Dual Play - opinie

valgir

New member
Witam.

Czy ktos testowal juz Dual Play w warunkach domowych? Jak wrazenia? Czy pojawiaja sie bledy? Jakie gry ew. na jakich konsolach testowaliscie Dual play?
 

Pitt

New member
Od kilku dni stoi u mnie 55LM960V.
Po weekendzie poinformować jak wygląda kwestia dual play'a.
 

hermaneq

New member
narazie nie ma w sprzedaży, ale podobno można przekleic soczewki z okularow normalnych zeby w jednych były tylko LEWE, a w drugich tylko PRAWE.

Czyli P+P i L+L ... w mediamarkt tak mówili. Będę próbował. dam znac.
 

rychu

New member
Wczoraj kupowałem 620s i sprzedawca, tak mimochodem, spytał czy będę podłączać konsolę i wcale nie zaczął zachwalać tego dual play, jak poprzedni sprzedawcy ale powiedział, że ta funkcja to jest jakieś nieporozumienie :)
Konsola wysyła na TV obraz w postaci podzielonego ekranu, na każdej połówce jest wyświetlany obraz o prawidłowych proporcjach a nie "ściśnięty" i jeśli teraz włączymy dual play to TV po prostu rozciągnie ten obraz na cały ekran, oczywiście wszystko zniekształcając....
Ale sprawdźcie jak to jest w praktyce :)
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Niestety ale dokładnie tak to wygląda. Jest to jeden z typów konwersji 2D->3D które są do wyboru po wciśnięciu przycisku '3D'.
 

LotNick

New member
Witam.

Czy ktos testowal juz Dual Play w warunkach domowych? Jak wrazenia? Czy pojawiaja sie bledy? Jakie gry ew. na jakich konsolach testowaliscie Dual play?

Testowałem, ale tylko na standardowych okularach (patrzyłem przez jedno oko ;-) ) i nie jest najgorzej. Widoczne były małe przenikania obrazu, które jakoś strasznie nie przeszkadzały. Najgorszy był tylko minimalny lag jaki się pojawił. Ja sprawdzałem na 42LM620s. Najprawdopodobniej modele bardzie wypasione powinny być pozbawione tego problemu. Ja sprawdzałem Killzone 3, Borderlandsa i GT5 na ps3. Mimo laga DP mnie przekonało i szukam teraz sklepu z okularami. Ewentualnie odkupię od osoby która je posiada i nie potrzebuje.
 

LotNick

New member
Kup zwykłe polaryzacyjne dwie pary i powymieniaj szkła. Chyba, że chcesz mieć te dedykowane z napisem DualPlay :)

Cały czas się nad tym zastanawiam, ale boje się że zanim zrobię idealnie 2 pary, to zniszczę przy okazji 4:). Wszystko dlatego że zamieniając szybki, niewolno ich przekręcać, czyli trzeba je super dokładnie przyciąć i wkleić pod odpowiednik kątem, bo można pogorszyć przenikanie obrazu. Idealnie jak by sprzedawali lenonki albo okulary o symetrycznych szybkach, tylko LG specjalnie utrudnia by promować topowe TV.
 

rojek1

New member
Cały czas się nad tym zastanawiam, ale boje się że zanim zrobię idealnie 2 pary, to zniszczę przy okazji 4:). Wszystko dlatego że zamieniając szybki, niewolno ich przekręcać, czyli trzeba je super dokładnie przyciąć i wkleić pod odpowiednik kątem, bo można pogorszyć przenikanie obrazu. Idealnie jak by sprzedawali lenonki albo okulary o symetrycznych szybkach, tylko LG specjalnie utrudnia by promować topowe TV.
chyba żeby szkła razem z obudową przeciąć kolo nosa i wlepić w drugą oprawkę wycinając tak samo
 
Ostatnia edycja:

Adamson_PL_

New member
Cały czas się nad tym zastanawiam, ale boje się że zanim zrobię idealnie 2 pary, to zniszczę przy okazji 4:). Wszystko dlatego że zamieniając szybki, niewolno ich przekręcać, czyli trzeba je super dokładnie przyciąć i wkleić pod odpowiednik kątem, bo można pogorszyć przenikanie obrazu. Idealnie jak by sprzedawali lenonki albo okulary o symetrycznych szybkach, tylko LG specjalnie utrudnia by promować topowe TV.

Dual view gaming (split screen Full screen!)-Any passive 3D TV can do it now!! COD Demo - YouTube
Koleś na filmiku obraca szkiełko o 180'. Nic nie trzeba przycinać.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
chyba żeby szkła razem z obudową przeciąć kolo nosa i wlepić w drugą oprawkę wycinając tak samo

O i to by nawet fajnie wyglądało, prawdziwe home-made dual play ! :mrgreen:

Trzeba przycinać, nie można obracać soczewek, drugi okular nie działa wtedy prawidłowo. Nawet na filmiku to wyszło, 2:17 kiedy "podrzuca" okularami, przez ułamek sekundy prawy okular wchodzi w obszar wyświetlania, widać kawałek ekranu w innym, zimnym odcieniu, nieprzefiltrowany,po czym autor pokazuje lewy działający prawidłowo.
 

jery--

New member
Bez reklam
Witam,


Odkąd mam TV z Dual View, a to już półtora roku (Philips 47pfl7606) pierwszy raz zagrałem w grę która to w pełni obsługuje (Black Ops 2) i stwierdzam że w końcu jestem zadowolony z tej funkcji. Wcześniej po kilku próbach z grami które tego nie obsługiwały byłem rozczarowany (ze względu na zdeformowane proporcje obrazu) i okulary do tego trybu poszły na rok do szuflady.
Nowa generacja konsol z Full HD może tylko poprawić komfort gry w tym trybie
smile.png


Pozdrawiam
 

gladiator

New member
Witam
Temat interesujący wyczytałem że w każda grę można zagrać w dual trzeba tylko opcję w TV włączyć czy to prawda bo chcę zagrać w ten sposób w forze motorsport 5 na Xbox One ?!
 
Do góry