorem" domowym.


Interesuje mnie, tylko dobry telewizor, który będzie podpięty do kompa, więc internetu oraz innych zbędnych bajerów w nim nie potrzebuje - tak prawdę pisząc :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 50" fullhd 100Hz:
- Sony 50W809
- LG 50LF652

Nowe modele 50" - 4K, 100Hz:
- Philips 49 PUS6561
- Philips 49PUS7101

Modele 55" fullHd 100Hz.
- Sony 55w755
- Sony 55w809
- Philips 55PFT6510
- LG 55LF652

Nowe modele - 4K i 100Hz:
- Philips 55PUS6561
 

Art113

New member
Modele 50" fullhd 100Hz:
- Sony 50W809
- LG 50LF652

Nowe modele 50" - 4K, 100Hz:
- Philips 49 PUS6561
- Philips 49PUS7101

Modele 55" fullHd 100Hz.
- Sony 55w755
- Sony 55w809
- Philips 55PFT6510
- LG 55LF652

Nowe modele - 4K i 100Hz:
- Philips 55PUS6561


Dzięki Kiki ... o to właśnie mi chodziło. Wybór tv, jest przeogromny a nikt w specyfikacji, takich parametrów nie podaje. Sprawdzanie każdego z osobna to, jakaś ... rzeźnia? :D

Dzisiaj do wieczora, muszę się na coś zdecydować :) ... a już mi oczy wychodzą z orbit i czuję, jakbym miał spuchniętą twarz :D


Jako ciekawostkę, jeszcze napiszę, że jeśli chodzi o monitor to brałem pod uwagę Iiyama X4071UHSU-B1

Na Ceneo, jest fajny komentarz - recenzja nabywcy Bob69. Potwierdził on, moje obawy i wnioski. Warto przeczytać, tym bardziej, że dotyczy monitora 4K 40"


Iiyama 40 ProLite (X4071UHSU-B1) - Ceny i opinie - Ceneo.pl
 

Art113

New member
Przepraszam, że post pod postem, ale nikt, by tego drugi raz nie przeczytał, gdyby dopisał pod swoim postem wyżej a kwestia - dylemat, jest dla mnie ważny.

Mianowicie, kusi mnie LG 55LF652 kontra Sony KDL50W809C


Cena 55" LG 55LF652 ~ 2 800 zł

Cena 50" Sony KDL50W809C ~ 3 400 zł

Mimo wszystko, zależy mi na tych calach, choć nie kosztem jakości. Obecnie, mam plazmę HD Ready Samsunga i obraz, jest piękny - choć w tragicznej rozdzielczości, co widać przy streamingu. Nie ma jednak, żadnej piskelozy.


Różnica cenowa, jest duża. Sony w 55" to wydatek ok. 4 000 zł. Telewizor LG 55", jest tani. Nie wiem, jak to ugryźć, bo kupując Sony mam pewność, że będzie ok.
Kupując LG i mając na uwadze zawód telewizorem LG Cinema 3D 46+1", który niemal natychmiast sprzedałem, boję się ryzykować, jeśli chodzi o tego LG.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale jeśli 50" to bierz 4K i 100 Hz, czyli Philips 49PUS6561 .
Cena jest teraz super, a jako monitor - rozdzielczość ma największe znaczenie.
Napisz na PW dostaniesz cenę.
 

Art113

New member
Ale jeśli 50" to bierz 4K i 100 Hz, czyli Philips 49PUS6561 .
Cena jest teraz super, a jako monitor - rozdzielczość ma największe znaczenie.
Napisz na PW dostaniesz cenę.


Generalnie, chciałem sobie kupić Oled po przeprowadzce, ale skoro, muszę kupić coś na tzw. gwałt to napiszę, że również brałem go pod uwagę i to już tydzień temu.

Wystraszyły mnie niektóre komentarze, jeśli chodzi o nierównomierne podświetlenie matrycy oraz przejaskrawione barwy.

Mogę się mylić, bo ilu ludzi, tyle par oczu, doznań itd. Nie ulega wątpliwości, że Philips to dobra firma - mam inhalator dla dzieci, tej firmy :D

Boję się LG. Nie ufam pozytywnym komentarzom a zawsze w pierwszym rzędzie, czytam te negatywne.
Do tej pory pluję sobie w brodę za LG Cinema 3D 46+1" za 4300 zł. Kupiłem dwa w tym, dla mojej mamy, która ma go do tej pory. Nie wspominam, nawet o odtwarzaczach blue ray, które miały być do tych telewizorów a których to nie było ...
 

Art113

New member
Kupiłem, już ... monitor a właściwie telewizor, który przejściowo, będzie monitorem.

Wybrałem Sony KDL-50W809C i mam nadzieję, że się nie zawiodę, bo dla przypomnienia, mam obecnie telewizor plazmowy z dolnej półki Samsung, który miał być, tylko na chwilę, na kilka miesięcy ... z którego nie pościągałem, nawet folii :D

Bardzo żałuję, że nie zdążyłem kupić, jakiejś plazmy, choć tyle razy się przymierzałem. Niedawno, gardłową kwestią, stała się rozdzielczość Full HD i musiałem, coś kupić.


Chciałem pokazać wam stronę na której, można sprawdzić, jakie panele, mają telewizory:

DisplaySpecifications - Specifications and features of desktop monitors and TVs


A tutaj, jest filmik, którym się zasugerowałem wyborem Sony - m.in. od 32:17

https://www.youtube.com/watch?v=29lyDPfP_R0

Tutaj z kolei zrzut ekranu z kluczowych dla mnie klatek:



Kiki, bardzo, podobają mi się te Phiplips-y. Na uwagę, zasługuje fakt, że mają one podświetlenie za panelem i nie trzeba w pokoju włączać dodatkowej lampki. Jest to niezwykle praktyczne - tak mi się wydaje, bo kwestia nastroju i ogólnie oświetlenia, tak, aby nie bolały nas oczy to niezwykle ważna sprawa.

Będę w jakimś sklepie to sobie je pooglądam - te wyższe modele. Matryca z filmów, wydaje się, bardzo efekciarska a z opisów ludzi, obraz jest piękny. Niestety, są i negatywne opinie, dosyć konstruktywne.
Nie chodzi mi o internet w tv, czy iple, smart, triple, sriple itd. Do tego celu składa się miniaturowy komputer na Celeron ... i tyle :)

Telewizor powinien, być przede wszystkim, dobrym wyświetlaczem. Reszta to dodatki w zasadzie nieistotne.
 

Attachments

  • test sony samsung panasonic.jpg
    test sony samsung panasonic.jpg
    10,7 KB · Wyś: 64
Ostatnia edycja:
Do góry