Duże pomieszczenie, soczysty cichy dźwięk:)

piotr10

New member
Bez reklam
Witam.
Marnuje moje nerwy pewne pragnienie.
Mianowicie, mój sprzęt ( HK 3490 , Xtreamer - podłączony po optyku , Klipsch RF 82 ) gra całkiem fajnie, efektownie , soczyście ale dopiero jak gra dosyć głośno. Bardzo głośno to już jest perfekcja nasyconego, dobrze prowadzonego brzmienia:)
Jeśli chodzi o pomieszczenie, jest co nagłaśniać ( pokuj jest otwarty na jadalnie, kuchnie i schody , razem jest z 60 metrów)

Chciałbym jednak coś zmienić, żeby muzyki można było słuchać cicho lub bardzo cicho nie rezygnując z soczystego, nasyconego brzmienia.

Nie wykluczam możliwości wymiany sprzętu, zakupu używanego ( chociaż wolałbym nowy ).
Raczej wolałbym wymiane nie całości, może wystarczy wzmacniacz wymienic? :)

Pomóżcie proszę.
 

mors111

Active member
Bez reklam
zobacz czy nie masz w ustawieniach możliwości załączenia np Dynamic Eq lub jakiegoś audyssey ( w mnie w amplitunerze Onkyo 609 to mam i nawet przy bardzo cichym słuchaniu na dynamikę nie narzekam , a pomieszczenie 30m2 + 10m2 wnęka - basu jest aż nadmiar momentami przy czym bass i treble nadal na "0" ) , on podbije sporo dźwięk przy cichym słuchaniu , coś takiego jak loudness kiedyś w starszych wzmacniaczach
 

bluray

Banned
Twój problem to HD AUDIO !
Poczytaj.
Tylko po HDMI z BD. Koncerty 5.1/7.1 na żywo.
TOP: David Foster - oba wydania.
Od 5 lat jedyna droga dla orgazmu to HD AUDIO = dts MA / LPCM / Dolby True HD !
Mam w sprawie 110 koncertów.

Po SPiDF strumień HD AUDIO się nie mieści. Za mały możliwy transfer w tym starym profilu.
To słychać !!!
 
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
Tak, tylko, że ja mam stereo bez możliwości podpięcia hdmi, jak i bez możliwości włączenia jakichkolwiek ulepszaczy ( oprócz bass i treble ).
 

piotr10

New member
Bez reklam
ma preout, ale jaka końcówka? konkretnie:) jaki model , bo jak wzmak za słaby to wole chyba na hk 990 go zamienic:)

Ale czy to na pewno wzmak?
 

piotr10

New member
Bez reklam
blackninja, czy wymiana hk 3490 na hk 990 da mi poprawę nasycenia i soczystości dźwięku ( chodzi mi o cichy odsłuch ), czy lepiej sprzedać całość i kupić jakiś inny sprzęt?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Twój problem to HD AUDIO !
Mam w sprawie 110 koncertów.

A co powiesz na:
Britney Spears Live: The Femme Fatale Tour (BR)

U mnie jest zero basu. Nie ma wykopu.

Podaj zatem kilka swoich tip top koncertow (BR) jezeli chodzi o dynamike, soczyste basy itp.
Jakosc video mnie nie interesuje.

Co powiesz na Metallice?
 
D

Deleted member 121090

Guest
blackninja, czy wymiana hk 3490 na hk 990 da mi poprawę nasycenia i soczystości dźwięku ( chodzi mi o cichy odsłuch ), czy lepiej sprzedać całość i kupić jakiś inny sprzęt?
HK990 to inny wymiar dźwięku. Moc ogromna. Ale na pewno bym nie podpinał HK 3490 i HK 990 w bi-ampingu. To zbyt różne jakościowo urządzenia. U mnie HK990 jest podpięty w bi-ampingu z końcówką Pioneer Elite M-91. I teraz nasycenie i soczystość nawet przy cichym odsłuchu mam.
 

piotr10

New member
Bez reklam
HQ 150 - sprawdzałem płótno - nie nadaje się na panele akustyczne:(

Właśnie tak sobie myślałem, że cały system musiałbym wymienić - Klipsche super grają, ale głośno trzeba słuchać, mi zależy na cichym słuchaniu, wiecie tak z powietrzem:)

Myślałem o używkach - cały system tak do 8000 zł.
 

6666

New member
Jeśli można - jakie kolumny podstawkowe dali byście do HK 990 na 16 m2 - Kef XQ20, MA GX100, Triangle Trio, czy jakieś inne? Muzyka różna - rock, jazz, ambient.
 
