Duża plazma - dobra jakość

WojtekF30

New member
Cześć,

Za wskazówkami osób z forum, jeden telewizor już został przeze mnie wybrany - do sypialni :)

Teraz pora na salon, potrzebuje maksymalnie dużego telewizora, do którego podłączony będzie dekoder Nki, Cyfry oraz PS3 i kino domowe. Odległość z jakiej będzie oglądany obraz to około 4-5m, salon otwarty, słońce od południowego-wschodu. Telewizor będzie oglądany raczej w godzinach popołudniowych i wieczornych. Zależy mi na dużym ekranie z doskonałą jakością. Na dźwięku mi nie zależy bo docelowo TV będzie podłączony do kina 5.1 Myślałem o LEDzie, ale mam totalny mętlik w głowie i chyba zdecyduję się na plazmę.

Proszę doradźcie coś - Panasonic? jaki? wady? zalety?
Interesuje mnie coś od 60" w górę.

Z racji na zbliżającą się zmianę modeli, czy warto kupić coś z ubiegłego roku, czy lepiej poczekać i zainwestować w coś z nowości?

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
 

WojtekF30

New member
64-65" to to czego szukam.

Z tego co widzę, Samsunga za 9tys mozna kupic, za Panasonica VT50 z tego co gdzies wyczytalem w USA trzeba zaplacic 4tys $.

LEDa chyba odpuszcze, bo z tego co czytam, jedyna poważniejsza różnica i argument za LEDem to bardziej ostry obraz, za to plazma to bardziej naturalny obraz...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
64-65" to to czego szukam.
LEDa chyba odpuszcze, bo z tego co czytam, jedyna poważniejsza różnica i argument za LEDem to bardziej ostry obraz, za to plazma to bardziej naturalny obraz...

Nie czytaj tylko idz i sam porownaj, kazda z technologi ma swoje wady i zalety, led w ciagu dnia o wiele lepiej sie sprawdza.
Co do plazmy to mam 64" samsunga i polecam jezeli juz jestes zdecydowany na plazme, odleglosc nieco ponad 4m i jakosc rewelacyjna kanaly sd jak i hd, a sama przekatna na ta odleglosc jest mala, ja czekam na cos >70" w sensownej cenie ale juz led.
Cena za plazme samsunga swietna, natomiast Panasonica znam i osobiscie nie wolalbym go z kilku wgledow.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Nie czytaj tylko idz i sam porownaj, kazda z technologi ma swoje wady i zalety, led w ciagu dnia o wiele lepiej sie sprawdza.
Co do plazmy to mam 64" samsunga i polecam jezeli juz jestes zdecydowany na plazme, odleglosc nieco ponad 4m i jakosc rewelacyjna kanaly sd jak i hd, a sama przekatna na ta odleglosc jest mala, ja czekam na cos >70" w sensownej cenie ale juz led.
Cena za plazme samsunga swietna, natomiast Panasonica znam i osobiscie nie wolalbym go z kilku wgledow.

Możesz rozszerzyć info z jakich względów?

Sam posiadam 65 VT30, na początku, jakieś 2 miesiące widziałem sporo drobnych wad, ale z upływem czasu, ustawień wg moich preferencji wady zostają nie zauważalne. ( green ghosting już nie zauważalny, fałszywe kontury nie występują ( no może 15 % tego co było na fabrycznych ustawieniach ), za to widze samo mnustwo zalet a na czele świetna czerń.

Niestety co do oglądania tv za dnia, to nie mam zadowolenia - czerń jest szara , kolory tak jakbym zrobił -30% saturacji.

Największa wada plazm - brak bieli i troszkę za ciemny obraz za dnia.
Największ zaleta - naturalny obraz, bez pikselozy, super czerń w nienasłonecznionych warunkach.

Jeszcze najważniejsze - kupując tv napalałem się na 3d jak dziecko na chipsy - co w praniu się okazało zupełnie nie istotne w używaniu tv - ( 3d to 1% czasu jaki spędzam przed tv )
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak jak wszyscy . A 3D należy traktować wyłącznie jako gadżet.
Ale nowe modele LCD - np Sharp 70 z full led daje sobie bardzo dobrze radę z czernią, biel jest biała, a płynność rewelacja.
Jeszcze tylko zwiększenie multimedialności i będzie super.
Ale wystarczy dokupić Duna HD i jest miodzio.
Do tego cena jest już rozsądna. A nawet na 80" - będzie bardzo dobra.
I uważam że na plazmę Panasonica obecna cena za 65VT30 - jest extra
 

