DTS w Killzone 2

billyb

New member
Czesc, czesto na forum widze ludzi zachwycajacych sie dts w killzone 2 . Mam amplituner Yamaha rxv 463 z 5.1 DTS . Jednak grajac w K2 kontrolka Dts nie swieci sie. Czy to dlatego ze gra jest w 7.1 ?
 

billyb

New member
W opcjach PS3 DTS zaznaczony. Podlaczenie przez HDMI . Macie zestawy 7.1 czy 5.1 .. Moze byc tak ze amplituner obsluguje dts 5.1 a gdy sciezka jest w dts 7.1 to juz nie wykrywa ? Mam ustawiony jesyk polski .
 

billyb

New member
w opcajch mam zaznaczone DTS 5.1 Ch. Dts 7.1 nie ma wogule do wyboru . jest czaly szregg Linear PCM zaznaczone łacznie z 7.1

Edit :

Udalo sie !:) odzanaczylem te wszystkie PCM ktore tylko sie dalo . Zostawilem tylko dts 5.1 i Dd 5.1 . Po ca sa wlasciwie te opcje PCM w sound settings ?
 
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
Yamaha 363 nie obsługuje. 463 juz tak. 363 i 463 obsługują maks. 5.1, także 7.1 nigdy nie bedzie.

Ja mam tymczasowo PS3 podłączone do amplitunera Yamaha 663 kablem optycznym. Wyświetla mi DTS na wyświetlaczu amplitunera. W Killzone 2 też wyświetla.

LPCM (nieco szerzej PCM) to audio nieskompresowane. Najlepsza jakość (np. GT5: Prologue, no i wszystkie filmy i koncerty na Bluray). LPCM wymiata np. ścieżka stereo LPCM w koncercie Queen na Bluray to kosmos (rzecz jasna na amplitunerach i kolumnach HIFI, a nie łysym telewizorze podłączonym do Bluray!!!)

DolbyDigital, DTS to wielokanałowe ścieżki audio skompresowane (DolbyDigital bardziej skompresowane, DTS trochę słabiej skompresowane, najnowsze DolbyDigital TrueHD oraz DTS Mater Audio też są skompresowane, ale mają bardzo duży bitrate, są baaaaaardzo słabo skompresowane, nawet kilkanaście mbit/s :eek: , dlatego mają niemal studyjną jakość).

http://www.kinodomowe.idg.pl/artykuly/9192/9192_1.html
 
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
Mam katalog Yamaha Natural Sound na 2008. 463 obsługuje Audio over HDMI. 363 nie obsługuje (strona 9 katalogu).
 
Ostatnia edycja:
Do góry