D

Deleted member 121090

Guest
HQ 150 - sprawdzałem płótno - nie nadaje się na panele akustyczne:(

Właśnie tak sobie myślałem, że cały system musiałbym wymienić - Klipsche super grają, ale głośno trzeba słuchać, mi zależy na cichym słuchaniu, wiecie tak z powietrzem:)

Myślałem o używkach - cały system tak do 8000 zł.
Co do płótna to też doszedłem do tego samego wniosku. Jednak będzie jakaś ciekawa tkanina. Moim zdaniem kup HK990 i podepnij do Klipsch-ów które masz. Usłyszysz potęgę dźwięku. Jak Ci nie wystarczy to wtedy albo dodatkowa końcówka mocy i bi-amping, albo jeszcze potężniejsze kolumny. I jak kupisz stare z 30cm basem to poczujesz bas. Polecam Infinity bo je znam. Za 2.5-3tzł można idealne Kappy 8.2i kupić.
 

piotr10

New member
Bez reklam
HQ150, ale bierzesz pod uwagę, że chodzi mi o bardzo ciche , ale soczyste słuchanie muzyki?
Nie wiem, czy czasem winy za to nie ponosi w większości pomieszczenie, które jest niestety połączone z jadalnią, kuchnią i schodami.
Następną sprawą jest źródło muzyki - odtwarzacz Xtreamer z plikami FLAC podłączony po optyku?
 
D

Deleted member 121090

Guest
HQ150, ale bierzesz pod uwagę, że chodzi mi o bardzo ciche , ale soczyste słuchanie muzyki?
Nie wiem, czy czasem winy za to nie ponosi w większości pomieszczenie, które jest niestety połączone z jadalnią, kuchnią i schodami.
Następną sprawą jest źródło muzyki - odtwarzacz Xtreamer z plikami FLAC podłączony po optyku?
Co do źródła to z mojego doświadczenia, wnosi sporo do przestrzenności i szczegółowości dźwięku. Potrafi zlikwidować zbytnie wyostrzenia na górze.Ma na pewno wpływ także na kontrolę i dosadność basu. Ale to są już raczej ważne ale jednak szczegóły. Ale u Ciebie chyba nie o to głównie chodzi.
Ja mam stereo w sypialni. Więc też do soczystego dźwięku, przy nie zawsze bardzo głośnym słuchaniu dążę. I z mojego doświaczenia właśnie kolumny z dużym głośnikiem niskotonowym potrafią dać takie odczucia. Czasami bas bardziej czujesz jak w Ciebie uderza, niż go słyszysz.
Na małych głośnikach dźwięk jest bardzo intensywny, ale jakby lał się takim zwartym strumieniem. Obrazowo jak odkręcisz kran na maksa. Przy Infinity które mam ilość dźwięku jest taka sama, tylko jakby rozlał mi sie po pokoju z takiej bardzo szerokiej deszczownicy. Poszczególne składowe tego dźwięku stały się bardzo rozpoznawalne i jednocześnie mocno intensywne. Takie nasycone. Do tego muzyka dzieje się na wielu płaszczyznach jednocześnie. Oczywiście kolumny mimo swoich gabarytów całkowicie znikają. Tylko najczęściej takie wielkie konstrukcje wymagają dużego zasilania. Mało który piec daje im radę. Obecnie nowe wzmaki które mają co najmniej 200W przy 8Ohm i możliwość niezakłóconej pracy przy 2Ohm kosztują bardzo często 20tzł. Stąd koniecznośc poszukiwań starych ale zacnych pieców. Pioneer Elite M-91 który kupiłem, kosztował w 95r. 1400 USD. To dawało w przeliczeniu 4600DM. To była ponad 1/3 ceny nowego Golfa. Zresztą Infinity Kappa 8.2i też kosztowały wtedy 4000DM. To świadczy o jakości tych klocków. Oczywiscie obecnie też łatwo kupić nowe konstrukcje które dadzą dużo lepszy dźwięk. Otwarta tylko pozostaje kwestia ceny. Ja za swój zestaw Kappa8.2i+HK990+Pioneer Elite M91+Onkyo Integra 7911 zapłaciłem 10300zł. W tym był nowy HK990. Reszta używki. I jestem przekonany że w nowych klockach chcąc uzyskac taki dźwięk jak mam, musiałbym dużo, dużo więcej zapłacić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piotr10

New member
Bez reklam
Dzięki HQ150 za podpowiedzi i gratuluję super sprzętu, no i najważniejsze - zadowolenia z dźwięku:) i pewnie obrazu ( sam mam 65Vt30:) )
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dzięki HQ150 za podpowiedzi i gratuluję super sprzętu, no i najważniejsze - zadowolenia z dźwięku:) i pewnie obrazu ( sam mam 65Vt30:) )
No to szacun za TV. Ja kino domowe mam w innym pomieszczeniu. Powyżej pisałem Ci o stereo w sypialni. Co do zadowolenia z dźwięku to mam nadzieję że jeszcze sporo się zmieni:)
 
Do góry