Duży dylemat

Kamil908

New member
Witam
Jestem w stanie remontu i mam pare pytań odnośnie nowego tv lub projektora.
Zastanawiam się co kupić, budżet na tv lub projektor do 2500zł. Urządzenie będzie często wykorzystywane.
Główny nacisk kłade na wzrok. Mam wade zwroku tkz astygmatyzm jednego oka.
Polega to na tym że jedno oko mam sokole(bez żadnej wady), a drugim widze tylko 20 % tego co powinienem.
Myślałem nad projektorem, ogromny obraz 100cali w pomieszczeniu 3,8 na 5,8m.
Jednak w nim jest wymagane ciągłe zaciemnienie pomieszczenia, a gram dość sporo na ps3 i sobie myślę jak takie przyciemnienie będzie wpływało po jakimś czasie na mój wzrok.

Z drugiej strony myślę o jakimś telewizorze 3d. Chciałbym tylko żeby jakoś tego 3d była jakaś w miarę dobra.
Tylko tu zastanawiam się nad technologią, bo aktywna podobno jest lepsza, ale boli głowa itp.
Ja ze względu na moją wade wzroku takie żeczy strasznie odczuwam, zwłaszcza jak jestem chory.
Dlatego zastanawiam się czy technologia pasywna nie była by lepsza.
Pozatym chciałbym to tak zrobić żeby filmy 3d ściągane z sieci dało się łatwo oglądać. Najlepiej przez pendrive, albo jakiś strumień do konsoli przez komputer lub tablet sony któty posiadam.

Często oglądam mecze bo sport to hobby mojego życia.

Wiem że trochę trudno doradzić, ale co byście mi proponowali?
Jakie marki? modele?

Dzięki za pomoc
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ja bym Ci proponował zdecydowanie projektor.
Ja mam Optoma HD 67N , do meczy i gier na PS3 jest rewelacja.
Zawsze można go robudować do 3D (Aktywnego).
W ogóle przy twojej wadzie widzisz prawidłowo 3D ?
Co do zaciemnienia to nie musi być wcale takie całkowite, czesto jak jest więcej ludzi to oglądamy przy żarówce normalnie (świetlówka - odpowiednik 40W), przy żarówce (100W) jest już za jasno.
W dzień wystarczy zasłonić oprostu okno i już da się używać.
Nie bój się projektora, kup np. ten co ja mam , ŻYCIE ZACZYNA SIĘ OD PROJEKTORA :D
 

gonzolak

New member
Mam praktycznie identyczna wade co Ty. Zakupilem do nowego domu projektor i to byl strzal w 10. Nigdy przenidgdy nie wroce juz do TV. Co do wzroku to u siebie nie zauwazylem kompletnie zadnej roznicy ( co potwierdzily badania okresowe:)). Mam calkowicie zaciemniony pokoj + sciany pomalowane na czarno. Wiec full ciemnica jesli moge sie tak wyrazic.
Doloz troche i kup Epsona TW3200 jest rewelacyjny i bezkonkurencyjny w tym przedziale cenowym.
 

holden1212

New member
Witam,



Chciał bym mieć tylko takie problemy jak wybór odpowiedniego sprzętu AV ale są też inne dlatego też po przedczytaniu kilkudziesięciu postów, testów i opini jak również testach sprzętu zaproponowanego przez sprzedawców w salonie( nie jednym) jestem głupszy niż przed decyzją że chce mieć własne kino domowe oparte na projektorze i czas zakończyć temat i zająć się innymi problemami niestety mniej przyjemnymi .

Jednak żeby zakończyć temat potrzebuje waszej pomocy i ostatkami sił proszę was o pomoc w wyborze najlepszego sprzętu.



odległość od ekranu 4,5m

wysokość pokoju 260

max.szerokość ekranu zramką 240-250 cm

Sygnał sporadycznie N

PS3 gry filmy itd.

sprzęt podłączony do amplitunera



Testowałem

- Optoma HD 300X Cena 4150 zł

- Epson EH-TW5900 Cena 4450 zł







Proponowane mi ekrany elektryczne:

- Optika Electric 240x135

- Taga Harmony Karbonada KR 2 203x114

Cena 1540 zł

- Kauber White Label 220x124 + czarny pas + ramka

White Label (+czarny pas)

Jest to ekran wykonywany na zamóienie, dlatego możemy dobrać najbardziej odpowiednią wielkość, czarną ramkę oraz górny margines. Dobrej klasy ekran

Cena ekranu dobranego odpowiednio do potrzeb : 2450 zł

Akcesoria:

Uchwyt do projektor 180 zł

Kabel Hdmi 15m od 190 zł

Usługa montażu 850 zł netto!!

Roździelacz sygnału hdmi 290 zł



Testowałem

- Optoma HD 300X Cena 4150 zł

- Epson EH-TW5900 Cena 4450 zł

- Epson lcd już nie pamiętam jaki



Zdecydowanie najlepiej wypadła Optoma jednak pytanie brzmi czy w tej cenie nie dostane lepiej świecącego projektora full HD bez 3D które niekoniecznie mnie interesuje. I jaki ekran wybrać czy dopłaćić 1000zł i zrobić na zamówienie ? warto ? Bo i tak robią się z tego gigantyczne koszty.

POMOCYYYY !!!!!!
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niezła cenka za montaż :fool:
Ja zrobię Ci montaż za 850 brutto :grin:

Potrzebujesz rozdzeilacza HDMI? Jaki masz amplituner?
 
Ostatnia edycja:
Do góry