DVX

New member
Cześć,

Za wskazówkami osób z forum, jeden telewizor już został przeze mnie wybrany - do sypialni :)

Teraz pora na salon, potrzebuje maksymalnie dużego telewizora, do którego podłączony będzie dekoder Nki, Cyfry oraz PS3 i kino domowe. Odległość z jakiej będzie oglądany obraz to około 4-5m, salon otwarty, słońce od południowego-wschodu. Telewizor będzie oglądany raczej w godzinach popołudniowych i wieczornych. Zależy mi na dużym ekranie z doskonałą jakością. Na dźwięku mi nie zależy bo docelowo TV będzie podłączony do kina 5.1 Myślałem o LEDzie, ale mam totalny mętlik w głowie i chyba zdecyduję się na plazmę.

Proszę doradźcie coś - Panasonic? jaki? wady? zalety?
Interesuje mnie coś od 60" w górę.

Z racji na zbliżającą się zmianę modeli, czy warto kupić coś z ubiegłego roku, czy lepiej poczekać i zainwestować w coś z nowości?

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)

Ja swojego 50VT oglądam głównie z odległości 2,5 - 3 m ( bo tak mam wyro :) ) sygnał tylko cyfrowy z naziemnej anteny i jestem mega zadowolony. Teraz widzę że powinienem miec 55' na większe to już mnie nie stać. Pokój mam 4 x 9 m. jak stanę na przeciwległym końcu to już nie widzę telewizora ;)
Na takie odległości jak podajesz, 65VT jest wsam raz, choć ja poczekałbym na nową serię 65VT50.
 

piotr10

New member
Bez reklam
ja swojego 65vt30 oglądam z 3,5 metra i jest jak najbardziej ok.

Kiki miałeś wczoraj dać test sharpa 70"????? z niecierpliwością czekam:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możesz rozszerzyć info z jakich względów?

Sam posiadam 65 VT30, [...]

Niestety co do oglądania tv za dnia, to nie mam zadowolenia - czerń jest szara , kolory tak jakbym zrobił -30% saturacji.

Największa wada plazm - brak bieli i troszkę za ciemny obraz za dnia.
Największ zaleta - naturalny obraz, bez pikselozy, super czerń w nienasłonecznionych warunkach.

Jeszcze najważniejsze - kupując tv napalałem się na 3d jak dziecko na chipsy - co w praniu się okazało zupełnie nie istotne w używaniu tv - ( 3d to 1% czasu jaki spędzam przed tv )

Ciesze sie ze piszesz obiektywnie bo czasem trace nadzieje jak widze co wypisuja tu ludzie, Mysle ze napisales wszystko co w 2 zdaniach mozna powiedziec o technologi pdp, a sam zgadzam sie z Toba w 110%, natomiast co do samego Panasonica, to roznica w cenie w porownaniu do D8000 jest nie adekwatna do jakosci (moja prywatna ocena) - nie oferuje lepszej jakosci od d8000 wartej te 4k wiecej (teraz to sie zmienilo), co nie zmienia faktu ze tv jest swietny, moge wypisac co mi sie nie podoba w Panasie, ale tez musialbym napisac co mi sie nie podoba w D8000, a kazdy z nich ma mniejsze czy wieksze wady. Uwazam ze oba tv jak na pdp sa bardzo dobre, swiadcza o tym chociazby testy i liczne wyroznienia, a cena faktycznie Panasa jest obecnie bardzo atrakcyjna, wczesniej jak wspomnialem roznica w cenie to 4k w stosunku do d8000 i jak dla mnie nie miala uzasadnienia, a kwestia nie byla kasa a zdrowy rozsadek bo docelowo czekam na tv od 70" w gore. Znajomy ma 65VT30 i widze ten tv co pare dni.
Co do 3d to gadzet, jak juz zostalo powiedziane a sam nie korzystam, ale na poczatku siadlem na lezance jakis 1m-1.5m od tv, zalaczylem material 3d, zgasilem swiatlo i malo nie spadlem na podloge, rewelacyjne doznania, ale tak jak wspomnialem na raz na dwa, a juz ogladanie z 4m 3d mija sie z celem bo traci caly efekt. Wzrok musi ogarniac min.80% ekranu aby "dostac" sie do wnetrza ekranu i to przezywac.

Co do Sharpa 70", cieszy fakt ze tv juz mozna oficjalnie kupic i gdyby nie matowa matryca to juz by u mnie stal.
 
Ostatnia edycja:
Do góry